Women World Tour 2022 I 2023 | 2024

Myślę, że warto by mieć temat poświęcony najważniejszym wyścigom kobiecym. Więc go zakładam.

Właśnie trwa czwarty już wyścig WWT w obecnym sezonie. Z wielkich zapowiedzi UCI to na razie tak średnio coś wychodzi. Pozytywem jest to, że coś się dzieje ale z całą otoczką już gorzej.
Do tej pory transmisję mieliśmy tylko z Ronde van Drenthe, z pozostałych nawet porządnych livetickerów nie ma. Gdyby nie twitter to na bieżąco byśmy nic nie wiedzieli.

Ja myślę, że z czasem jakieś umowy pewnie z Eurosportem zostaną podpisane i transmisje z wyścigów kobiet pojawią się. Może jeszcze w tym roku Giro Rosa?

Dziewczyny z Boels znowu dominują. Druga wygrana Blaak.

Blaak robi w tym sezonie to, co w zeszłym Lucinda Brand. W walce “gigantów” Rabobank dostaje na razie lanie. Być może Van der Breggen i Ferrand-Prevot wchodzą ostrożniej w sezon z myślą o wycelowaniu szczytu formy na Rio.

A ja sobie myślę, że z Czesława Langa to jednak człowiek biznesu jest. W porównaniu do męskiego, damskie kolarstwo to takie niechciane dziecko. Co z tego, że w oglądaniu bardziej atrakcyjne (zupełnie abstrahując od erotycznego aspektu - tu go pomijamy), skoro zupełnie bagatelizowane, niedoceniane olewane. Takie na doczepkę, “żeby baby się nie czepiały”. Jest to nisza - przede wszystkim marketingowa. Longo, Van Morsel, Cooke - wybitne zawodniczki, a gdzie im tam do Kanibala, Arma czy Bettiniego - o nich i po zakończeniu kariery głośno, a o paniach to nic nie wiem. I Lang ma szansę z TdP de dam stworzyć coś, co może być po prostu największym kolarskim wyścigiem pań. W damskim kolarstwie jakoś nie ma świątyń. Nawet Le Grand Boucle zmarł śmiercią naturalną. Tu relatywnie niskim sumptem można stworzyć największą imprezę w kolarskim kalendarzu. I nie dlatego, że Lang z Kurzajewskim i Szczęsnym będą tak gadać, tylko dlatego, że to będzie największa impreza w kolarskim (pół)światku pań.

I znowu Armistead

e. No i dziewczyny z Boels znowu zdemolowały towarzystwo, cztery w pierwszej szóstce. Kasi trochę brakowało na brukowanych podjazdach, wszystkie zaczynała z przodu, a potem stopniowo spływała.

eitb.eus/es/television/etb-sat/

wyścig na żywo, końcówka ostatniego etapu Emmakunen Bira

Boss - dziękuję!

Gosia Jasińska bardzo ładnie. W top 10 GC. Zresztą Polki pokazywały się w całym wyścigu z dobrej strony.

Będzie jakaś transmisja z Strzały?

W RAI gadali, ze będzie końcówka z wyścigu pań. 8 kilometrów do mety.

Wygrała Van der Breggen.

Kasia czwarta

Vos dziewiąta, czyli powolna reaktywacja.

Nasze dziewczyny ładnie: Kasia 4, Gosia 13, Ania 20, Gienia 26, a Kasia Pawłowska 50.

Kasia - spodziewałem się, Gosia też, ale Ania Plichta - kopara mi opadła :slight_smile:

Wystartował kolejny wyścig WWT, tym razem w Chinach i niespodzianka: jest transmisja live http://www.zoptv.com/live/cctv-5.
Ale, żeby za fajnie nie było to strona wyścigu jest tylko po chińsku

Skład Topsport na Londyn:

Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
Croket, Gilke
Druyts, Lenny
Druyts, Demmy
Druyts, Jessy
Druyts, Kelly

Van Den Steen, Kelly

To się nazywa rodzinna firma :slight_smile:

Pozostałe dwie to zapewne kuzynki ze strony mamy :smiley: .

Ale pierwsza na pewno dalsza :smiley: