Zabawa całosezonowa

Dzięki!

Fajnie, że został utworzony ten 52-tygodniowy ranking.
Rozumiem, że będą do niego liczone wszystkie wyścigi? Pytam, bo np. w tenisie jest tak, że liczy się X najlepszych występów. W naszym przypadku ranking 52 i klasyfikacja generalna roku będą na koniec takie same. Nie chcemy tego uniknąć? Tak sobie myślę, że byłoby fajnie (i może jeszcze bardziej zachęciłoby do starannej gry na dłuższą metę) liczyć ostatnie 104 miesiące - np. ostatnie 52 ze współczynnikiem 1, a poprzednie 52 ze współczynnikiem 0,5.
No ale to już takie luźne pomysły, nie chcę wyjść na marudera - gra i tak jest super! :slight_smile:

Liczymy wszystko, na razie będzie to działało trochę testowo 52 tygodnie, później jak już zacznie działać będzie można myśleć o zmianach.

Jeśli zdyskwalifikują Frooma to nastąpi korekta wyników?

Nie tylko dyskwalifikacja w czasie trwania wyścigu powoduje korektę.

Ostatnio dysponuję nadmiarem wolnego czasu (po zerwaniu achillesa), dlatego też zweryfikowałem składy drużyn poprzez porównanie ich tymi na stronach UCI oraz CQ. W związku z tym obecna lista jest już prawie ostateczna. Już tylko jakieś minimalne zmiany mogą się pojawić. Proszę o weryfikację składów waszych drużyn, czy przypadkiem nie macie tam kolarzy bez drużyny.

Jest tu może ktoś kto sympatyzuje nie tylko z kolarstwem, a także z FC Barceloną? :slight_smile:

Może krótko o zmianach w grze.
Sezon męski rusza 16.01, kobiecy 24.02 (lista transferowa powinna być dostępna do 10 stycznia).
W kalendarzu zmiany minimalne, trochę zmieniła się punktacja - o tym pisałem wcześniej.
Dochodzi klasyfikacja 52-tygodniowa. Pojawi się też ranking z ilością wygranych wyścigów.
Trochę zmian jest na stronach waszych drużyn i tam coś może się jeszcze pojawić.
Była propozycja dodatkowych punktów za wygrane wyścigi, tą opcję będę testował jeżeli zadziała to pojawi się w przyszłym sezonie.
Ponadto postanowiłem też umiędzynarodowić grę i stworzyłem wersję anglojęzyczną (lub pseudoanglojęzyczną bo moje umiejętności pisania w obcych językach są mierne).

E: Przeglądają wstępne zgłoszenia na wyścigi postanowiłem jeszcze dorzucić dwa wyścigi południowoamerykańskie (w najniższej kategorii hc2):
Vuelta a San Juan
Colombia Oro y Paz

Z listą transferową Pań poszło mi dużo sprawniej niż się spodziewałem i jest już dostępna.
Sezon Pań startuje dopiero 24 lutego, więc kilka zawodniczek zapewne jeszcze dodam do bazy danych.

Doszła jeszcze jedna nowość.
Przy wyborze zawodników na wyścigi na szaro są podświetleni ci, którzy znajdują się na listach startowych PCS.

Liiio - rewelacyjna robota :slight_smile:

Bardzo, ale to bardzo przydatne narzędzie…

Tylko proszę tak w 100% temu nie ufać, bo to jest wprowadzone testowo i nie jestem pewien czy zawsze dobrze pokaże, a dwa na PCS nie zawsze wszystko jest ok, szczególnie kilka-kilkanaście dni przed wyścigiem.

Doświadczenie uczy że czasami na listę startową warto zajrzeć nawet w przeddzień wyścigu bo roszady w składach trwają do samego końca. Niemniej jednak takie podświetlenie jest całkiem pomocne (w przypadku moich kolarzy na TdU akurat sprawdziło się w 100%).

Nasze 1200 za drużynę to całkiem duża kwota. Poniżej wyceny rzeczywistych drużyn:

  1. SKY 1665
  2. BMC 1405
  3. UAD 1310
  4. QST 1280
  5. MOV 1190
  6. MTS 1140
  7. BOH 1120
  8. ALM 1080
  9. TBM 1065
  10. SUN 970
  11. AST 940
  12. LTS 920
  13. TFS 905
  14. TKA 825
  15. EFD 800
  16. TLJ 765
  17. FDJ 760
  18. DDD 705
  19. COF 515
  20. WGG 360
  21. FST 350
  22. TDE 320
  23. ICA 305
  24. VCC 250
  25. ANS 230
  26. RNL 215
  27. WVA 190
  28. DMP 190
  29. CCC 190
  30. WIL 180
  31. NIP 175
  32. ABS 165
  33. CJR 165
  34. BRD 165
  35. GAZ 160
  36. VWC 150
  37. SVB 135
  38. EUS 135
  39. RLY 125
  40. UHC 125
  41. BBH 105
  42. HCA 100
  43. MZN 100
  44. HBA 85
  45. TNN 80

Tak sobie patrzę na drużynę, którą sobie wstępnie ułożyłem a tu ni ma w niej nikogo, jadącego Tour Down Under…

Po pierwsze liiio dzięki za nowy sezon, super robota ! :slight_smile:
Po drugie uwaga na to podświetlenie w składzie :wink: np. w Vuelta a San Juan mi podświetla zawodnika a jedzie inny, o tym samym nazwisku ale innym imieniu :slight_smile:.

Dlatego pisałem, że to jest na razie w fazie testów. Nie zawsze będzie wiarygodne, szczególnie właśnie przy powtarzających się nazwiskach mogą pojawić się błędy. (coś rozpoznawanie imion nie działa mi za dobrze)

Problem z podświetleniem zawodnika, który nie startuje w wyścigu pojawia się tylko wtedy gdy startuje inny o takim samym nazwisku, który nie znajduje się w bazie danych gry. Na razie póki czegoś nie wymyślę tak pozostanie (związane to jest z różnym zapisywanie imion i nazwisk na różnych portalach).

Przypominam, że zmian w składach można dokonywać do północy z 15 na 16 stycznia.
Jednocześnie przypominam, że każda zmiana w składzie drużyny powoduje wykasowanie wszystkich zgłoszeń na wyścigi

Kurde, byłby Sagan trochę tańszy to chyba dokonałbym rewolucji w składzie…