Wywiad z Rafałem Majką

eurosport.pl/kolarstwo/tour- … tory.shtml

Z tego chłopaka będą ludzie, mam nadzieje ze na miarę Zenona Jaskuły albo samego Armstronga,Contadora :slight_smile:

na razie niech bedzie brozyna albo szmydem, potem sie zobaczy

Lepiej żeby był Brożyną!

Najlepiej to niech on będzie po prostu Rafałem Majką :wink: Trzymam mocno kciuki za niego!

Trafił pod dobre skrzydła, oby się nadal rozwijał :smiley:

Brożyna mimo że nie miał wielkiego talentu jak Jaskuła czy nawet Baranowski potrafił wygrac Rud du Sut i jakos nie zlakł sie że walczył w ekipie hiszpańskiej z iinym hiszpanem z tego co pamiętma Mancebo

Tompoz

Majka,Paterski,kwiatkowski to są kolarze na których najbardziej liczę i wierze ze kiedys bedą liderami swoich grup niekoniecznie tych w których aktualnie startują.

na moje chłopskie oko Paterski i Marycz nie posiadają takiego potencjału jak Kwiatkowski.

Tompoz

Ciekaw jestem jaką drogę kariery obiorą Kwiatkowski i Paterski. Kwiatkowski niby mógłby być takim czasowco/klasykowcem jak Cancellara, ale pamiętam, że na początku sezonu mówił, że jeszcze sam nie wie jakim typem kolarza chce zostać. Przydałoby się, żeby się określił już w tym sezonie :slight_smile:
Paterski z kolei tak też nie wiadomo. Póki co jest typowym harcownikiem. Nieźle po górach, nieźle w ucieczkach. Coś na miarę Huzara tylko trochę słabszy. Początkowo myślałem, że wyrośnie nam świetny sprinter, po zdobyciu koszulki punktowej na Tour de l’Avenir, ale trochę inaczej się to toczy.
Majka przynajmniej od początku nastawia się na jazdę po górach i nie musimy się rozwodzić co z niego wyrośnie :smiley:

czy ja wiem czy slabszy? myslisz, ze huzarski dalby rade ukonczyc GdL w II dziesiatce ?

ta koszulke punktowa zdobyl troche jak van avermaet na vuelcie, wg mnie to nie zwiastowalo, ze zostanie sprinterem.

Dla mnie Paterski to bedzie taki Gilbert, Bettini, zreszta on nawet na TDP o ile pamiec mnie nie myli na jakims sprincie wskoczył do 10, oczywiscie nie mówie ze bedzie odnosił takie sukcesy jak Bettini ale mysle ze bedzie dobry kolarzem na pagórki z dobrym sprintem i czasami pokaze ze jazda po górach tez nie jest mu obca :slight_smile: