Zabawa całosezonowa

Żeby być najlepszym, trzeba być systematycznym :smile:
Z przyznawaniem bonusu o 10 za każdą dziesiątkę to luźny przykład. Można zrobić 5 wtedy pierwsza “10” zyskuje 25 więcej na transfery. Oczywiście nie od tego sezonu, tylko od 2019r.

To nieuczciwe bo nowo dołączający będą poszkodowani c

Eder! Życie jest nie sprawiedliwe!!!:joy:

A jak się przyjmujesz do pracy w nowej firmie. To od razu masz taką stawkę jak pracownicy ze sporym stażem ?
:grin:

A według mnie prostsze byłoby przyznawanie bonusu tym co typowali ostatnie 15 wyścigów w sezonie. Albo np. przynajmniej 13 z 15, jeśli ktoś się zapomni. Takie np. 20pkt do przyszłorocznego budowania składu.

Dla mnie to wspaniała zabawa i nawet zadziwiające mnie słabe miejsce w kat Men nie zniechęca do typowania do końca. Za to ze względu na kat Woman chyba nie będę spał tej nocy :grin:.

2 polubienia

Sezon 2018 za nami wśród menadżerów drużyn męski zdecydowanie najlepszy był w tym sezonie Redzik.
Podium uzupełnili Arturo i Allorc.

Najlepszą drużynę kobiecą stworzył Juski, a podium dopełnili Cassavettes oraz PvdV.
Gratulacje.
Dzięki wszystkim za grę.
W przyszłym sezonie nie przewiduję większych zmian w mechanizmie gry, chyba, że ktoś rzuci jakimś rewelacyjnym pomysłem :).
Za niedługo zabiorę się za tworzenie listy transferowej na nowy sezon i gdzieś na początku grudnia ruszy najlepsza część zabawy czyli tworzenie drużyn.

Chyba jednak się skuszę :stuck_out_tongue:

Co do zmian to sugerowałbym troszeczkę dać więcej zwycięzcy ważnych wyścigów i tych co byli na podium. Teraz przykładowo mamy Terpstrę i Stuyvena z taką samą ilością punktów choć jeśli mam być szczery to Jasper jakoś w ogóle mi nie zapadł w pamięci.

Inne zmiany. Tak jak wspominałem, fajnie byłoby jeśli jakieś punkty zbierałoby się za samo ukończenie wyścigu. Wtedy ci za parę punktów częściej coś by zdobywali no i tak naprawdę skończenie takiego P-R nie jest byle czym.

Tak jak też wspominałem warto rozważyć dodatkowe bonusy dla graczy za zwycięstwo, podium w wyścigu. Ta opcja zwłaszcza byłaby ciekawa jeśliby wyścigi potraktować z grubsza jednakowo. Tzn. bonusy za nie. Wtedy nawet te lekceważone małe wyścigi byłyby istotne dla graczy, czasem jeden tani sprytnie skądś tam wygrzebany kolarz mógłby zapewnić fajne punkty. Często bowiem na te małe wyścigi nie ma się żadnego ludka. A jeśli nawet to zdobędzie jakieś grosze za 5 miejsce. Jeśli jednak i tak byłby najlepszy wśród wszystkich graczy to miałby fajny bonusik.
A jeśli połączyć to z opcją zdobywania punktów za sam start (ukończenie) to mogłoby być jeszcze ciekawiej w tych małych wyścigach.

Na koniec kolejny pomysł dość rewolucyjny :wink: Ale być może ludzie na to czekają… Czyli możliwość zmiany składu :grinning: w trakcie zabawy. Bo przecież kombinacje ze składem są najfajniejsze, czyż nie?
Takie dwie luźne propozycje:

  1. Ustanowić 2 miejsca w kalendarzu kiedy to będzie dozwolone. Pierwsze np. po wiosennych klasykach. Można by pozbyć się (sprzedać) ludka by wziąć za jego punkty innego. Ale! Być może np. sprzedawałoby się o 10% taniej takiego kolarza. I przede wszystkim nie wolno byłoby tego robić z np. 5-7 dotychczas najlepiej punktującymi w swojej drużynie. Chodzi o to by np. nie móc pozbywać się klasykowców, wymieniać ich na innych, lepszych do GT.
  2. Druga możliwość kombinacji ze składem to np. możliwość dla każdego w tych 2 okienkach transferowych otrzymania powiedzmy 100pkt i dołożenia (czy wymienienia) kolarzy.

