Zabawa całosezonowa

Ale przecież tak jest, że drużyny z Valverde (Badger Team) - drugie miejsce i z Van Avermaetem (motyla noga) - szóste miejsce są w czołówce. Więcej nikt tych zawodników nie wybrał (przynajmniej z mających pełne drużyny) więc też próbka jest statystycznie zbyt mała aby na jej podstawie coś wnioskować. Co innego by było gdyby Sagan na wiosnę wymiatał, on jest w kilkunastu teamach więc można by wtedy punktację jakoś ocenić.
Jak już sebkaaa napisał, za wcześnie na ocenianie obecnego systemu, po Giro będzie można coś więcej powiedzieć.

Taki Valverde czy GVA to są jednak pewne punkty - praktycznie nie zawodzą. Więc to nie jest wcale takie oczywiste czy lepiej wziąć ich i mieć gwarancję tych punktów czy zaryzykować z np. 4 mocnymi średniakami, z którymi różnie może być. Ja mam w tym roku Chavesa i Zakarina, którzy póki co nie przynieśli mi kokosów. Lepiej dla mnie było trochę dołożyć i wziąć tego Valverde :wink:

Gdyby sam Valverde, jak piszesz, byłby w stanie wynieść kogoś na szczyt, to wtedy wszyscy by go brali i koło by się zamknęło :wink:

Aktualny lider nie ma Valverde ani GVA, ale ma Roglicia, Moscona, Solera czy Calmejane. Co jest trudniejsze - wybrać Valverde czy przewidziać, że wymieniona czwórka będzie wymiatała?

Wg mnie punktacja jest obecnie bardzo dobra.

Koszt Sagana zwróciłby się mniej więcej po drugim wygranym wyścigu :slight_smile: a dalej to by już tylko zarabiał na siebie 8)
Jak pisali poprzednicy - cała zabawa polega na zbudowaniu drużyny w określonym budżecie!
Jednym Valcerde nie opędzisz całego sezonu. Wyścigów jest >100.
A dla czego mniej kolaży powinno punktować, a nie np. więcej? Tak jak w UCI jakieś smętne punkty aż do 60… wtedy jest szansa, że chociaż zwróci się najsłabszy łazęga jakiego się wzięło :slight_smile:
Jak już wtrąciłem do tego UCI to postanowiłem sprawdzić ich ostatni ranking - indywidualnie prowadzi Van Avermaet, ale jakoś drużynowo prowadzi Quickstep. BMC powinno się poskarżyć? :569:
To taka dygresja, bez uszczypliwości.
Pozdrawiam!

optymista wygrywał 3 edycje opierajac swój team o Sagana, i Valverde + zawsze pewnie był Cancellara jego sztuką było dobranie do tego odpowiednich pomocników. według mnie system stawiania na liderów wysoko punktowanych gwarantuje wysokie miejsce na koniec sezonu z możliwością walki o zwycięstwo jezeli dobrało sie odpowiednio resztę teamu. sam tego systemu nie stosuje, stawiam na kolarzy których lubię i młodych, i jak bez pewniaków wygram uznam to za duży sukces i zmysł do oceniania kolarzy, bo dla mnie liczy się w tym sztuka odnalezienia silnego równego składu, gdzie każdy punktuje a team jest silny i równy, ale ja to traktuje jako zabawe dla siebie, czerpię z tego przyjemność po prostu.

Źle ustawiłem datę Trofee Maarten Wynants, w związku z tym można składy na ten wyścig zgłaszać nawet po jego zakończeniu, tak jak błędnie ustawiłem do 10 maja.

Ta TdF ledwo skleciłem drużynę, do tego obaj moi liderzy się musieli wycofać. Za to na czwarty wielki tur mam nadmiar bogactwa, póki co 10 chętnych na 7 miejsc.

Mam pytanie. Czy u Was też nie są naliczane punkty za ostatnie wyścigi? Chyba, że u mnie coś się pochrzanilo :573:

Jestem na urlopie bez laptopa, więc punkty pojawią się w przyszłym tygodniu.

Ok. Dzięki. Miłego wypoczynku :smiley:

Wyniki już uzupełnione.

