Wieszaki rowerowe - jak i na czym zawiesić bezpiecznie rower

Sytuacja mieszkaniowa po woli zmusza mnie do powieszania roweru na ścianie – do tej pory rowerek stał sobie spokojnie na podłodze, niestety miejsca w mieszkaniu robi się coraz mniej.

Przejrzałem już Allegro i kilkanaście stron sklepów rowerowych, byłem nawet w Castoramie – wybór niby jest ale albo jakieś to wszystko liche, siermiężne lub nie sprawiające wrażenia wytrzymałego i praktycznego. Nie wiem na co się zdecydować, na co zwrócić uwagę przy zakupie …

Czy macie może jakieś sprawdzone rozwiązania ? Może używacie już jakiś haków lub wieszaków do podwieszenia roweru ? Proszę o sugestie i propozycje – co i gdzie warto kupić.

I jeszcze jedno pytanie : co sądzicie o wieszaniu roweru za koło – ja jakoś nie mam do tego przekonania i mam wrażenie, że to rozwiązanie nie jest najlepsze dla roweru, a w szczególności dla koła – co Wy na to ?

PozdRower

Wiem, że IceToolz produkuje wieszaki na rowery. Wiem, że klienci, którzy dostawali od nas te wieszaki byli z nicha zadowoleni.

Na jakiej zasadzie on trzyma ? hmm…jakby to opisać…do ściany wkręcasz taką blachę to służy za podporę na ramę…natomiast jest jeszcze taki uchwyt, w który wkłada się pedał.
Wieszak bardzo funkcjonalny moim zdaniem.

Ja mam taki wieszak przedpokojowy: pedał i tylne koło ma metalową podporę. Kupiłam to za jakieś 20 zł - no name, bardzo ciężki kawał wieszaka. Wcześniej wisiał rower szosowy, a teraz górski. Dla mnie teraz to dobry sposób, choć po zakupieniu miałam mieszane uczucia i leżał długo w pudełku. Dla lepszej ochrony obręczy tył jest owinięty sznurem konopnym. Ściąganie i zawieszanie bardzo proste - dla mnie tak do 20 kg :unamused:, a dodam, że pod spodem stały 3 rowery, teraz 2. Piękna :wink: różowa ściana jest zmywalna, co jakiś czas gąbka i jechane.


Dziękuję bardzo za propozycję – przyznam, że takiej opcji jeszcze nie widziałem. Znalazłem kilka wieszaków na Allegro, które wydają się w miarę solidne – wszystkie podtrzymują rower za ramę (pod górną rurę). Niby OK. ale trzeba będzie jakoś pomyśleć o zabezpieczeniu lakieru – bo hak będzie dociskał linkę do rury.

Jeszcze poszukam innych opcji. Nie ukrywam, że nadal liczę na Wasze propozycje i doświadczenia.

Cały czas nurtuje mnie pytanie co z podwieszaniem za koło – ja jestem na nie, ale liczyłbym na wypowiedzi fachowców. Co o tym sądzicie? PozdRower !!!

to jak powiesisz rower zalezy tylko i wylacznie od scian, mebli, drzwi i ogolnej sytuacji w chacie.
moj pokoj jest zdecydowanie dluzszy niz szerszy dlatego tez zdecydowalem sie na dwa wieszaki za rame, a wyglada to tak.

oprocz rowerow moge powiesic zapasowe kola, opony itp itd. :wink:

zeby lakier sie nie niszczyl wystarczy rame w miejscu styku z wieszakiem zabezpieczyc przezroczysta naklejka, ktore zazwyczaj sa dodawane do rowerow/ram etc.

Z tego co widzę, wieszaki masz zamontowane na ścianie pochyło w ten sposób, aby rowery były równolegle do podłogi – dobra wskazówka

Czy w związku z tym rowery nie zsuwają się do tyłu?

Co to za wieszaki – jakieś firmowe czy no name w stylu Allegro? Ile mniej więcej kosztowały?

Dziękuję za propozycję !!!

nie, nie zsuwaja sie, nie ma takiej mozliwosci.
wieszaki zostaly zakupione u dostawcy roznego rodzaju zlomu - WALDEX.
detal 35zl czy cos kolo tego :wink:

Przegląd i poradnik odnośnie wieszaków dostępny jest w aktualnym Magazynie Rowerowym (numer 1-2/2008). Gorąco polecam. Mam nadzieję, że moja podpowiedź się przyda.

O, czyżby był już w sprzedaży nowy MR? Faktycznie - na ich stronie widnieje już nowy numer.

Jutro pędzę do kiosku! Dziękuję!