Wyścig Pokoju w Pro Tourze


#1

Co sądzicie o tym żeby Wyścig Pokoju zaliczał się do UCI Pro Tour i pozostał w dawnej formie, czyli jechał przez Polskę, Czechy i Niemcy :question:

(TO JEST MÓJ 100 POST :wink: )


#2

Tak ale niech wkład budzetowy w badania antydopingowe na tym wyścigu będzie największy


#3

Fajnie by było gdyby oprócz Tour de Pologne w Pro Tourze znalazł się również wyścig z bogatą i piękna tradycją…


#4

Ekipy się nie zgodzą. Dla nich byłoby to już za duże obciążenie. Poza tym, dzisiejsza polityka UCI zmierza do tego, aby kolarze nie musieli się za bardzo przemęczać. A co do samego wyścigu, to najpierw musiałby przezwyciężyć wszystkie problemy organizacyjne, finansowe etc. Musiałby sobie na awans do Pro Touru "zasłużyć’ dobrą postawą przez kilka(naście) następnych lat i uznaniem kolarzy, dyrektorów ekip i władz kolarskich. Sam sentyment do tej imprezy w tej części Europy niestety nie wystarczy.


#5

Ten wyścig powinien wejść do Pro Touru pod względem tradycji.


#6

Najpierw to WP musiałby wrócić do Polski.
Na razie póki co cieszą się nim Czesi, Niemcy i Austriacy…


#7

No właśnie, cieszą się nim Austriacy, Czesi, Niemcy, czasami także Belgowie, a gdzie jest ta tradycja gdzie wyścig jechał przez trzy stolice Warszawe, Prage i Berlin. Oddawać POLAKOM Wyścig Pokoju :frowning:


#8

Uwazam, ze wyscig nie zasluguje na znalezienie sie w ProTour. Tradycja to za malo, wiele wyscigow o ogromnej tradycji upadlo i malo kto o nich jeszcze pamieta.


#9

Póki co, to polscy organizatorzy nie kwapią się do odbudowania dawnej pozycji Wyścigu Pokoju. To smutne lecz prawdziwe. Pare lat temu Czesi zwracali się do nas z prośbą o pomoc w organizacji WP. Na prośbach się wówczas skończyło. A historia zatoczyła koło, i teraz nas mają w serdecznym poważaniu… To przykre, ale musimy się z tym pogodzić… :cry:


#10

Ostatnim zwycięzcą tego wyścigu był chyba Michele Scarponi tak? :question:


#11

Nie, Scarponi wygrał w 2004 roku. Zwycięzcą A.D. 2006 był Giampaolo Cheula

P.S. To mój 100. post :exclamation: :smiley:


#12

no cóż może kiedyś o ile pro tour przetrwa WP pewnie zawita w “skromne” progi kolarskiej ligi mistrzów :mrgreen: ale coś mi sie wydaje że wtedy nie zawita już do Polski a żeby było bardziej pesymistycznie może zastąpi TdP :cry:


#13

Watpie aby WP wstapil do tego elitarnego grona , grona najlepszych wyscigow swiata:(
Wedlug mnie to nawet caly ten cylk Pro-Tour to niewypal… fukncjonuje jak narazie jako tako ale juz wykruszaja sie organizatorzy wyscigow typu ( GdI, TdF, VE…)
Wedlug mnei Pro-Tour pociagnie jeszcze max 2-3 lata i UCI zacznie wymyslac cos nowego…


#14

Też tak sądze, że Pro Tour to niewypał. Pat McQuaid powinien powrócic do starego systemu, czyli normalne wyścigi, na które będzie mogłą pojechac każda ekipa i oczywiście Puchar Świata w takiej samej wersji z tymi samymi wyścigami co był. Oraz nowy ranking UCI, który byłby liczony od nowa co sezon.


#15

Myślę tak samo jak Pszczoła, nic dodać, nic ująć.


#16

Propozycja dobra tylko kto zorganizuje Wyścig Pokoju, skoro obecnie nie ma na to pieniędzy.
Stary Wyścig Pokoju powinien nadal być kontynuowany, ale w kraju nie ma w rządzie czy w gazetach ludzi lubiących kolarstwo. Szkoda, była to fajna impreza i na ulicach przy głośnikach także zbierało się dużo słuchaczy.