World Tour 2014


#1

Niezły temat do dyskusji na długie, jesienne wieczory po zakończeniu sezonu.

Wiadomo, że rezygnuje z zabawy Vacansoleil, Radioshack i Euskaltel. Tego ostatniego sponsora ponoć ma zastąpić konsorcjum pod auspicjami Fernando Alonso (który w kolarskim biznesie doświadczenia nie ma) - od hurraoptymistycznych medialnych rewelacji do licencji WT droga długa i wyboista. Kierowca F1 przekonał się już o tym, że pieniądze to nie wszystko po twardej deklaracji Riisa, że Contadora obowiązuje kontrakt.

Trek powinien sprostać wymogom licencji, więc tu tylko nastąpi zmiana szyldu.

Zgodnie ze świecką tradycją do końca o licencję na nowy sezon będzie się z UCI szarpał Riis, ale ma atut w postaci Contadora, więc wynik przepychanek wydaje się pewny.

Czy UCI zaryzykuje ponowne przepychanki z Katiuszą? Wątpię, tym bardziej, że możliwe jest po wyborach trzęsienie ziemi we władzach. Nie można jednak zupełnie wykluczyć sytuacji, że McQuaid głosami Trzeciego Świata wygrywa wybory i potem mści się na Makarowie.

Ciekawe co planuje Oleg Tinkov, który nie zarzucił marzeń o własnej grupie WT?

Podsumowując stan na dziś, mamy 16 dotychczasowych kandydatów plus pewniaka w postaci Treka. Zostaje 1 miejsce, o które mogą stoczyć walkę Alonso i IAM.
Sporo się pisze o ambicjach Szwajcarów z IAM


#2

Warto dodać, że UCI ujawniła metodę wyliczania “kryterium sportowego” przyznawania licencji dla tych ubiegających się :slight_smile: :

uci.ch/Modules/BUILTIN/getOb … U&LangId=1

oraz ogólnie o licencji WT(str. 84 - 91):

uci.ch/Modules/BUILTIN/getOb … 8&LangId=1


#3

w momencie, kiedy wskoczy Alonso, IAM chyba odpadnie.
Z tego co mi wiadomo, ich ambicje sięgają przede wszystkim Tour de France, niekoniecznie World Touru.
No a ten Chavanel jest z pewnością mocniejszą kartą przetargową niż niegdyś bracia Feillu w Vacansoleil.