Zabawa Bukmacher - 2020

Wiem że jest mało czasu do Omloopa ale wpadłem na ciekawą i mało skomplikowaną formę zabawy, która charakterystyką pasuje do obstawiania u bukmachera. Otóż każdy na starcie dostaje 50 punktów i przy okazji każdego wyścigu musi obstawić jednego zawodnika na zwycięstwo lub miejsce na podium. Lista z kursami zawodników będzie się pojawiać 1-2 dni przed wyścigiem. I w zależności od wystawionej liczby punktów w przypadku trafienia, będzie mnożona przez kurs danego kolarza i dodawana na konto osoby. Gra dla danej osoby kończy się albo w przypadku zera punktów na koncie albo gdy nie wytypuje przed wyścigiem żadnego kolarza. Z racji tego że zabawa ma być w miarę prosta i bez rozbudowanego kalendarza wyścigów, to można by było wziąć wszystkie klasyki WT począwszy od wspomnianego Omloopa (ewentualnie w zastępstwie Kuurne-Bruksela-Kuurne jako przystawka do reszty wyścigów). Co wy na taką formę zabawy ? Czekam na opinie :smiley: .

Oficjalne zasady.

Każdy na starcie zabawy dostaje 50 punktów. Podczas każdego wyścigu może obstawić maksymalnie po 3 zdarzenia na zwycięstwo i podium. Obstawiamy do mnie w prywatnej wiadomości. W zależności od wystawionej liczby punktów w przypadku trafienia, będzie mnożona przez kurs danego kolarza i dodawana na konto osoby. To dotyczy pierwszego wyścigu. Od drugiego, trzeciego i następnych wyścigów danej osoby, dochodzą jeszcze następujące mnożniki: 2 wyścig - 1,1x, 3 wyścig - 1,2x, 4 wyścig - 1,3x itd. Żeby to bardziej zrozumieć, to w przypadku gdy po pierwszym wyścigu, w drugim ktoś nie weźmie udziału, to gdy obstawi w trzecim wyścigu zabawy, to będzie to jego drugi wyścig. I na koniec wyścigi, które biorę pod uwagę w zabawie.

Omloop Het Nieuwsblad/Kuurne-Bruksela-Kuurne
Strade Bianche
Mediolan-San Remo
Driedaagse Brugge-De Panne
E3 Harelbeke
Gandawa-Wevelgem
Dwars door Vlaanderen
Ronde van Vlaanderen
Paryż-Roubaix
Amstel Gold Race
La Fleche Wallonne
Liege-Bastogne-Liege
Eschborn-Frankfurt
Clasica Ciclista San Sebastian
Prudential RideLondon-Surrey Classic
EuroEyes Cyclassics Hamburg
Bretagne Classic - Ouest-France
Grand Prix Cycliste de Quebec
Grand Prix Cycliste de Montreal
Il Lombardia

W sumie ciekawe. I realistyczne. Kasa ci się kończy to wypadasz :wink: Myślę że można spróbować. Trzeba będzie podejmować ważne decyzje. Gram zachowawczo czy bawię się w ryzyko…

Ja tam jak zawsze chętny na takie zabawy - wchodzę w to :slight_smile:

Żeby był też element tajemnicy, to każdy by podawał swoje typy do mnie w prywatnej wiadomości :smirk: .

3 osoby chętne, jest ktoś jeszcze zainteresowany ?

Ja jestem zainteresowany ale dlaczego się odpada w przypadku nie wytypowania nikogo?

Po to żeby nie robić taktyki na zasadzie, raz obstawię, zgarnę trochę punktów i dalej nie biorę udziału i liczę na to, że inni potracą większość punktów :wink: . Może to trąci teorią spiskową ale wolę się zabezpieczyć na wszelki wypadek.

1 polubienie

Ja może też spróbuję.
A tak przy okazji, to chyba masz za dużo wolnego czasu, że kolejny konkurs organizujesz :yum:

Po prostu mam bzika na punkcie robienia różnych tego typu atrakcji :wink: . Wahałem się przez ostatnie 3 tygodnie czy ruszyć z tym i stwierdziłem dzisiaj, że jednak zacznę temat.

