Women World Tour 2022 I 2023 | 2024

Kasia 9. w le Course na Izoard. Szczerze to myślałem, że będzie wyżej. Gdzieś tam było marzenie, że wygra, a chociaż że będzie podium lub Top 5.

Pechowa ta Pawłowska. Jadąc w 6-osobowej ucieczce, 5 km przed metą, musiała liznąć koło Zabielińskiej i tak uciekło dobre miejsce w Mistrzostwach Europy.
Nie jest to World Tour, ale obsada dobra.

TOUR - film o pierwszym w historii Tour de Pologne kobiet

Kasia jedzie po zwycięstwo na Bindzie

Jest, w końcu ma pierwsze zwycięstwo w WT

w klasyku World Tour. bo przecież w zeszłym roku wygrała etap i generalkę OVO Energy Women’s Tour :slight_smile:

EDIT: jakby ktoś miał jakieś fajne video, to prześlijcie linka :slight_smile:

A sorry zapomniałem o tour od britain

video : https://youtu.be/MxkWsbEEMzo

1 polubienie

Od 2016, kiedy wygrała kilka etapów na Boels czy Trentino, wiedziałem że wygra coś dużego. Ten sezon będzie jeszcze lepszy.

To chyba jest sprzed roku, zaraz też coś poszukam.

a tak, na szybko wrzuciłem zeszłoroczne. Tu jest dzisiejsze : http://cyclingsportpromotion.com/live/

Też na stronie PMG Sport

gdyby panowie jeździli tak jak panie, to wyścigi byłyby ciekawsze :slight_smile:

Giro Rosa w tym roku wygląda znakomicie.Tego wyścigu nie wygra zawodniczka po przypadkowej ucieczce tylko absolutnie najlepsza góralka.Dwa etapy zakończone podjazdami + górska czasówka zrobią potworną selekcję.W ostatnich latach Kasia miał problemy w Giro albo z powodu kraks albo nie trafienia z formą ale teraz wydaje się że dzięki przejściu do silniejszej ekipy i mniejszej odpowiedzialności za wyniki drużyny forma powinna być w punkt.Aż strach pomyśleć co polka może zrobić Zoncolanie jak noga będzie podawać :slight_smile: .

Ciekawe ściganie w kobiecym Dwars door Vlaanderen.Wygrana Van Dijk to żadna sensacja ale cieszy dobra jazda Polek.Szkoda że na Eurosporcie nie pokazali chociaż samego finiszu tak jak rok temu na Flandrii.

naszła mnie taka refleksja po LBL że jeśli dalej v/d Breggen będzie tak dominować w rywalizacji kobiet, to raczej do popularyzacji tego sportu się nie przyczyni. W sumie jak na razie to wychodzi na to że rywalizacja jest tylko o drugie miejsce.
Szkoda słabszej formy Kasi. Jednak gdzieś tam liczyłem, że po trzech “brązach”’ w Ardenach w zeszłym roku, w tym uda się jeszcze ten wynik poprawić

1 polubienie

kurcze, jak miło spojrzeć na wyniki Gosi Jasińskiej w tym sezonie. praktycznie cały czas w top 10. Brawo!

1 polubienie

Te przejście do Movistaru wyszło zdecydowanie na plus.

1 polubienie

Dzisiaj ruszył najważniejszy wyścig w kalendarzu kobiet a tutaj cicho. Pamiętajcie, ze mamy równouprawnienie. :slight_smile:
Jak oceniacie szanse Niewiadomej w tym roku? W końcu wygra etap i będzie na podium?

Giro Rosa ruszyło już wczoraj.
Co do szans Kasi, to myślę, że podium jest prawdopodobne, ale o zwycięstwo będzie trudno. Główną faworytką jest chyba Van Vleuten.