widelce do rowerów szosowych

Proszę o radę, mam ramę aluminiową do szosowego i nie wiem jak dopasować do niej widelec czy trzeba kupić o konkretnym rozmiarze (np 1 cal) czy mogę kupić np 1 i 1/8 a dopasować stery. nie wiem jak określić wielkość ramy tj. czy ona jest na 1 cal czy na więcej. Poradźcie z góry dzięki

to ja jeszcze dolacze sie do tematu i spytam, czy wybrac widelec aluminiowy czy cr-mo ???

Hmm różnice miezy 1i 1/8 cala a 1 calem powinno byc widac golym okiem, zazwyczaj przy 1i 1/8 cal są stery zintegrowane czyli głowka m ksztalt lekkiej kepsydry(mowie zazwyczaj). A jaka to jest rama? Marka? ile ma lat?Ale najlepiej jest oczywiście zmierzyc średnicę wewnetrzna głowki:) Mozna eksperymentować np z widelcem jednocalowym do ramy 1 i 1/8 cala (poprzez nakladanie na niego tulei ale jak nie masz jeszcze widelca to nie ma to żadnego sensu. Nie ma chyba sterów ktore by pasowały do głowki 1 i 1/8 oraz widelca 1 cal.

co do widelców. to chyba lepiej alu. lżejszy przede wszystkim i sztywniejszy ale za to jednak gorzej tłumi ddrgania niż cro-mo. Ja jeździłem an prostym alu i było ok. Miałbym nawet go na sprzedaż:)(Merida z wbitą już gwiazdką i moge dodoać do tego stery ritcheya)

ja wlasnie skladam szosowke i szukam widelca (ramka Merida Road 880).

Ja na początku jezdziłem na widelcu cr-mo i było wszystko OK, później zmieniłem go na aluminiowy ale jak dla mnie jest za
sztywny i wróciłem do widelca cr-mo bo lepiej tłumi nierówności na asfalcie i mniej mam zmęczone nadgarstki.[/url]

to mój nie bedzie pasował bo ma calową rurę a meroda 880 to juz jest 1 i 1/8 cala:(

OK, ja juz wlasciwie kupilem aluminiowy Accent, w jego cenie raczej nic lepszego nie znajde.