Zabawa całosezonowa


#1544

Rozumiem, że aplikacje na rękawki dla byłych mistrzów też będą? :smiley:


#1545

Jak tylko rozstrzygnę przetarg na dostawę sprzętu. :smiley:


#1546

Z powodu awarii serwera brak dostępu do gry, w ciągu kilku godzin powinno wrócić do normy. Termin zgłoszeń na Toskanię przesuwam do 21.00


#1547

Dlaczego zgłaszanie na Mediolan-Turyn już zamknięte?


#1548

Już można zgłaszać, był błąd z datą wyścigu.


#1549

Dzięki.


#1550

Piąty sezon naszej zabawy za nami.
Zwycięzcą został Kolvit.
Podium uzupełnili Redzik oraz Allorc.
Gratulacje.
Dzięki wszystkim za zabawę i zapraszam do gry w przyszłym sezonie.


#1551

Dołączam się do gratulacji dla zwycięzców i ogromne słowa uznania dla organizatora konkursu.


#1552

Gratulucje dla zwycięzców i podziękowania dla liiio. Z niecierpliwością czekam na wstępny cennik na sezon 2018 !
Poza tym cieszy to, że w końcu dobry, wyrównany skład jest bardziej opłacalny niż posiadanie w drużynie conajmniej dwóch z najdroższych zawodników :slight_smile: kolvit wygrał nie mając Sagana, Froome ani Valverde w zespole. Ostatnie zmiany w wycenie i punktowaniu zdecydowanie na plus


#1553

Nie tylko wygrał, ale w całej top10 nie ma nikogo, kto miałby kogoś z tej listy. 11 sebkaa ma Contadora, 14 Borys ma Valverde i 19 Edek ma Sagana - to tyle jeśli chodzi o top20.
Chyba w przyszłym roku już nikt (ja na pewno) nie połasi się na żadnego mega-wymiatacza i to jest fajne. Miałem w tym roku trafione transfery (Roglic, Stuyven) ale to było za mało, żeby wychylić nos z peletonu. Gratulacje dla kolvita!


#1554

Tak, już wcześniej zwróciłem uwagę że obecnie nie ma sensu brania zawodników pokroju Sagana czy Froome. Według mnie jest to kiepskie ale rozumiem że do tej pory przegięcie było w przeciwną stronę i się przejadło.
W każdym razie przy obecnej punktacji najlepiej będzie budować drużynę na solidnych średniakach, którzy będą systematycznie łapać punkty. Czy to jest fajne? Co kto lubi. Z drugiej strony to właśnie tacy goście jak Sagan, Froome czy van Avermaet stanowią w realu o sile drużyny i dają zwycięstwa w rankingach UCI. Trochę głupio że wzięcie Froome, który wygrywa 2 GT czy Avermaeta, który szaleje wiosną jest strategią przegrywającą.


#1555

Może w takim razie idąc tropem UCI - budżet zostawmy, cennik zostawmy, ale obetnijmy skład powiedzmy do 25 zawodników, to zawsze kilka punktów ekstra do wydania, które mogą zaważyć na wzięciu kogoś droższego.


#1556

To chyba niegłupie, zważywszy że drużyny obcinają składy w związku z okrojeniem peletonu. Wydaje mi się jednak że powinna być nieco zwiększona rozpiętość punktowa. Tak by przykładowo była większa różnica między miejscem pierwszym a piątym. Niedużo, nie chodzi o rewolucje ale jakiś tam krok w celu ulepszenia balansu. W końcu liczą się zwycięstwa, podia w większych wyścigach a nie regularne piąte miejsce…


#1557

Gratulacje dla całego podium.
Wielkie podziękowania dla Marcina za organizacje konkursu.
W tym roku 7 miejsce, oceniłem drużynę na mocną szkolną czwórkę.


#1558

W przyszłym tygodniu zaczynam przygotowywać wycenę na przyszły sezon, przy okazji zrobię symulacje jak to będzie wyglądało przy 25 osobowych składach.
Może uda mi się także zaimplementować, któreś z waszych wcześniejszych propozycji.
Można jeszcze zgłaszać inne postulaty co do kolejnej edycji.


#1559

Czekam na koszulkę MS w ITT :smiley: :slight_smile: :slight_smile:


#1560

Na razie swój zasłużony puchar dostał Kolvit, co do koszulek to się jeszcze zobaczy co z tego wyniknie.


#1561

Na stronie głównej gry umieściłem tabelę z cenami na przyszły sezon.
Oficjalny cennik pojawi się w grudniu gdy większość drużyn będzie już miała zamknięte składy, ale ceny już się nie będą zmieniały, no chyba że jakieś błędy znajdę.


#1562

A zdradziłbyś może metodę wyceny? Z tego co pamiętam, w zeszłym sezonie była to średnia PCS z dwóch ostatnich sezonów.
Nadal tak to wygląda?


#1563

Suma punktów CQ zostatnich trzech sezonów przy czym 2016 ze współczynnikiem 05, a 2015 0,25. Całość jest dzielona przez 1,25, a potem modyfikowana o współczynnik wynikający z porównania punktów CQ z punktami zdobytymi u mnie :slight_smile:.