Ok wiem że pewnie trudno byłoby to wdrożyć i nie da się ale takie małe mieszanko pewnie ucieszyłoby niektórych.

Koledze liiio dziękuję bardzo za całoroczne ogarnięcie super zabawy.
Gratulacje dla moich najtwardszych przeciwników w kategorii Pań czyli PvdV oraz cassavettes, dzięki któremu zabawa do samego końca była bardzo emocjonująca. Jako uczestnik gry od pierwszej edycji już czekam na kolejny sezon :slight_smile:

Dzięki liiio za super gre, oraz wszystkim uczestnikom za rywalizację. Czekam już na listę transferową!:+1:

surowy cennik

Jeżeli ktoś potrzebuje rozrywki na długi zimowe wieczory, to podrzucam linka do surowego pliku cennika na przyszły sezon. Ceny chyba się nie zmienią (chyba, że wymyślę nowy genialny algorytm ustalania ceny :wink: ), ale lista ulegnie skróceniu. a i parę dodatkowych nazwisk się jeszcze zapewne pojawi.

1 polubienie

Punkty za ukończenie wyścigu odpadają - za dużo danych do wprowadzania, nie ogarnąłbym tego.
Dodatkowe punkty za zwycięstwo i podium w wyścigach są do rozważenia, spróbuję zasymulować jakby to wpłynęło na wyniki.
Zmiany w składach w trakcie sezonu nie za bardzo mi się podobają, ewentualnie można by rozważyć możliwość zatrudniania kilku dodatkowych młodych zawodników od np.sierpnia.

Gratuluję zwycięzcom oraz oczywiście liiio za zapewnienie fantastycznej zabawy!

liiio - jak zawsze ogromne dzięki za świetną organizację!

I gratuluję zwycięzcom :slight_smile:

Dołączam się do podziękowań dla liiio i gratuluję redzikowi. Drugą część sezonu miał rewelacyjną, ciężko byłoby skompletować lepszą drużynę :wink:
Co do zmian to te wprowadzone przed obecnym sezonem oceniam bardzo na plus, szczególnie punktację. Natomiast z dotychczasowych propozycji najbardziej podoba mi się ta rojka czyli bonusy na następny sezon.

1 polubienie

Pierwsza reakcja, jak co roku: CZEMU TAK DROGO!:grin:

Mi również to się podoba. Generalnie trzeba wprowadzić coś, co sprawi że końcowa klasyfikacja będzie miała jakiekolwiek znaczenie poza wyłącznie prestiżowym.

Ma ktoś jakiś pomysł, bo mi na androidzie nie otwiera cennika?

Gwoli upewnienia (coś mi pamięć zaczyna szwankować :wink: chyba muszę jakiś miłorząb japoński sobie kupić :smiley: ) - 25 kolarzy za max. sumę 1200?

Ja też nie mogłem otworzyć. Jakiś inny plik niż w poprzednich latach. Musiałem pobrać na komputerze, przerobić na dokument Excela, wrzucić na jakiś hosting plików i wtedy pobrać. Inaczej na androidzie chyba nie pójdzie. Ale teraz nie wyślę ci tego linku do pobrania, bo już wcześniej mocno przerobiłem ten dokument na własne potrzeby. :wink: Musiałbyś zrobić coś podobnego, jeśli masz jakiś komputer pod ręką. Ewentualnie mogę wrzucić link po południu/wieczorem, jeśli do tego czasu nie ogarniesz tego problemu lub ktoś ci nie pomoże.