Zabawa całosezonowa

Ten pkt.3 (nic nie ujmując pozostałym) to całkiem niegłupie i logicznie uzasadnione rozwiązanie… Tylko jak nie wyrabialiśmy się przy obecnej liczbie wyścigów to czy lepiej będzie przy większej?

O widzę już niedługo będzie można kompletować składy :568:

Najprawdopodobniej już w sobotę wrzucę zawodników do bazy danych.

Czekamy :slight_smile:

Jak już kilka osób zauważyło lista transferowa jest już dostępna na stronie gry.
Nie jest ona ostateczna, do startu TDU możliwe jest dodanie zawodników do zabawy.

jak można edytować skład

A przepraszam, zapomniałem odblokować tą opcję. Teraz już da się to zrobić.

Sorki, może trochę za późno ale zapomniałem wcześniej. Wydaje mi się że warto byłoby wprowadzić zasadę punktowania KAŻDEGO kolarza drużyny, który w ogóle ukończył wyścig. Jakieś pojedyncze punkciki, które mogłyby nadać trochę więcej sensu różnym ogórkowym wyścigom (oraz kolarzom kosztującym 5pkt :wink: ).

Przy obecnej wersji systemu wprowadzania wyników to jest niewykonalne (czasowo bym nie wyrobił). Jeżeli w końcu zrobię jakiś sensowny skrypt do importu wyników wyścigów z jakiegoś pcs czy cq, to takie rozwiązanie będzie można wprowadzić.

A kiedy można będzie się spodziewać listy transferowej Pań (o ile w ogóle kontynuujemy zabawę w ich przypadku)?

Oczywiście, że kontynuujemy też zabawę u Pań.
Na razie czekam, aż na cq będzie można ściągnąć plik z podsumowaniem zeszłego sezonu u Pań, bo na jego podstawie buduję później cennik. Niestety oni pliki z rankingiem kobiecym publikują raz na kilka miesięcy, w tej chwili ostatni jest z sierpnia (u mężczyzn aktualizują co tydzień).
Ale mamy jeszcze czas, u dziewczyn sezon rusza dopiero w drugiej połowie lutego.

Dzień dobry.
Chciałbym wziąć udział w zabawie. Mam nadzieję, że nie jest ona tylko dla zamkniętego grona przeznaczona.

Czytuję wiadomości na portalu i forum od kilku lat. Ale dopiero dziś postanowiłem napisać. Nie mam takiej wiedzy, jak Wy, więc raczej rzadko będę się wypowiadał na forum.

Gra jest dostępna dla każdego. Rejestruj się na kolarstwo.atspace.eu i możesz wybierać skład.

Młodzieżowcy od rocznika 1992, nie od 1993?

93,nie zdążyłem jeszcze w regulaminie zmienić. Na liście transferowej jest zaznaczone dobrze (Ci z literkami m)

Szkoda, mam kilku asów z rocznika 1992 :smiley:

Podczas budowania składu uciekło mi gdzieś, że w przyszłym sezonie jest tylko 25 miejsc w składzie - i z myślą o docelowych 30-tu zawodnikach wybierałem te 5-tki i 10-tki, aż stuknął mi komunikat przy 25-tym że to już koniec, a ja w kasie mam jeszcze 600 waluty do wydania :open_mouth: W te pędy przymierzyłem więc jak będzie wyglądał Froome i Sagan w składzie, niestety z żalem pożegnałem się z nimi na rzecz bardziej zbalansowanej czołówki. Oczywiście - jak za każdym razem - czołówki, co do której nie ma żadnej pewności czy będą wygrywać etap za etapem czy też zleci im łańcuch i skończą na 10 miejscu w GC. Ale na tym właśnie ta zabawa polega :slight_smile:

Mimo tych drobnych zmian jak zmniejszenie składu oraz zwiększenie wartości zwycięstw i tak te chłopaki z czołówki są drogie. Mnie też ciekawi ile osób zdecyduje się na Frooma czy Sagana. Ja tam w każdym razie też dałem sobie z nimi spokój. Choć może bez większego żalu :stuck_out_tongue: Chociaż takiego Sagana to przygarnęłoby się…

Liiio - rozumiem, że ilości wyścigów ostatecznie nie zmniejszamy? I czy jesteś w stanie wrzucić listę kolarzy w Excelu?

Z góry dzięki :wink:

Na liście wyścigów doszło do kilku zmian, ze trzy lub cztery wypadły, pojawiły się ze trzy nowe. Kilka z kolei zmieniło kategorię.
Dorzucam plik z cenami.
ceny2018.xls (120 KB)