[WWW] kalkulatorrowerowy.pl

Witam,
na podstawie własnych doświadczeń i przemyśleń stworzyłem kalkulatorrowerowy.pl
Dzięki tej stornie może chociaż kilka osób więcej zdecyduje się na przejażdżkę rowerem a nie samochodem.

Miłej zabawy, może akurat ktoś będzie zadowolony z wyników jakie uzyska. Ja wiedziałem, że nie tracę na jeździe rowerem. Mój rower spłacił się już kilkukrotnie :]

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, uwagi, widzi błąd, to proszę o kontakt

Obecnie na stronie można policzyć:

  • Koszt przejazdu samochodem do pracy.
  • Koszt przejazdu skuterem do pracy.
  • Koszt dojazdu komunikacją miejską.
  • Ilę zaoszczędzę dojeżdżając rowerem ? W odniesieniu do kosztów użytkowania samochodu.
  • Po jakim czasie zwróci mi się zakup roweru ? Zastępując lub współdzieląc dojazdy samochodem.
  • Jak szybko dojadę rowerem?
  • Spalanie kalorii.

Te wyliczenia, niestety, nie są za bardzo miarodajne. Należałoby brać jeszcze pod uwagę amortyzację oraz utratę wartości zarówno roweru, jak i samochodu czy skutera czy czegokolwiek tam by nie uwzględnić. A dodatkowo wpływy z opłat akcyzowych czy innych do budżetu państwa i ich udział w PKB.

Jak dobrze się poszuka to jest taki kalkulator napisany na warunki dla USA. I to jest naprawdę fajne wyliczenie…

Zgadza się,myślę że tutaj dużą rolę będzie odgrywała również amortyzacja,to ważny element o którym nie możemy zapominać. A co do samego kalkulatora,to gratuluję pomysłu,oby więcej takich inicjatyw.

i zniknął kalkulator?