Women World Tour 2022 I 2023

Równouprawnienie równouprawnieniem, to jest niestety po raz kolejny dowód jak UCI dba o kolarstwo kobiet i gdzie ono się znajduje (czytaj w hiper-dupie :frowning:).
Niby taki wielki wyścig a nagrody takie że chyba sam mógłbym je wypłacić jakbym się postarał (a nie jestem krezusem). Szkoda słów.
Nie wiem czemu ale jakoś niezbyt wierzę w podium Kasi (a zwycięstwo wcale). Ostrzyłem apetyt rok i dwa lata temu i nie wyszło, więc wolę się miło zaskoczyć. Bardziej liczę na jakiś bdb wynik Gosi Jasińskiej (może podium a nawet zwycięstwo etapowe- to by była piękna historia). Co do Kasi to liczę na miejsce 4-6 w GC. Co do zwycięstwa to raczej nie oryginalnie któraś z Holenderek, może Guarnier, zobaczymy

Równouprawnienie nie ma nic wspólnego z brakiem zainteresowania, bo jak śledzić żeńskie kolarstwo jak transmisja jest dwa razy w roku.
Jest gdzieś transmisja Giro rosa?

To fakt, że Kasi na Giro Rosa jakoś nigdy specjalnie nie szło, ale liczę na przełamanie w tym roku. Na pewno sprzyjający jest brak Van Der Bregen

Na żywo nie ma, z odtworzenia na kanale YT PMG Sport i później na ES

Śmiech na sali, nie da się transmisji na ost. 20 kilometrów zrobić, przecież ja bym z chęcią poogladał finisze sprinterskie i góry.

Ja stawiam na Longo Borghini, Vos Marianne i jednak wierzę w Kasię.

Od początku wydawało się że Niewiadoma to będzie wielki talent w górach na miarę Quintany ale można było zaobserwować w ostatnich latach że jednak polka lepiej się spisuje w pagórkowatym terenie.Wielkie górskie etapy na Giro co roku słabo wychodziły Kasi i nie wierzę że teraz się to zmieni.Mimo wszystko widzę ją w top 5 ale do zwycięstwa czy podium zabraknie dobrego występu na Zoncolanie.

Zapomnieliście że w tym roku zmieniła ekipę na Canyon Sram, w poprzedniej ekipie liderką była Vos. Teraz jest liderką w zespole i wszyscy będą na nią pracować.

Śmieszne jest to że TdF jest transmitowany wręcz do obrzygania, przed, po, cały etap, powtórki a tu szkoda pół godziny na chociaż ostatnie 20km. Ciężko więc brać to całe Giro kobiet na poważnie.

Jeżeli UCI nie będzie traktować tego poważnie to nie znajdą się sponsorzy i pieniądze, a transmisję też nie.
TdF to ogromne pieniądze, marketing, reklamy. Każdy chcę umieścić baner firmy na barierkach, bo oglądają miliony osób.
Musi się zacząć od jednego z tych elementów, wtedy przyjdą odpowiednie pieniądze i niewątpliwie organizacja będzie lepsza.

Nie no, Kasia była tam liderką, szczególnie w ostatnich dwóch latach, ale też drużyna dużo słabsza była niż Canyon

Do 2016 była w drużynie z Vos i Van der Breggen, więc rzadko była liderką na Tour.
Wiem, że miała szansę na dużych wyścigach, ale teraz bardziej się na niej skupiają.

Kurczę, nie chcę zabrzmieć źle, ale jak dla mnie kolarstwo kobiece jest po prostu nudne. Owszem - jeśli jest transmisja (gdziekolwiek) to raczej oglądam, ale ze względu na to, że samo kolarstwo jest dla mnie interesujące. Natomiast do kolarstwa w męskim wydaniu się w moim spojrzeniu nie umywa.

To ja mam zupełnie odmienne zdanie. Wyścigi dziewczyn zazwyczaj są znacznie ciekawsze, dużo mniej tam kalkulacji i więcej walki.

1 polubienie

To prawda. Ostatnio może oglądam bardzo rzadko, ale z tego co pamiętam to tam ostatnie kilkadziesiąt kilometrów potrafi być jak indywidualna czasówka. Każda goni każdą. Zero czajenia się, oglądania się na rywalki. Zawsze jazda na sto procent. Dlatego szkoda, że promocja kolarstwa kobiet to taki dramat, bo dla niektórych na pewno byłby to interesujący sport.

Kolarstwo żeńskie przypomina troche amatorskie wyścigi w Polsce czy MP w kolarstwie, bo jest kilka silnych ekip, kilku faworytów, którzy potrafią zaatakować 5 km do mety i wygrać,co jest niemożliwe wśród panów.
No ale gdzie to oglądać, bo powtórki nie są zbyt atrakcyjne.
Pokazują kilka godzin TdF kobiet i to wszystko.

Na szczęście pomału to się zmienia, z wiosennych klasyków kobiecego WT tylko te organizowane przez ASO nie miały transmisji na żywo.

Jeśli dobrze zrozumiałem, Kasia po raz pierwszy w tym roku trenowała specyficznie na Giro, z wieloma 30-minutowymi podjazdami.

Transmisja codziennie na Facebook’u działa dobrze w Polsce, jeśli nie działa na różnych innych stronach: https://www.facebook.com/PMGliveSport/ Dziś od 17.15.

Jest też relacja na Raisport, w różnych godzinach.

To bardziej retransmisja jest, bo etap kończy się około 15.30

Nie ma i nie będzie transmisji na żywo. Jest transmisja w internecie - nie na żywo - na PMG Sport i na różnych stronach - i jest transmisja w telewizji, też nie na żywo, w telewizji (Raisport, ES).

Była teraz retransmisja na Rai 3 (przynajmniej z końcówki).