Wyścigi, w których jadą polskie grupy zawodowe - opinie

Już to ktoś kiedyś zauważył że jeżdżą na niższej grupie. W dodatku różnych producentów? Może musieli zamontować swoje prywatne napędy :slight_smile:

Kolejny wyścig i w drużynówce Verva no w końcówce, szkoda wielka :/

Może mi ktoś wyjasnić jakim cudem Domen Novak jest przed Grosschartnerem w generalce o 19 sekund, skoro po 3 etapie mieli taką samą startę dziś o 3 sekundy lepszy Austriak (a Novak wywalczył tylko 2 sekundy bonifikaty)? :smiley:

Dobra już wiem 20 sekund kary

A za co ta kara?

Chyba branie bidonu z samochodu na ostatnich 20 kilometrach :wink:

Dzięki

Ciekawe gdzie początek sezonu będzie miało CCC. W Dubai Tour nie wystartują(nie wiem czy to oznacza odpuszczenie Kataru i Omanu?), Australia też odpuszczona…dobrze byłoby zacząć hiszpańskimi klasykami(których w zeszłym sezonie ekipa nie jechała) i np.Francją ale na La Méditerranéenne zaproszenia chyba nie ma…tak naprawdę to nic nie wiadomo :unamused: …amatorskie ekipy mają lepszy PR.

Katar odwołany, Sezon rozpoczną w Vuelta Valenciana, pojadą Almerie i Murcie, możliwy start w Andaluzji. Nie wiem jak z tymi pierwszymi klasykami w Hiszpanii.

Jak nie będzie pierwszych klasyków w Hiszpanii, Francji i Bliskiego Wschodu to na dość liczną kadrę jednak kiepski pod względem kalendarza początek sezonu.

Pojawił się lekki zarys kalendarza CCC Sprandi jak na razie bez wyścigów WT:

Luty:
Vuelta Valenciana
La Méditerranéenne
Vuelta a Murcia
Classica Almeria
Vuelta a Andalucia
Volta ao Alentejo
Tour de Langkawi
Classic Sud Ardèche
Royal Bernard Drome Classic

Marzec:
Le Samyn
Ronde Van Drenthe
Nokere Koerse
Handzame Classic
Settimana Internazionale Coppi e Bartali

Kwiecień:
Volta Limburg Classic
Scheldeprijs
De Brabantse Pijl
Tour of the Alps
Tour of Croatia

Maj:
Wyścigi w Polsce plus
Tour of Norway
Tour of Japan
Tour des Fjords
Tour of Estonia

Czerwiec:
Polska plus
Tour de Slovakia
Rund um Koln
Tour de Korea

Szanse są na starty w Tour of Turkey, Rund um Frankfurt, Tour de Suisse, Volta a Catalunya, Tirenno Adriatico, Mediolan San Remo, Amstel Gold Race.

Na razie ekipy CCC brakuje wśród ogłoszonych ekip w La Méditerranéenne.

Czy ktoś z was orientuje się co się dzieje ze Schlegelem że w ogóle nie startuje od jakiegoś czasu(jaka to kontuzja???) i z zapowiadanym na jedną z gwiazd CCC Ponzim(co sie dzieje z tym kolarzem pod względem wynikowym???)?

Schlegel na Alentejo kontuzja (złamany obojczyk), ale już wrócił do treningów i pewnie wystartuje w Chorwacji. Ponzi zawsze drugą część sezonu miał dobrą, ostatni rok to było pasmo kontuzji i chorób co wrócił to znowu kontuzja. Teraz jest na liście startowej Volta Limburg Classic.

Kalendarz ekipy CCC na 2017 oprócz niewątpliwego sukcesu jakim jest występ w Giro ,jest znacznie uboższy pod względem ilościowym i jakościowym(wyścigi zagraniczne).Może jakieś ciekawe opcje jeszcze się w nim znajdą?Na to liczę bo plany na niektóre miesiące nie powalają. Sporo niepokojących luk pojawia się w kwietniu i czerwcu. 22 zawodników to nie tak znowu mało…

W czerwcu tych luk nie ma bo jest jeszcze Tour de Suisse. A na dalsze miesiące kalendarz jest niekompletny. W kwietniu jest mniej startów bo CCC stwierdziło ze ostatnio jak jechali Giro tych startów przed było za dużo, więc teraz poszli ścieżką by startować mniej jakie będą z tego efekty zobaczymy na Giro, choć osobiście nie wróżę nic dobrego.

Nie wiem gdzie to napisać więc napisze tutaj. Wie ktoś może co się dzieje z Michałem Rzeźnickim - zeszłorocznym Mistrzem Europy Orlików na torze, bo cisza o nim ani ze skończył karierę ani nic, więc mam pewne podejrzenia pytałem w PZKol ale Ci zawsze wszystko pod dywan. Więc może ktoś z forumowiczów wie.

Mam nadzieję ze dostanę odpowiedź od kogoś z PZKol a ja nie to najwyżej popytam u Smorawińskiego bądź w Ministerstwie Sportu :smiley:

Ktoś się orientuje jaki kalendarz ma Wibatech jeśli chodzi o wyścigi zagraniczne?

W maju trzy klasyki Race Horizon Park na Ukrainie. Oberösterreichrundfahrt ze znakiem zapytania bo pojadą albo Małopolski Wyścig Górski albo ten wyścig. Do końca czerwca to wszystko.

I jak wiadomo co z Rzeznickim? I co to za podejrzenie?

Czy występ w Tour de Suisse ekipy CCC jest potwierdzony?, bo na oficjalnej próżno szukać zaktualizowanego kalendarza.

Na procyclingstats jest lista startowa.