Wybory Prezesa PZKol


#128

Obowiązek tzw. denuncjacji mają tylko:

  1. Instytucje państwowe i samorządowe - pod to pojęcie PZKol moim zdaniem nie podpada
  2. każdy, kto dowiedział się o popełnieniu okreslonego przestępstwa. Wśrod tych przestępstw (art. 240 par. 1 kk) są kilka rodzajów tzw. przestępstw seksualnych, m.in. zgwałcenie zbiorowe, czy ze szczególnym okrucieństwem, ale tzw. typ podstawowy, a z takim mamy, zdaje się, że do czynienia, w tym katalogu się nie mieści.

Raczej więc osoby, które wiedziały, a nie powiadomiły, mogą raczej spać spokojnie…


#129

Tylko, że zdarzenia miały miejsce, przynajmniej w dużej mierze przed 2014.

Swoją drogą środowisko - środowiskiem, ale ciekawe, na ile dziennikarze mogli o tym wiedzieć wcześniej. Jakoś trudno mi uwierzyć, że żadne pogłoski nie docierały.

Niby minister wstrzymał finansowanie, ale co do tego komisarza to nie wiem jednak, czy nie będziemy musieli czekać do 22 grudnia …


#130

Smród się robi coraz większy. W dodatku Prezes zapowiedział, że ujawni swoje nagrania. :confused:
sport.pl/kolarstwo/7,64993,2 … l.html#MT2


#131

Wydaje mi się że komisarz bedzie wcześniej. Trudno w tym momencie pewną kwestię szerzej poruszać, ale już kilka dni temu pojawiły się insynuacje mogące sugerować ze sprawy nazwijmy to natury obyczajowej są tylko jednym z problemów. Być może będzie jeszcze sprawa zorganizowanego dopingu, ale to za wcześnie żeby takie wnioski wyciągać. W każdym badź razie w rozmowach z przynajmniej jedną z dziewczyn pojawiły się sugestie że mogło się jej wydawać że dostawała doping nie mając nawet wiedzy o takim fakcie. Czy to prawda - zobaczymy.
natomiast te nagrania z Banaszkiem tylko go pogrążają a skąd one wyszły to już mozna się tylko domyślać. ktoś się ubezpieczał bo przypadkowo nagran to chyba się nie robi.


#132

7 z 9 czlonkow zarzadu podalo sie do dymisji. Prawie wszyacy oprocz Banaszka . Ale sie typ trzyma stolka …
Co w takim razie ?..22 grudnia kto bedzie glosowal na nowego prezesa jak nie ma zarzadu ?


#133

Jak to kto - delegaci z okręgów. Tylko kto będzie chciał kandydować po takim smrodzie? Nikt nie zaryzykuje pchania się w takie bagno. Ja widze tylko zarząd komisaryczny, wyczyszczenie wszystkiego i kiedyś w przyszłości wybór nowego zarządu z całkiem nowych ludzi, niezwiązanych dotąd z zarządem.


#134

Słucham sobie tego co się dzieje na walnym w PZKOL. Jedyny mój wniosek to zaorać to wszystko. Panie ministrze pora na komisarza.
Jak słyszę o biednym niesłusznie oskarżonym Piątku tom nie trafia.


#135

To jest Bareja i Monty Python w jednym.


#136

Myślałem, że Banaszek jest choć na tyle inteligenty, żeby nie kupować wódy na rachunek związku. Myliłem się.


#137

Kto się obecnie wypowiada?


#138

Mytnik.


#139

Dzięki.
To było straszne.


#140

w Polsce to pół biedy, ale MŚ były w Norwegii :wink:


#141

Nieważne gdzie, przecież każdy pije :wink:

Ehh, nie ma się z czego śmiać. PZKol zostanie bez kasy z ministerstwa. I prawdopodobnie bez aktualnych sponsorów. No chyba że magik Banaszek coś wymyśli, ale nie wiem co musiałoby się stać, żeby Orlen wrócił. Znajdzie innych sponsorów dla zadłużonego związku? Powodzenia.
Współczuje prze de wszystkim kolarzom którzy bazowali dotychczas na pieniądzach ze związku. To będą dla nich niewesołe święta.

Ciekawe kto zostanie wybrany do zarządu.


#142

Myślałem że wywalą Banaszka żeby chociaż pozorować zmiany. Ale nie.
Tam to musi być prawdziwy beton spojony żelazem.


#143

tak, ale karta związku bardziej jednak odczuwa wyjazd do Skandynawii niż lokalne podróże w teren :wink:


#144

Zapewne, ale przecież nie można sobie odmawiać podstawowych produktów spożywczych :wink:


#145

Wydaję mi się, że za trzy miesiące będą nowe wybory prezesa. Jak oni chcą przeżyć bez kasy. Żaden normalny inwestor nie będzie pchal tam pieniędzy, wiedząc o zdaniu jakie ma na ten temat ministerstwo.


#146

Jesli to wszystko prawda co o tym zjezdzie pisza , to jest jakas katastrofa ! Niestety mysle , ze tak wlasnie zabetonowany jest
( dzieki TZW dzialaczom terenowym ) prawie caly polski sport. Przykre to , ale wyglada na to ze prawdziwe. Oni dla tych prowincjonalnych stoleczkow wybrali by na prezesa nawet diabla ! Banaszek co ma w glowie to kazdy z nas widzi , Mytnik orlem intelektu tez nie jest … Kto do cholery powiedzial , ze zwiazkiem MUSI zarzadzac kolarz ? Nie twierdze , ze wszyscy kolarze to polglowki , ale moze niech rzadzi prawdziwy manager ? Tylko JAK te wszystkie koterie moglyby zaglosowac na niezaleznego “menago” ktory by wszystkim patrzyl na rece i chcial cos zrobic dla dobra zwiazku ? To sie przeciez nie liczy. Tym prowincjalom wystarczy , ze dwa razy w roku ubiora sie w stare garnitury , pojada do Warszawy , przespia sie dwie noce w “stolycy” ( nie za wlasne zlocisze oczywiscie ) , dostana miejsce przy pelnym stole , plakietke z wlasnym nazwiskiem na smyczy i sobie ZAGLOSUJA na tego ktory im obieca , ze posiedza na swoich stolkach nastepna kadencje…


#147

Dla mnie to jednak dziwne że nie wystawili jakiejś marionetki na prezesa by zachować pozory i przywrócić strumień kasy. To musi być naprawdę specyficzne środowisko.