I tak o to przez oczywiste błędy w skrypcie/niedziałające serwery/ataki hakerskie - czyt. “zwykłe gapiostwo” :blush: przeszła mi koło nosa cała masa punktów w konkurencji pań. :imp: .
Tylko sobie pogratulować… :573:

A mój wspaniały początek sezonu dzięki zenujacej trasie Giro poszedł na grzyby. Formę złapała VdB i Vos i to tyle, van Dijk jednak nie daje tyle wsparcia Kasi jak Vos VdB. Pozostaje chyba tylko obrona pudła, bo puchar w tym sezonie odjechał…

Ja z tego powodu jakiś czas temu odpuściłem sobie końcówkę tegorocznego sezonu - walka o miejsca 30-40 (u Panów) jakoś mnie nie interesuje, a wyżej już się nie przecisnę… Swoją drogą może by tak wprowadzić jakieś rozwiązania motywujące “gapowiczów” do gry do samego końca? Np. podział graczy na ligi/dywizje, dodatkowa punktacja wyścigów w końcówce sezonu, albo jeszcze coś innego. Oczywiście zamiast takich rozwiązań można też poprzestać na słusznym stwierdzeniu “skoro jesteś gapa to teraz nie narzekaj i nie kombinuj” :smiley:

Jestem otwarty na propozycje.

A co byłoby łatwiejsze z technicznego punktu widzenia? Podział uczestników na 2-3 dywizje z/do których po sezonie by się spadało/awansowało (pod warunkiem dalszego uczestnictwa w zabawie) czy też zwiększenie punktacji za wyścigi, powiedzmy od sierpnia albo września? Innych pomysłów póki co nie mam, oczywiście poza takim żeby zostawić wszystko po staremu…

Łatwiejsza oczywiście jest zmiana punktacji, to jest pięć minut roboty. Z tym, że nie wiem czy to byłoby dobre rozwiązanie.
Ale co roku jest problem z motywacją w drugiej połówce sezonu tych graczy, którzy są daleko w generalce i jakiś dodatkowy motywator mógłby coś tu zdziałać.

Co do podziału na dywizje pomysł w sumie ciekawy, ale chyba zbyt mało jest regularnych graczy, żeby to wprowadzić, poza tym ograniczyło to by liczbę walczących o zwycięstwo.

Ale może inni gracze wyrażą swoją opinię.

Może coś na wzór rankingu rocznego, za ostatnie 52 tygodnie, wtedy punkty z poprzedniego sezonu się liczą. Jak do MŚ.
Albo bardziej uwydatnić rankingi, czy zdobycze sezonowe, które już są - za jednodniówki, GT.
Albo wprowadzić “koszulki” - za MŚ, za klasyfikacje punktowe, górskie, młodzieżowe w ciągu roku. Te punkty i tak zbieramy, trzeba je tylko bardziej pokazać. Więcej osób miało by po co jechać, jak w peletonie.

No nie żartujmy… Zwiększenie punktów nie za klasę wyścigu, tylko za miesiąc rozgrywania? Podział mógłby być ciekawy ale nie jestem pewien czy też nie wywołałoby to u części uczestników zmęczenia. Zych dwóch propozycji nie widzę, chociaż te dywizje brzmią interesująco. Wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji koszulek wspomniane przed chwilą - całkiem fajny pomysł. Chociaż domyślam się, że może prowadzącemu mocno skomplikować liczenie punktów. Najłatwiej chyba by było policzyć klasyfikację młodzieżową - chociaż też nie do końca.

Wprowadzenie dodatkowego rankingu rocznego myślę że załatwiło by sprawę. Ma to też swój dodatkowy smaczek bo będą się tu liczyły punkty z dwóch sezonów więc dwa zupełnie różne składy. Pozwoli to też na sprawdzenie powtarzalności “umiejętności” managerów w budowaniu drużyn.

Wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji to, żaden problem. Punkty liczy skrypt, ja tylko wyniki wyścigów wprowadzam.
Problemem może być lepsza widoczność tych rankingów. Jakoś nie mam pomysłu jak to graficznie rozplanować. Jak ktoś ma pomysł na lepszy graficzny wygląd strony, to chętnie coś pozmieniane. Moje zdolność plastyczne itp. są mierne więc sam nic lepszego nie wymyślę, ale cudzy ciekawy pomysł mogę zrealizować.

Co do rankingów 52 tygodniowym, to jakoś tego nie widzę, z tego względu że nasze drużyny co roku dość mocno się zmieniają. Choć technicznie nie byłoby problemu to wykonać.