Aha luzik, co prawda to trochę inaczej niż w przypadku bukmachera, gdzie właśnie czasami warto się wstrzymać z typowaniem gdy nie ma naszym zdaniem zbyt atrakcyjnych kursów, i dzięki temu wygrac poprzez niestracenie, ale może być i tak

To jak mamy tego Omloopa czy KBK typować, to kursy by się przydały :slight_smile:

1 polubienie

Myślałem jeszcze nad wyjątkiem, że można jednego wyścigu nie obstawiać (ale nie ostatniego w sezonie zabawy) ale chciałem przede wszystkim sprawdzić wasze ogólne zdanie na temat zabawy.

1 polubienie

Ja też jestem chętny.

Też chętny. Rozumiem, że można postawić dowolną liczbę punktów na wyścig? Może wprowadzić możliwość obstawienia np. kilku kolarzy typu: 30 punktów na kolarza z kursem 2.0, 15 punktów na kolarza z kursem 4.0 itd.
Moja propozycja, żeby opłacało się typować każdy wyścig (żeby ktoś nie wypadł z zabawy jak zapomni obstawić), mianowicie: osoby, które obstawiły drugi raz mają mnożnik x1.2 w przypadku wygranych , jak obstawią 3. raz to x1.3 wygrana. 4 wyścig obstawiony mnożnik x1.4 i tak do końca. I będzie się opłacało zawsze obstawiać. Co sądzisz?

To też jest słuszna koncepcja :wink: . Jeśli nikt nie ma przeciwko, to mogę ją zastosować. Tylko ograniczę to do 3 typów na zwycięstwo/podium.

A jak będzie z terminem zgłaszania typów ?

1 polubienie

Powiedzmy że na europejskie wyścigi do godziny 10:00 można obstawiać (na wyścigi w Kanadzie 16:00).

1 polubienie

Oto kursy na Omloop. Są to oczywiście kursy za 1 postawiony punkt. Z racji tego że jest mało czasu i być może jutro zgłoszą się jeszcze chętne osoby, to za chwilę wrzucę w razie czego
kursy na KBK.

Zwycięstwo Podium
Greg van Avermaet 3 2
Matteo Trentin 5 2
Wout Van Aert 5 3
Zdenek Stybar 6 4
Oliver Naesen 8 4
Kasper Asgreen 9 5
Dylan Teuns 9 5
Jasper Stuyven 10 5
Bob Jungels 10 5
Yves Lampaert 11 7
Tim Wellens 12 7
Sep Vanmarcke 12 6
Niki Terpstra 15 9
Mads Pedersen 15 8
Tiesj Benoot 15 10
Philippe Gilbert 15 9
Alexander Kristoff 16 9
Michael Valgren 16 11
Sonny Colbrelli 17 10
Stefan Kung 22 13
Mike Teunissen 24 14
Soren Kragh Andersen 24 15
Ian Stannard 24 13
Gianni Moscon 33 17
Jens Keukeleire 33 17
Florian Senechal 33 19
Nils Politt 33 17
Luke Rowe 39 20
Owain Doull 39 19
Edvald Boasson Hagen 46 23
Luke Durbridge 52 29
Jempy Drucker 60 31
Edward Theuns 69 40
Anthony Turgis 70 40
Ben Swift 72 45
Jurgen Roelandts 75 45
Laurens De Vreese 75 45
Ktoś inny 80 50

Edit: I kursy na KBK. W zależności od rozwoju sytuacji okaże się, który wyścig wezmę pod uwagę. W razie czego obstawcie oba wyścigi.

