Wygodne siodełko szosowe do 200zł

Witam
Chcę wymienić moje siodełko Kelly’s URC Titanium na inne bardziej wygodne.
Na tym siodełku po 50km zaczynam już czuć jakoś naszych polskich dróg

Kelly’s URC Titanium
Opis

Proszę o propozycje dobrze żeby waga też była dość dobra

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Moze to kwestia spodenek z pampersem, albo złej pozycji na rowerze, a nie siodełka.

Spodenki mam z wkładką. Myślałem nad zakupem jakiś lepszych ale nic na allegro nie ma tylko jakieś chińskie. Bardzo chętnie kupiłbym sobie z firmy Santini SMS ale żeby mieć pewność że są produkcji włoskiej.

Siodełko mam raczej dobrze ustawione. Tyłek mnie boli od nie równości w drodze.
Teraz zastanawiam się czy spodenki lepsze coś mi pomogą a może siodełko wymienić bo ona jest dość twarde beż wkładki się nie da jeździć

A dużo ładujesz powietrza do opon? Na 8 atmosferach jeździ się b. komfortowo, ale już na 11 i więcej dosyć twardo.
Karbon lepiej tłumi drgania, jaką masz sztycę?

Dobór siodełka to kwestia bardzo indywidualna, ale bezsprzecznie jednym z najwygodniejszych siodełek wyczynowych jest Fizik Aliante.
Poczytaj na stronie Fizika, do różnej giętkości i budowy ciała można dopasować odpowiedni model.

Opony mam dętkowe bije okołu 6. sztyce mam ritchey wsc

Siodełko należy bezwzglednie wypoziomować idealnie.
przed i po jeździe stosować krem ochronny(do rąk)
do takiego siodełka nie można mieć nadwagi uniemożliwiającej sportowej(leżącej") pozycji oraz jak do każdego należy sie przyzwyczaić i powoli zahartować.
a najprościej unikać nierównych nawierzchni…
ja na twardym nawet bez pampersa czuje komfort a na miękkim i szerokim nie

Wiadomo,ze wszystko musi się dotrzeć,szczególnie jeżeli mamy nowy rower. To też kwestia odzieży i dobrych spodenek o których ktoś pisał. A pojęcie “wygodne siodełko” jest dosyć wzgledne…

Tak,ale marka siodełka oraz materiał z jakiego jest wykonane odgrywa bardzo istotną rolę. Sam się o tym przekonałem i spodenki z wkładką nie miały tutaj w zasadzie nic do rzeczy.

Spodenki mam z wkładką. Myślałem nad zakupem jakiś lepszych ale nic na allegro nie ma tylko jakieś chińskie. Bardzo chętnie kupiłbym sobie z firmy Santini SMS ale żeby mieć pewność że są produkcji włoskiej.

W Polsce też produkuje się dobre ciuchy.

Siodelka to temat rzeka. Nie wystarczy kupic najdrozszego , bo i tak moze sie okazac , ze dupa “zle” na
nim lezy . Ja mialem to szczescie ( albo mam znieczulona potylice ) , ze siodelka ktore kupilem “dotarly” sie bardzo dobrze od samego poczatku. Na szosie jezdze na Selle Italia THOORK , a na MTB SDG Fly .

1 polubienie