Wybory Prezesa PZKol


#1

Dzisiaj opublikowano odpowiedzi kandydatów na fotel Prezesa PZKol i więc tak:

Andrzej Domin - “Mnie to się w głowie nie mieści, że związek przez tyle lat ma jednego sponsora – CCC. Jak można wmawiać wszystkim, że nie można znaleźć sponsora i opierać się jedynie na pieniądzach ministerialnych”

Czy ten Pan jest wstanie znaleźć innego sponsora wątpię, tym bardziej ze nie potrafił tego zrobić w swoich grupach kolarskich, a to coś już mówi, drugi problem czy CCC będzie chciało by był drugi sponsor. Tekst o wychowaniu mistrzów pomijam, bo z tego co wiem grup dla młodzików czy juniorów Pan Domin nie prowadził, ale może jestem w błędzie.

Wacław Skarul - “Uważam, że w ostatnich czterech latach udało mi się odbudować wiarygodność PZKol. Długi, które zastałem, zostały zmniejszone o połowę. Na początku mojej kadencji 50% długu to był Mostostal, a drugie 50% to ponad 250 innych wierzycieli. Do tego Związek był w okresie karencji czyli nie mógł otrzymywać dotacji budżetowych. To zastałem po poprzednikach. W tej chwili mamy dług tylko wobec Mostostalu, a to jest 50% z tego, co było”

No tak tylko dług wobec Mostostalu urósł o kolejną połowę :smiley:.

Dariusz Banaszek: “Chciałbym też ożywić obiekt w Pruszkowie, bo musi zarabiać.”

Na naszym torze nie da się zarabiać ani nawet wychodzić na zero, kibiców nie ma chociaż jest wstęp wolny, niestety kolarstwem torowym nikt się nie interesuje i nic nie dadzą żadne próby no chyba ze będzie coś w stylu “Małyszomani” wtedy może się uda. Tor był ekonomicznie chybionym pomysłem.

Andrzej Kita:

Tutaj się nie wypowiadam, bo ten Pan nie ma żadnych szans.


#2

mały offtop ale chyba żeby tor zarabiał wystarczy organizować koncerty, targi, spotkania businessowe itp
Nikt nie mówi że taki obiekt musi być wykorzystywany tylko do (super-niszowych) imprez w kolarstwie torowym.
Potrzebny jest po prostu jakiś sensowny manager


#3

Ale manager też zarabia pieniądze i to nie małe. Moim zdaniem to nie jest takie proste


#4

tak, jasne, mi chodzi tylko o to że po prostu żeby redukować długi toru i żeby spowodować żeby stał się rentownym obiektem, potrzeba zaradnego managera, który będzie to sensownie ogarniał

Nie siedzę na tyle krajowym kolarstwie, żeby mieć “swojego” kandydata, chciałbym tylko żeby była to jakaś sensowna, zaradna, najlepiej młoda ogarnięta osoba, która dobrze wykorzystałaby chwilową sporą koniunkturę na kolarstwo nad Wisłą


#5

W walce o prezesurę liczą się tylko Banaszek i Skarul, reszta to przystawki.


#6

Wybór Banaszka nie podzieli jeszcze bardziej polskiego środowiska kolarskiego?


#7

To tragedia dla polskiego kolarstwa.


#8

Brexit, Trump, Banaszek… niech ten rok się już skończy.


#9

Najważniejsza sprawa teraz sponsor czy CCC zostanie na miejscu.


#10

Czyli, że Banaszek jest dobrym wyborem? :wink:

Ja nigdy nie kupowałem Pana Skarula, a szczególnie jego paplaniny w TV przy okazji pompowania balonów na TdP, czy ostatnich igrzyskach. Sukcesy polskiego kolarstwa, to raczej fart, że trafiło się Polsce kilku naprawdę świetnych kolarzy, a nie systemu szkolenia, który lansuje Pan Skarul. Administracyjnie nie jestem w stanie ocenić. Niby nasze kolarstwo wstało i otrzepało się z kurzu, ale nie wydaje mi się by to była w dużej mierze zasługa Skarula.

CCC jak się wycofa, to będzie ich porażka wizerunkowa, a sam wizerunek i tak ostatnio mają nadszarpnięty.


#11

Pamiętając o tym, co zdarzało się pisać Banaszkowi to jego relacje z drużyną CCC najlepsze nie były (delikatnie mówiąc). Nie wiem jak było w rzeczywistości, ale jeśli faktycznie na tej linii istniał konflikt, to Miłek mógłby się teraz odwdzięczyć zakończeniem finansowania PZKol. Z drugiej strony, gdyby faktycznie tak miało być, to pewnie nikt by na Banaszka nie głosował.


#12

No może Miłek był pewny ze wygra Skarul i było cicho i dlatego nikt się nad tym na poważnie nie zastanawiał. Wygrał Banaszek co mówił ze sponsor jest dobry, więc tez nie było co myśleć ze CCC może się wycofać. Mam nadzieje ze CCC pozostanie na swoim miejscu, bo jak nie to naprawdę może być bieda.


#13

Tu głosowały raczej antypatie i personalne interesy poszczególnych delegatów, a nie merytoryczna ocena kandydatów. Banaszek pisał różne obraźliwe rzeczy do wielu ludzi, w tym grożąc części redakcji tego portalu. Ze sponsorami może mu się udać, ale o tym dowiemy się pewnie niedługo.

Ważne, że Piątek już został pochwalony, więc nie będzie brudził :wink:


#14

Prezesem powinien byc taki kolarski Boniek


#15

Jest tylko jeden taki w Polsce, też “z ziemi włoskiej” :slight_smile:

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


#16

Że niby Lang? Coś w tym jest.

