Wyścig Pokoju w Pro Tourze

Co sądzicie o tym żeby Wyścig Pokoju zaliczał się do UCI Pro Tour i pozostał w dawnej formie, czyli jechał przez Polskę, Czechy i Niemcy :question:

(TO JEST MÓJ 100 POST :wink: )

Tak ale niech wkład budzetowy w badania antydopingowe na tym wyścigu będzie największy

Fajnie by było gdyby oprócz Tour de Pologne w Pro Tourze znalazł się również wyścig z bogatą i piękna tradycją…

Ekipy się nie zgodzą. Dla nich byłoby to już za duże obciążenie. Poza tym, dzisiejsza polityka UCI zmierza do tego, aby kolarze nie musieli się za bardzo przemęczać. A co do samego wyścigu, to najpierw musiałby przezwyciężyć wszystkie problemy organizacyjne, finansowe etc. Musiałby sobie na awans do Pro Touru "zasłużyć’ dobrą postawą przez kilka(naście) następnych lat i uznaniem kolarzy, dyrektorów ekip i władz kolarskich. Sam sentyment do tej imprezy w tej części Europy niestety nie wystarczy.

Ten wyścig powinien wejść do Pro Touru pod względem tradycji.

Najpierw to WP musiałby wrócić do Polski.
Na razie póki co cieszą się nim Czesi, Niemcy i Austriacy…

No właśnie, cieszą się nim Austriacy, Czesi, Niemcy, czasami także Belgowie, a gdzie jest ta tradycja gdzie wyścig jechał przez trzy stolice Warszawe, Prage i Berlin. Oddawać POLAKOM Wyścig Pokoju :frowning:

Uwazam, ze wyscig nie zasluguje na znalezienie sie w ProTour. Tradycja to za malo, wiele wyscigow o ogromnej tradycji upadlo i malo kto o nich jeszcze pamieta.

Póki co, to polscy organizatorzy nie kwapią się do odbudowania dawnej pozycji Wyścigu Pokoju. To smutne lecz prawdziwe. Pare lat temu Czesi zwracali się do nas z prośbą o pomoc w organizacji WP. Na prośbach się wówczas skończyło. A historia zatoczyła koło, i teraz nas mają w serdecznym poważaniu… To przykre, ale musimy się z tym pogodzić… :cry:

Ostatnim zwycięzcą tego wyścigu był chyba Michele Scarponi tak? :question:

Nie, Scarponi wygrał w 2004 roku. Zwycięzcą A.D. 2006 był Giampaolo Cheula

P.S. To mój 100. post :exclamation: :smiley:

no cóż może kiedyś o ile pro tour przetrwa WP pewnie zawita w “skromne” progi kolarskiej ligi mistrzów :mrgreen: ale coś mi sie wydaje że wtedy nie zawita już do Polski a żeby było bardziej pesymistycznie może zastąpi TdP :cry:

Watpie aby WP wstapil do tego elitarnego grona , grona najlepszych wyscigow swiata:(
Wedlug mnie to nawet caly ten cylk Pro-Tour to niewypal… fukncjonuje jak narazie jako tako ale juz wykruszaja sie organizatorzy wyscigow typu ( GdI, TdF, VE…)
Wedlug mnei Pro-Tour pociagnie jeszcze max 2-3 lata i UCI zacznie wymyslac cos nowego…

Też tak sądze, że Pro Tour to niewypał. Pat McQuaid powinien powrócic do starego systemu, czyli normalne wyścigi, na które będzie mogłą pojechac każda ekipa i oczywiście Puchar Świata w takiej samej wersji z tymi samymi wyścigami co był. Oraz nowy ranking UCI, który byłby liczony od nowa co sezon.

Myślę tak samo jak Pszczoła, nic dodać, nic ująć.

Propozycja dobra tylko kto zorganizuje Wyścig Pokoju, skoro obecnie nie ma na to pieniędzy.
Stary Wyścig Pokoju powinien nadal być kontynuowany, ale w kraju nie ma w rządzie czy w gazetach ludzi lubiących kolarstwo. Szkoda, była to fajna impreza i na ulicach przy głośnikach także zbierało się dużo słuchaczy.