Zabawa całosezonowa

Rozumiem, że aplikacje na rękawki dla byłych mistrzów też będą? :smiley:

Jak tylko rozstrzygnę przetarg na dostawę sprzętu. :smiley:

Z powodu awarii serwera brak dostępu do gry, w ciągu kilku godzin powinno wrócić do normy. Termin zgłoszeń na Toskanię przesuwam do 21.00

Dlaczego zgłaszanie na Mediolan-Turyn już zamknięte?

Już można zgłaszać, był błąd z datą wyścigu.

Dzięki.

Piąty sezon naszej zabawy za nami.
Zwycięzcą został Kolvit.
Podium uzupełnili Redzik oraz Allorc.
Gratulacje.
Dzięki wszystkim za zabawę i zapraszam do gry w przyszłym sezonie.

Dołączam się do gratulacji dla zwycięzców i ogromne słowa uznania dla organizatora konkursu.

Gratulucje dla zwycięzców i podziękowania dla liiio. Z niecierpliwością czekam na wstępny cennik na sezon 2018 !
Poza tym cieszy to, że w końcu dobry, wyrównany skład jest bardziej opłacalny niż posiadanie w drużynie conajmniej dwóch z najdroższych zawodników :slight_smile: kolvit wygrał nie mając Sagana, Froome ani Valverde w zespole. Ostatnie zmiany w wycenie i punktowaniu zdecydowanie na plus

Nie tylko wygrał, ale w całej top10 nie ma nikogo, kto miałby kogoś z tej listy. 11 sebkaa ma Contadora, 14 Borys ma Valverde i 19 Edek ma Sagana - to tyle jeśli chodzi o top20.
Chyba w przyszłym roku już nikt (ja na pewno) nie połasi się na żadnego mega-wymiatacza i to jest fajne. Miałem w tym roku trafione transfery (Roglic, Stuyven) ale to było za mało, żeby wychylić nos z peletonu. Gratulacje dla kolvita!

Tak, już wcześniej zwróciłem uwagę że obecnie nie ma sensu brania zawodników pokroju Sagana czy Froome. Według mnie jest to kiepskie ale rozumiem że do tej pory przegięcie było w przeciwną stronę i się przejadło.
W każdym razie przy obecnej punktacji najlepiej będzie budować drużynę na solidnych średniakach, którzy będą systematycznie łapać punkty. Czy to jest fajne? Co kto lubi. Z drugiej strony to właśnie tacy goście jak Sagan, Froome czy van Avermaet stanowią w realu o sile drużyny i dają zwycięstwa w rankingach UCI. Trochę głupio że wzięcie Froome, który wygrywa 2 GT czy Avermaeta, który szaleje wiosną jest strategią przegrywającą.

Może w takim razie idąc tropem UCI - budżet zostawmy, cennik zostawmy, ale obetnijmy skład powiedzmy do 25 zawodników, to zawsze kilka punktów ekstra do wydania, które mogą zaważyć na wzięciu kogoś droższego.

To chyba niegłupie, zważywszy że drużyny obcinają składy w związku z okrojeniem peletonu. Wydaje mi się jednak że powinna być nieco zwiększona rozpiętość punktowa. Tak by przykładowo była większa różnica między miejscem pierwszym a piątym. Niedużo, nie chodzi o rewolucje ale jakiś tam krok w celu ulepszenia balansu. W końcu liczą się zwycięstwa, podia w większych wyścigach a nie regularne piąte miejsce…

Gratulacje dla całego podium.
Wielkie podziękowania dla Marcina za organizacje konkursu.
W tym roku 7 miejsce, oceniłem drużynę na mocną szkolną czwórkę.

W przyszłym tygodniu zaczynam przygotowywać wycenę na przyszły sezon, przy okazji zrobię symulacje jak to będzie wyglądało przy 25 osobowych składach.
Może uda mi się także zaimplementować, któreś z waszych wcześniejszych propozycji.
Można jeszcze zgłaszać inne postulaty co do kolejnej edycji.

Czekam na koszulkę MS w ITT :smiley: :slight_smile: :slight_smile:

Na razie swój zasłużony puchar dostał Kolvit, co do koszulek to się jeszcze zobaczy co z tego wyniknie.

Na stronie głównej gry umieściłem tabelę z cenami na przyszły sezon.
Oficjalny cennik pojawi się w grudniu gdy większość drużyn będzie już miała zamknięte składy, ale ceny już się nie będą zmieniały, no chyba że jakieś błędy znajdę.

A zdradziłbyś może metodę wyceny? Z tego co pamiętam, w zeszłym sezonie była to średnia PCS z dwóch ostatnich sezonów.
Nadal tak to wygląda?

Suma punktów CQ zostatnich trzech sezonów przy czym 2016 ze współczynnikiem 05, a 2015 0,25. Całość jest dzielona przez 1,25, a potem modyfikowana o współczynnik wynikający z porównania punktów CQ z punktami zdobytymi u mnie :slight_smile:.