Yorkshire 2019 UCI Road World Championships (22-29.09)

Zakładam że gdy była informacja że Remco pomija U23 i od razu wchodzi do seniorów to też byliście pesymistami bo takie wczesne zderzenie się z zawodowcami zrobi mu krzywdę. Chyba wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę z jak wielkim fenomenem mają do czynienia który nie może być porównywany do żadnego innego zawodnika bo idzie to z krzywdą dla kogoś takiego. Kto inny mógłby wygrać jakikolwiek wyścig z przewagą 10 minut ścigając się ze swoim rocznikiem. Nie było takiego zawodnika w historii więc coś o tym świadczy. To jest zawodnik poza skalą jaka była do tej pory w tym sporcie.

Van Aert jeszcze przed kraksą mówił że nie wybiera się na MŚ bo chce się jeszcze pobawić w przełajach.

Na pewno nie na Wellensa ani De Gendta.

1 Like

Całkiem zapomniałem o limitach.
To ciekswe na kogo postawią
Nie ma ktoś mapki z przekrojem?

Tu masz profil czasówki.

1 Like

Ten profil nie do końca oddaje trudność tej trasy, zwłaszcza w drugiej części.

Ciekawe na co będzie stać Thomasa ale przy braku dominatorów w tym sezonie jestem w stanie sobie wyobrazić go nawet w tęczy.

No właśnie bardzo plaska. Kwiato planuje start?
Kisik a masz profil masstartu?

To tu jest bardziej wyrazisty profil czasówki.

Profil startu wspólnego.

1 Like

Dzięki.
Ten bardziej wyrazisty wygląda niczym te z Tour de Pologne…jakby brakowało jednego zera po lewo w wysokościach ;D

4 Likes

Profil całkowicie zakłamuje trudność czasówki. Zaryzykuję stwierdzenie że zeszłoroczny Rohan Dennis nie wygrałby tego.
Wspomnę tylko czasówkę na ostatnim TdF, wygląda płasko jak stół a w czołówce brak klasycznych czasowców

Na pierwszy wpis wrzucam art. z naszej strony o organizacji MŚ przez Yorkshire.

Ja bym Evenepolea na MŚ puścił w Orlikach (albo w ogóle), ale na IO w Tokio ciężko będzie znaleźć Belgom lepszego lidera.

Wielka szkoda van Aerta, bo miałby realne szanse na 2 medale.

Obsada czasówki zapowiada się niespecjalnie. Zobaczymy czy Dennis znajdzie dla siebie jakiś rower i starty na trening. Duża w tym wszystkim szansa na medal dla Bodnara.

Co do wyścigu ze startu wspólnego to będzie takie trochę coś w stylu Plouay. Teoretycznie nawet Ewan czy Ackermann mają szanse, ale to nieustanne góra-dół może ich zmęczyć.
Z jednej strony wyścig dla silniejszych sprinterów (Jakobsen i Groenewegen chyba pierwsi do odstrzału z tego największego TOPu, dalej Demare i Viviani), ale z drugiej kolarze tacy jak: Alaphilippe, Kwiatkowski, Naesen, Mohoric, Trentin, Cort, van der Poel, Clarke czy Asgreen mogą sporo namieszać. Nie da się ukryć, że świetna trasa dla Sagana w formie. Ciekawe jak to się potoczy.

1 Like

Świeży Mistrz Europy Viviani zrezygnował ze startu z powodu wymagającej trasy i niemożliwości trzymać obecnej dobrej formy aż do końca września. Według niego, to Trentin będzie kapitanem Azzurri.
Selekcjoner Cassani oprócz Trentina liczy najbardziej na Colbrellego i Bettiol.

Wygenerowałem dokładniejszy profil rundy w Harrogate, link poniżej (z podglądem na street view):

Co się rzuca w oczy?

  1. Nieustanne góra-dół, stosunkowo niewiele fragmentów z nachyleniem poniżej 2%.

  2. Podjazd 1,1 km przy 6% (ze szczytem 5 km przed metą), z czego ostatnie 300 m to ok. 7,5%.

  3. Stosunkowo mało zakrętów (16), z czego 7 usytuowanych jest na tych ostatnich 3,8 km (zjazd z podjazdu po prostej, na końcu zjazdu lekki nawrót i z rozpędu minimalnie pod górę).

