Wyścig Pokoju


#1

Dobra, trzeba podjąć tę odważną decyzję i założyć temat dla Tour de France Wschodu. W ferworze wspomnień dyskusja się rozmyła, a że jest niesamowicie ciekawa, warto trzymać ją w jednym miejscu.

Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie, pracuję nad tematem i plakatach Wyścigu Pokoju. Temat jest genialny, że z pomysłu na krótki tekst, rozrasta się do sporego przedsięwzięcia. Mam do Was, pamiętających złote czasy wyścigu, pytanie: gdzie pojawiały się te plakaty? Wieszano je przed wyścigiem na słupach i tablicach, czy były raczej jak plakaty współczesnych wyścigów, raczej nie używane. Obstawiam to pierwsze, ale co ja tam wiem. WP widziałem na żywo raz, w 4 albo 5 klasie podstawówki, gdy lotny finisz był w moim rodzinnym Wieluniu. Lekcje były skrócone, wszyscy dostaliśmy chorągiewki Niemiec, Polski i Czech. Miałem ją jako pamiątkę przez długie lata, ale chyba już się rozleciała, a szkoda. Dostałem kołatkę od kolumny reklamowej i ten kawał plastiku od HEW pewnie gdzie się jeszcze przewraca wraz z zabawkami :wink:

Tutaj fajna galeria plakatów z WP: facebook.com/justyna.chmiel … nref=story

Muszę jeszcze poszukać plakatów z ostatniego 20-lecia wyścigu. Jakby ktoś coś miał, to będę zobowiązany.


#2

Dobry pomysł :slight_smile:

Herbie Sykes wrzucał na Twitterze jakieś stare plakaty.

Może mógłbyś przerzucić tamtą dyskusję o WP tutaj? Nie trzeba będzie cofać się do innego tematu, by coś sprawdzić.


#3

Herbie Sykes napisał o tych plakatach artykuł do Rouleur, a gazeta nawet wypuściła w sklepie plakat Andrzeja Krzysztoforskiego. To jak wyglądało to rozwieszanie plakatów? :smiley:

Myślałem o przeniesieniu postów, ale nie miałem już wczoraj czasu :wink:


#4

Niedawno UCI ustaliła nowy kalendarz na sezon 2018 dla wyścigów WT i w niższych kategoriach, pojawiły się też nowe wyścigi. Na tej stronce jest ogólny kalendarz:
radsport-seite.de/termine-re … -2018.html
Po datą 29.05 -03.06 pojawił się wyścig o nazwie Peace Race kategorii 2.1 i z oznaczeniem CZE czyli rozgrywany w u naszych południowych sąsiadów. Czy to znaczy że wyścig Course de la Paix Juniors zmienia się w nowy wyścig czy to jakiś nowy projekt, może reaktywacji starego wyścigu?


#5

Course de la Paix dalej jest juniorski w terminie 3-6 maja 2018http://uci.ch/road/calendar/