Zabawa całosezonowa

Bennett G. Znowu bez pkt dzisiaj😉

Już z punktami …

Premondiale Giro Toscana Int. Femminile - Memorial Michela Fanini za chwilę się zaczyna a składów nawet na stronie wyścigu brak :frowning:

Składy się pojawiły, wydłużyłem termin zgłaszania do północy

Naesen nie dostał pkt w Kanadzie???

Dostał, ale nie ten co trzeba…

Po mistrzostwach świata Redzik wydaje się już być pewniakiem do zwycięstwa.
Za to w wyścigach dziewczyn o zwycięstwo walczą jeszcze Juski i Cassavettes

Gorszego składu niż mój to już się chyba nie dało wybrać na ten sezon… Nibali, Chaves, Boom…

Powiem tak - nawet jakby wybrać sobie do składu 30 Saganów to i tak nic to nie da, jeśli nie będzie regularności zgłoszeń. Bo jeśli z tej czy innej przyczyny odpuści się kilka wyścigów to czołówka nam wartko odjedzie i potem tradycyjnie mamy do wyboru walkę o miejsca 30-40 albo odpuszczenie sobie zgłoszeń, tym bardziej że miejsce które zajmiemy nie ma żadnego znaczenia dla zabawy w kolejnym sezonie. I żaden ranking 52-tygodniowy (moim skromnym zdaniem kompletnie niepotrzebny twór z zerowym wpływem na motywację do gry) czy inne statystyczne cuda nic tu nie zmienią…

Szczerze mówiąc, ani razu nie sprawdziłem tego 52-tygodniowego rankingu. Dla mnie to całkiem nieistotne kto na przykład prowadzi w okresie czerwiec-czerwiec. Ale to też taki dodatek, który nikomu nie przeszkadza, więc niech sobie istnieje.

Natomiast podoba mi się dodanie osiągnięć na stronie mojego zespołu. Bo chyba wcześniej tego nie było?

Ja w tym roku jestem zadowolony ze swojej regularności, ale oczywiście jak już zapomniałem, to ktoś niespodziewanie ładnie zapunktował. :wink:

Dobrym wyznacznikiem tego, że nieźle mi poszło jest dla mnie to, że po raz pierwszy nie straciłem motywacji przed końcem sezonu. Może miejsce w czołowej dwudziestce to żaden sukces, ale dla mnie to już przyzwoity wynik.

Tak, tylko miało to być narzędzie które w magiczny sposób zachęci do walki do ostatniego wyścigu - a moim zdaniem nic z tego nie wyszło. Potrzeba tutaj czegoś innego, jeżeli chcemy utrzymać zainteresowanie zabawą do samego końca u wszystkich graczy. O ile oczywiście chcemy to zrobić :wink:

Niestety tego chyba nie da się zrobić. Bo po co ktoś ma walczyć o trzydzieste czy czterdzieste miejsce. Jedyne co mi na szybko przychodzi do głowy to jakiś podział na ligi, ale nie sądzę, aby to był dobry pomysł.

Inna sprawa że to jest taka gra, gdzie brak aktywności wielu graczy jakoś niespecjalnie przeszkadza. Walki o zwycięstwo to nie ułatwia, bo najlepsi i tak są aktywni. Łatwiej wskoczyć na przykład w okolice 20. miejsca, ale te pięć pozycji w jedną czy drugą stronę to tak naprawdę żadna różnica.

Rzeczywiście chyba nie zdało to egzaminu, ja byłem zwolennikiem tego pomysłu, ale też ten ranking jest trochę zbyt mało eksponowany wg mnie, a poza tym teraz mi się wydaje, że ma sens tylko wówczas, gdy będzie najważniejszym (jedynym?) rankingiem tej gry.

Z drugiej strony nie wiem czy warto szukać na siłę zachęty, po prostu niektórzy tracą motywację/chęć w trakcie sezonu i chyba tego nie przeskoczymy.

Ja mam propozycję bonusu na przyszły rok, do należnej sumy 1200.
Za zajęte miejsce np:
do 50- 1200
50-40- 1210
40-30- 1220
30-20-1230
20-10-1240
10-1- 1250

Wtedy warto walczyć do końca o awans do wyższej “10”

Ja wprawdzie przestałem typować ale częściowo tylko dlatego że mi skład nie wypalił a bardziej gdyż uniewinnienie Frooma mnie wkurzyło i odechciało mi się jakoś angażować. No bo w sumie co teraz? Trzeba brać do składu różnych ściemniaczy…

Ale odnośnie rankingu bieżącego czyli ostatnie 52 tyg. to jest według mnie naprawdę dobry pomysł. Tylko faktycznie należy jakoś nadać mu trochę większą wartość. Prowadzić jakąś statystykę ilości tygodni na szczycie. Może jakieś bunusowe punkciki ale raczej nie według projektu rojekka, które dają fory najlepszym a nie najbardziej systematycznym.

A ja mam pytanie o koszulki MS. Nie przysługuje za wygranie MS ITT?

Koszulka MŚ jest za sumę punktów w ITT, TTT oraz RR.

Ale to w zasadzie oznacza, że tylko za RR, patrząc na dysproporcje punktowe. To słabo moim zdaniem.

KKiedy mozna zacząć wybierać skład na następny sezon?

Niech się najpierw ten sezon skończy.
Potem zacznę pracować nad listą transferową i może na początku grudnia będzie wszystko gotowe.

1 polubienie