  4. Bardzo(!!!) niebezpieczny zjazd między 4,6 a 5,3 km. Średnie nachylenie blisko 9,7%, do tego prawie cały czas prosto (w dodatku następuje po 400m płaskiego/falsopiano) i ostatnie 150m to kiepsko wyprofilowana szykana.

  5. Ostatnia prosta może im się trochę dłużyć; niby 500m prosto, z czego jednak pierwsze 150m o nachyleniu ok. 3,5%, potem 100m wypłaszczenia i ok. 250m o nachyleniu ok. 2%.

Trasa, która wygląda na dość ciekawą i zwiastuje tzw. otwarty wyścig. Jest też ciut trudniejsza niż pierwotnie myślałem. Przez to ciągłe góra-dół ciężko porównać ją z czymkolwiek co byśmy już znali. Bergen - podjazd dużo trudniejszy, ale dalej od mety; Ponferrada - 2 dłuższe aniżeli tutaj podjazdy z dość wyrazistymi zjazdami, Richmond - 2 sztywne stosunkowo hopki, ale bliżej mety, i tak dalej… Najbliżej byłaby chyba runda Plouay (nawet wysokości npm podobne) z finiszem a la klasyki w Kanadzie albo ostatnia prosta z Richmond.

10 Likes

Ładnie to przedstawiłeś, zaostrzajac apetyty.
Fajnie w obliczu rezygnacji Vivianiego jakby Colbrelli był ich liderem, bardzo ciekawie będzie wyglądać top10 mieszkanka sprinterow i klasykowcow

Z kontuzjami Pidcocka i Haytera z Tour de l’Avenir strasznie im się skomplikowała sytuacja przed MŚ. U siebie byliby faworytami (zwłaszcza Hayter), a teraz trudno powiedzieć. Nawet jeśli jeśli się wykurują to może być ciężko z formą.

Evenepoel wygra czasówkę seniorów z przewagą przynajmniej minuty nad Roglicem, Thomasem, Dennisem nie wspominając nawet o innych. Po prostu nie widzę kolarza który go pokona przy takim profilu i na takim dystansie.

Evenepoel wygra czasówkę seniorów z przewagą przynajmniej minuty nad Roglicem, Thomasem, Dennisem nie wspominając nawet o innych. Po prostu nie widzę kolarza który go pokona przy takim profilu i na takim dystansie.

Właśnie ten dystans niekoniecznie go faworyzuje, gdyby Dennis był w formie to na tym dystansie i trasie był by faworytem, Domoulin i Roglic również faworytami do podium. A tak, Holender pewnie nie będzie startował a w Dennisa w tym sezonie nie wierzę.

To że ma 19 lat nie oznacza że nie poradzi sobie z dystansem. Jak dla mnie to właśnie taka czasówka daje mu większą przewagę nad rywalami niż 30 km. Nie boję się że za mocno zacznie bo popełnił ten błąd w Argentynie i powiedział że nigdy już tak nie przeszarżuje, co doskonale zaprezentował w ME. Po za tym ten chłopak jest dużo bardziej przyzwyczajony do długiej samotnej jazdy niż seniorzy bo kończył tak co drugi wyścig w juniorach. Nie powiem że zagroziłby Dennisowi z Innsbrucka ale po tym co widzieliśmy w tym sezonie widzę go jako faworyta i to głównego.

1 Like

Evenepoel chyba właśnie trenuje jazdę na czas na Deutchland Tour. Najbardziej epickie jego zwycięstwo to chyba ME juniorów w Czechach i 10 min przewagi nad drugim.

Miło czytać, że Thomas wreszcie nie będzie miał w głębokim poważaniu MŚ.
Na czasówce będzie jednym z faworytów, ale myślę, że medal ze startu wspólnego też jest w jego zasięgu (pewnie będzie równorzędnym liderem ze Swiftem). Najlepsze jest jednak to, że nacja, która wygrała w 2018 3 GT i która jest gospodarzem tegocznego czempionatu, będzie mogła w tym wyścigu wystawić (najpewniej) jedynie 6 kolarzy.

1 Like

Dlaczego nie Cavagna we Francji na czas ?

Na Vuelcie wyprzedził wyraźnie zarówno La Toura jak i Thomasa (Benjamina)

Francuzi dość szybko podali skład (info na głównej)

Ciekawi brak Cosnefroy, ale jeszcze może się załapie :wink:

Zastanowiłbym się jeszcze nad Madouas, no ale nie jestem Voecklerem :wink:

3 Likes