Swoją drogą blado wypadł nowy prezes w telewizji, może to tylko stres.


#17

A dla mnie to dobry wybór, ktoś kontrowersyjny może poza układem, no i najważniejsze wie jak zarabiać pieniądze, nie wiem czemu tak uczepiliście się np Trumpa zobaczcie ile on wydał na kampanie wyborczą a ile Hilary to już powinna dać do myślenia kto bedzie lepiej zarządzał, oceńmy pana Banaszka pod koniec jego kadencji :569:


#18

Ktoś wie, o co ta afera?

ks.pzkol.pl/pobierz/1186/s/1186 … _pzkol.pdf


#19

O takie wpisy na facebooku Banaszka, przy okazji wyścigu o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Szlakiem Wielkich Jezior: (pisownia oryginalna)

  1. “Mamy najgorszych sędziów kolarskich w Europie ,to zdanie wielu znawców kolarstwa i się potwierdza w naszym środowisku !!!Panie Przewodniczący kolegium Sędziów Tomaszu Cichy od jutra z tym walczymy ,nie może tak być że Polscy sędziowie są tak mało szanowani ale sami są temu winni .Zawsze tylko na tym tracą Polacy a zyskują kolarze z Litwy ,Niemiec ,Łotwy czy Czech oraz inni ,jadąc jak zwykle na naszym tyłku .Nie pamiętam sytuacji aby Polski sędzia J2 czy J3 stanął w obronie Polskiego zawodnika i przeciwstawił się zdaniu sędziego z zagranicy w sprawie spornej -paradoks na wyścigu w Polsce gdzie w Europie i na świecie jest to bardzo powszednie .Gdzie nasz patriotyzm ,potrzeba jak zwykle wojny abyśmy się zjednoczyli ? Już naprawdę nie chcę pisać czego sędziowie nie mają .Nacje które nawet wyścigów UCI nie organizują a jeżeli już coś im się uda to robią wszystko aby nie zapraszać na nie Polaków .Najlepszym przykładem Francja która na swoich wyścigach preferuje głównie swoje grupy kontynentalne i regionalne a jeżeli już kogoś przyjmie to na własny koszt .Natomiast nasi organizatorzy UCI (Łaskawcy)zapraszają wszystkich ,kogo się da i płacą wszystko i wszystkie koszta !!! Apel do was …nagrody dajcie większe w zamian za koszty pobytu od ekip zagranicznych i idźmy razem w kierunku rozwoju Polskiego Kolarstwa i preferujemy Polaków , Polskie ekipy regionalne a zagraniczne jeżeli chcą starować ,niech płacą jak to my robimy ,gdyż wywożą w zamian i nagrody i punkty UCI !!!Wczoraj na MON zapisu kamery dla Eryk Latoń nie było jak Kankowski mu dał do lewej w barierki a dziś podobno była jak ponoć podobnie Mateusz Komar walczył z Markiem Rutkiewiczem i stracił nie Komar ,nie Rutek a Polskie Kolarstwo bo dzięki temu Łotysz był drugi a Czech trzeci a Komara przesunęli na ostatnie miejsce w grupie !!!Takie to Polskie ,szanujmy się w końcu Polacy ,bo my jesteśmy gościnni i wspaniali ale z relacjami między nami gorzej .A co dziwne Sędzia Grek Zorba nic nie widział ale widzieli Polscy sędziowie którzy na co dzień wyścigi młodzików sędziują ,sprawdzimy to ! Ale pózniej w rankingach UCI punktów nie ma ,bo odbieramy sobie je sami w naszym Polskim bagienku i na MŚ wystawiamy kolarzy 6 .”

  2. “Film pokazuje jedno ,obraz Polskich sędziów i ich profesję .Nie chodzi o to że głównym sędzią był Grek u którego w kraju Kozy i Barany na pastwiskach się ścigają gdyż kolarzy zawodowych nie mają lecz o naszych którzy pełnili rolę drugiego ,trzeciego czy czwartego Komisarza bez zdania i normalnej oceny sytuacji .Takich sędziów odsuwać na minimum 1 rok dyskwalifikacji ,tym bardziej że rozmawiałem z nim wczoraj i mówił że podjął słuszną decyzję .Smutny obrazek kolarstwa który w Polsce widać notorycznie i niestety coraz częściej .Albo wprowadzimy nowe zasady i skończymy walkę z tą patologią i dodatkowo sami jako Pzkol będziemy decydować o składach sędziowskich na wyścigach UCI a nie jak dotychczas organizator który dobiera sobie swoich kolegów ,znajomych .Dodatkowo obligatoryjnie kamera profesjonalna umiejscowiona na finiszu obowiązkowo przez organizatora .Szacun dla Rutka za drugie miejsce i umocnienie pozycji w Prolidze .Piszemy dziś pisma do UCI o dyskryminację sędziego z Grecji ,do samego sędziego z info o jego niekompetencji jak i do Polskiego Kolegium Sędziów o nałożenie kary dla Polskich Sędziów .KOLARSTWO MUSI W KOŃCU SKOŃCZYĆ Z ROLĄ OPLUTEGO KTÓRY PRZEZ DECYZJĘ AMATORÓW MA MÓWIĆ ŻE DESZCZ PADA !!!”

Nie rozumiem jak ktoś kto pełni funkcję szefa takiego związku może pisać w taki sposób. Profil niby prywatny, ale każdy ma dostęp.


#20

To nie pierwszy taki wpis Pana Prezesa.