Wyścig Pokoju

Czy będzie transmitowany na jakiejś stacji TV??

a jak jest strona oficjalna ktoś zna adres

Natknąłem się na informację, dość dziwną, że czeska telewizja ma w programie 20-minutowe transmisje live swoich etapów. Niemcy zapowiadają krótkie relacje w programach informacyjnych stacji MDR.

Wyścig rozpoczyna się już w sobotę. Wystartuje kilku polskich kolarzy: Marek Rutkiewicz, Marcin Lewandowski, Krzysztof Miara, Łukasz Bodnar, Sebastian Skiba, Cezary Zamana (na stronie Bartka Huzarskiego jest Marcin Osiński zamiast Zamany) wszyscy z Intela oraz Tomasz Marczyński i Krzysztof Szczawiński (obaj Ceramica Flaminia), Przemysław Niemiec (Miche)
Kto według was ma największe szanse na zwycięstwo w tym wyścigu?

Tuż przed startem nastąpiły zmiany na liście startowej. W wyścigu oprócz grupy Intel-Action, Przemysława Niemca i Polaków w Ceramice Flaminia, wystąpią ponadto Arkadiusz Wojtas oraz bracia Sławomir i Seweryn Kohut wszyscy Team Miche.

Może Sławek przypomni sobie swój start w 2004 roku i powalczy przynajmniej na jednym etapie. Wojtas tyle lat jeżdził w Niemczech że napewno się przyda. Niemiec, Szczawinski i Rutkiewicz mają realne szanse na walke o końcowe zwyciestwo.

I trzeba dodac, ze przybył jeszcze jeden zawodnik, ktory moze wygrac WP - Garcia Quesada (Unibet.com)

No dobra, ale który :arrow_right: Carlos, który ostatnio świetnie poczynał sobie na Vuelcie (wygrał nawet etap), czy jego brat, mniej utytułowany Adolfo :question: Podejrzewam jednak, że chodzi o tego pierwszego.

6. Simone Cadamuro (Italien) ten sam czas

Poza jednym wyjątkiem, polscy kolarze dotarli do mety w tym samym czasie co zwycięzca. 9-ty był Lewandowski, 13-ty Szczawiński, 17-ty Miara. Jedynie Seweryn Kohut stracił 33 sekundy i zajął dalsze miejsce.

Przed nami teraz etapy lekko pagórkowate, pierwsza meta na szczycie na 5 etapie.

Szkoda, że WP nie pokazują na ES 2, a przynajmniej na ZDF lub ARD…

wyniki 3 etapu WP:

Na 4. etapie Polacy ponieśli duże straty. Najlepszy z naszych kolarzy Krzysztof Szczawiński zajął 14. miejsce a w klasyfikacji generalnej jest 12 ze stratą 2.41, podobną stratę ma Cezary Zamana.

szkoda że WP nie przejeżdza przez Polske moze wtedy Polacy walczyli by o wyższe miejsca, mieli większą motywacje

Gianpaolo Cheula wygrał 58. edycję Wyścigu Pokoju, a ostatni etap po sprincie wygrał Torsten Schmidt. Wiem takze, że Przemek Niemiec wygrał jakąś koszulkę (chyba dla najlepszego górala :stuck_out_tongue: )

jeżeli Przemek Niemiec zdobył jakąs koszulkę to super,przynajmniej jakiś polski akcent w WP

Przynajmniej tak bylo do wczoraj :slight_smile:

Fajnie, że Przemek wygrał klasyfikację górską. Pewne pocieszenie z powodu braku Polski na mapie tegorocznego Wyścigu Pokoju :wink: Ciekawe, jak spisali się ostatecznie Intelowcy i Flaminiowcy :mrgreen:
PS. Czy kiedyś w historii (nie licząc tego roku) WP nie było w Polsce :question: