Wymiana szprych Shimano Dura-Ace WH-7850-SL

Witam
Przez głupotę zerwałem trzy szprychy z przedniego koła

Koła:
bikekatalog.pl/2011//kompone … -7850-SL./

Czy ktoś może podpowiedzieć czy kupić oryginalne szprychy Shimano czy można jakiś zamiennik.

Znalazłem dwie długość szprychy i nie wiem które są odpowiednie.

rowertour.com/shimano-szprycha-3 … zarna.html

rowertour.com/shimano-szprycha-3 … zarna.html

Ponieważ chcę kupić szprychy a koło dać tylko do centrowania a może lepiej żeby serwis kupił szprych samy nie wiem jak lepiej ?

Czy ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozwiązać ten problem.

[size=75][ Dodano: Pon 31 Mar, 2014 19:10 ][/size]
Witam
Serwis za wymianę trzech szprych i centrowanie koła policzył mi 100zł

Pozdrawiam

Podany przez Ciebie sklep (a przynajmniej jego strona) nie budzi zaufania, ponieważ podaje jakieś brednie:
Przednie szprychy do WH-7850SL oznaczone jako Y-4DS98010 mają długość 282mm! Ani 304mm ani 306mm. Przednie szprychy w tych kołach mają dwie główki (tylne nie: mają jedną główkę stałą i drugą nakręcaną na gwint). Mała szansa, abyś znalazł zamienniki, tj. szprychy nie-Shimano.

Mam dwa komplety takich kół - jedne w rowerze “zimowo-treningowym” i drugie - fabrycznie nowe za zapas. Swego czasu te nowe chciałem sprzedać na Allegro (bo w głównym rowerze przechodzę na Chorus/Zonda i zmieniam zapasy). Prowadziłem negocjacje z jednym potencjalnym nabywcą, wielkim fanem tego modelu. Nie sprzedałem, ale sporo gadaliśmy. Pamiętam, że twierdził (i sprawdził to doświadczalnie), że do tych kół pasują szprychy od modeli Shimano oficjalnie niekompatybilnych (bodaj któreś Ultegry); jeśli chcesz mogę poszukać kontaktu.

Aha, i akurat w tym modelu nie zlecałbym centrowania mechanikom nie mającym doświadczenia z tymi kołami. A Shimano Service Center powinni wiedzieć…

BTW. Jakim cudem udało ci się zerwać w tych kołach trzy szprychy? Wjechałeś komuś w zacisk/przerzutkę?

Mała torba wpadła mi w szprych ja przeleciałem przez kierownice i trzy szprych zostały zerwane.