Zabawa całosezonowa

Ja mam taką ogólną propozycję by były dodatkowe punkty wewnątrz gry. Czyli jeśli czyjaś drużyna wygrywa jakiś wyścig (albo pierwsza trójka) to dostaje bonusowe punkty (zależne trochę też od rangi wyścigu), niezależnie od tego co tam zdobyli jego kolarze. To mogłoby nadać dynamizmu punktacji. Dodatkowo mogłaby być prowadzona jakaś klasyfikacja takich zwycięstw. Opłacałoby się grać do końca być może mając nadzieję na zwycięstwo w tej mini grze.
Można też wprowadzić wzorem ciężarowców rodzaj trójboju. Np. poza złotem za wygranie całości, mały złoty medal za wiosnę przed Giro, mały złoty medal dla najlepszego w 3GT i trzeci mały złoty medal za resztę wyścigów. Można to nawet dodatkowo punktować :stuck_out_tongue:

Na otarcie łez po fatalnym sezonie wywalczyłem Mistrzostwo Świata TTT Pań :slight_smile:
Wyniku w generalce juz znacznie (albo wcale) nie poprawię, ale takie małe rzeczy też cieszą :smiley:
A tak przy okazji ewentualnych zmian w przyszły sezonie odkopałem swojego posta z przed 2 lat
Cyt.
Pedro napisał(a):
Przyszło mi do głowy że może warto uczestnikom gry dorobić na stronie ich osiągnięcia np. ilość zwycięstw w wyścigach, czy zajecia miesjc 2,1-5, lub top 10, albo naszej generalce (teraz są puchary, ale myślę bardziej o takim “profilu publicznym” z osiagnieciami/jakąś statystyką. No i “mistrz świata” powinien dostać jakąś tęczę na przyszły sezon:)

Może tym razem uda się to wdrożyć 8)

Może się uda :wink:

Rozumiem, że aplikacje na rękawki dla byłych mistrzów też będą? :smiley:

Jak tylko rozstrzygnę przetarg na dostawę sprzętu. :smiley:

Z powodu awarii serwera brak dostępu do gry, w ciągu kilku godzin powinno wrócić do normy. Termin zgłoszeń na Toskanię przesuwam do 21.00

Dlaczego zgłaszanie na Mediolan-Turyn już zamknięte?

Już można zgłaszać, był błąd z datą wyścigu.

Dzięki.

Piąty sezon naszej zabawy za nami.
Zwycięzcą został Kolvit.
Podium uzupełnili Redzik oraz Allorc.
Gratulacje.
Dzięki wszystkim za zabawę i zapraszam do gry w przyszłym sezonie.

Dołączam się do gratulacji dla zwycięzców i ogromne słowa uznania dla organizatora konkursu.

Gratulucje dla zwycięzców i podziękowania dla liiio. Z niecierpliwością czekam na wstępny cennik na sezon 2018 !
Poza tym cieszy to, że w końcu dobry, wyrównany skład jest bardziej opłacalny niż posiadanie w drużynie conajmniej dwóch z najdroższych zawodników :slight_smile: kolvit wygrał nie mając Sagana, Froome ani Valverde w zespole. Ostatnie zmiany w wycenie i punktowaniu zdecydowanie na plus

Nie tylko wygrał, ale w całej top10 nie ma nikogo, kto miałby kogoś z tej listy. 11 sebkaa ma Contadora, 14 Borys ma Valverde i 19 Edek ma Sagana - to tyle jeśli chodzi o top20.
Chyba w przyszłym roku już nikt (ja na pewno) nie połasi się na żadnego mega-wymiatacza i to jest fajne. Miałem w tym roku trafione transfery (Roglic, Stuyven) ale to było za mało, żeby wychylić nos z peletonu. Gratulacje dla kolvita!

Tak, już wcześniej zwróciłem uwagę że obecnie nie ma sensu brania zawodników pokroju Sagana czy Froome. Według mnie jest to kiepskie ale rozumiem że do tej pory przegięcie było w przeciwną stronę i się przejadło.
W każdym razie przy obecnej punktacji najlepiej będzie budować drużynę na solidnych średniakach, którzy będą systematycznie łapać punkty. Czy to jest fajne? Co kto lubi. Z drugiej strony to właśnie tacy goście jak Sagan, Froome czy van Avermaet stanowią w realu o sile drużyny i dają zwycięstwa w rankingach UCI. Trochę głupio że wzięcie Froome, który wygrywa 2 GT czy Avermaeta, który szaleje wiosną jest strategią przegrywającą.

Może w takim razie idąc tropem UCI - budżet zostawmy, cennik zostawmy, ale obetnijmy skład powiedzmy do 25 zawodników, to zawsze kilka punktów ekstra do wydania, które mogą zaważyć na wzięciu kogoś droższego.

To chyba niegłupie, zważywszy że drużyny obcinają składy w związku z okrojeniem peletonu. Wydaje mi się jednak że powinna być nieco zwiększona rozpiętość punktowa. Tak by przykładowo była większa różnica między miejscem pierwszym a piątym. Niedużo, nie chodzi o rewolucje ale jakiś tam krok w celu ulepszenia balansu. W końcu liczą się zwycięstwa, podia w większych wyścigach a nie regularne piąte miejsce…

Gratulacje dla całego podium.
Wielkie podziękowania dla Marcina za organizacje konkursu.
W tym roku 7 miejsce, oceniłem drużynę na mocną szkolną czwórkę.

W przyszłym tygodniu zaczynam przygotowywać wycenę na przyszły sezon, przy okazji zrobię symulacje jak to będzie wyglądało przy 25 osobowych składach.
Może uda mi się także zaimplementować, któreś z waszych wcześniejszych propozycji.
Można jeszcze zgłaszać inne postulaty co do kolejnej edycji.

Czekam na koszulkę MS w ITT :smiley: :slight_smile: :slight_smile:

Na razie swój zasłużony puchar dostał Kolvit, co do koszulek to się jeszcze zobaczy co z tego wyniknie.