Zwycięstwo Podium
Fabio Jakobsen 4 2
Alexander Kristoff 5 3
Matteo Trentin 6 3
Cees Bol 7 4
Jasper Philipsen 7 4
Greg Van Avermaet 9 5
Sonny Colbrelli 10 5
Jasper Stuyven 11 6
John Degenkolb 11 6
Zdenek Stybar 12 7
Oliver Naesen 12 7
Bob Jungels 13 8
Yves Lampaert 13 8
Giacomo Nizzolo 15 9
Mads Pedersen 16 9
Kasper Asgreen 16 10
Tim Merlier 17 11
Niki Terpstra 18 12
Jens Keukeleire 20 14
Edward Theuns 20 15
Edvald Boasson Hagen 23 16
Jens Debusschere 24 16
Michael Valgren 24 16
Danny van Poppel 26 17
Phil Bauhaus 30 17
Soren Kragh Andersen 30 20
Bryan Coquard 38 25
Clement Venturini 38 27
Jempy Drucker 40 28
Ian Stannard 42 30
Stefan Kung 47 35
Luke Rowe 57 37
Ben Swift 60 38
Marc Sarreau 67 40
Kristoffer Halvorsen 69 40
Anthony Turgis 75 45
Jurgen Roelandts 75 45
Ktoś inny 80 50
1 polubienie

Ok proszę nie śmiać ale wytłumaczcie czy dobrze myślę człowiekowi który nigdy nic nie obstawiał u buka :stuck_out_tongue:

Mam 50 pkt, jeśli obstawię np 1 pkt na Grega na Omloopa to w razie jego wygranej dostanę 3 a jak będzie na podium to 2. Analogicznie jeśli postawię 10 to dostanę 30/20 jak rozumiem. A jak postawię 1pkt na “ktoś inny” to dostanę 80/50 ? :slight_smile:

Nie, jeśli zagrasz na Grega na zwycięstwo a on będzie na podium ale nie wygra tylko będzie 2 albo 3 to przegrywasz. Ale patrząc od drugiej strony jak zagrasz na podium a Greg wygra to wygrywasz ale po kursie za podium a nie za zwycięstwo.

3 polubienia

krzys1899 to już nieco wyjaśnił i trzeba jeszcze pamiętać, że przy następnych wyścigach będą jeszcze dodatkowo mnożniki tak jak proponował to BlackCruzer, czyli gdy na kolejny wyścig obstawisz coś, to będzie to mnożone jeszcze przez 1,1. Tak w ogóle to wypada to właśnie usystematyzować. Zrobię to teraz i w pierwszym poście tego tematu to jeszcze wkleję.

Zasady:

Każdy na starcie zabawy dostaje 50 punktów. Podczas każdego wyścigu może obstawić maksymalnie po 3 zdarzenia na zwycięstwo i podium. Obstawiamy do mnie w prywatnej wiadomości. W zależności od wystawionej liczby punktów w przypadku trafienia, będzie mnożona przez kurs danego kolarza i dodawana na konto osoby. To dotyczy pierwszego wyścigu. Od drugiego, trzeciego i następnych wyścigów danej osoby, dochodzą jeszcze następujące mnożniki: 2 wyścig - 1,1x, 3 wyścig - 1,2x, 4 wyścig - 1,3x itd. Żeby to bardziej zrozumieć, to w przypadku gdy po pierwszym wyścigu, w drugim ktoś nie weźmie udziału, to gdy obstawi w trzecim wyścigu zabawy, to będzie to jego drugi wyścig. I na koniec wyścigi, które biorę pod uwagę w zabawie.

Omloop Het Nieuwsblad/Kuurne-Bruksela-Kuurne
Strade Bianche
Mediolan-San Remo
Driedaagse Brugge-De Panne
E3 Harelbeke
Gandawa-Wevelgem
Dwars door Vlaanderen
Ronde van Vlaanderen
Paryż-Roubaix
Amstel Gold Race
La Fleche Wallonne
Liege-Bastogne-Liege
Eschborn-Frankfurt
Clasica Ciclista San Sebastian
Prudential RideLondon-Surrey Classic
EuroEyes Cyclassics Hamburg
Bretagne Classic - Ouest-France
Grand Prix Cycliste de Quebec
Grand Prix Cycliste de Montreal
Il Lombardia

4 polubienia