Wymiana supportu

Wczoraj podczas jazdy strzelił mi wkład supportu. Po wielu minutach walki udało się w końcu odkręcić.
Na wkładzie jest kod RPM BB-7420 1.37x24t.

Szukając na sklepach internetowych nowego supportu napotkałem się na problem ze jest praktyczne nie dostępny.
I mam pytanie czy każdy wkład supportu na kwadrat będzie pasował do ramy szosowej ? Czy mogą być o różniej długości ( bo widzę że są różnie długości podawanie ale ja stawiam że tu chodzi o długość osi do mocowania korby , a długość wkładu jest stała dla wszystkich )?

I inna sprawa związana supportem. W przyszłości zamierzam zmienić w ogóle system na Hallowtecha. I zakładam że tu każda rama szosowa jest dopasowana do takiego wkładu ?

Dzisiaj to nic do niczego nie jest dopasowane , a w MTB jeszcze gorzej . Jaka masz rame ?

Ramę mam 56,
Kupiłem narażę suport na kwadrat 113.5mm (stary jak mierzyłem miał 111mm).

Teraz przymierzam się do zakupu i zamiany na system hallowtech i zestaw korbowy Tiagre 4700 ew. 105.
I tutaj już pytanie czy długośc suportu dobiera się do korby czy do ramy ? Bo w necie są dwie sprzeczne opinie.

A duża jest różnica między tiara a 105?

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.