Zabawa całosezonowa

to jest w formacie open offica

Tak (20 znaków…)

Pomysł rojekka nie jest zły ale wymaga modyfikacji. Bo w jego wersji niczego nie zmienia. Większa zachęta dla tych co i tak grają do końca czyli tych wysoko w punktacji i mała dla tych co się nie liczą więc po co mają grać dalej? Te parę punktów bonusu na przyszłość niczego nie zmieni. Dużo ciekawsze byłoby odwrócenie tego systemu. Żeby ci z 4 dziesiątki dostawali największy bonus właśnie. Pod warunkiem gry do końca…

Tylko żeby nie skończyło się to nieprzypadkowym odpuszczaniem połowy sezonu i celowaniem w okolice 40-go miejsca na koniec :wink: Może więc zamiast uzależniać bonus od miejsca w klasyfikacji końcowej, uzależnić go od liczby “zaliczonych” wyścigów - w tej sytuacji nawet przegapienie początku sezonu nie pozbawiałoby nikogo szans na jakiś tam bonus, pod warunkiem większej aktywności w jego dalszej części…

1 polubienie

A ja myślę, że każde rozwiązanie z dodatkowymi bonusami za samo “dogranie” do końca jest nieco bezsensowne. Można rozważyć zmianę systemu punktowania za same wyścigi, ale bonusy za samo granie mogą wypaczyć sam wynik i niekoniecznie poprawić aktywność. Ciekawszą (choć zapewne trudniejszą do zrealizowania) formą bonusu byłaby możliwość przedłużania kontraktu np. jednego albo kilku kolarzy z pewnym rabatem albo dodatkowa kwota na transfery (oczywiście w granicach rozsądku np 50 lub 100).

Teoretycznie wygląda to nieźle. I to prawda, że większy bonus dla słabszych jest dużo lepszym pomysłem, coś na wzór draftu w NBA. Wtedy rozgrywka się wyrówna. Bo inaczej najlepsi będą coraz więcej zyskiwać, różnice zrobią się większe, jednym słowem - nuda.

Ale wtedy ktoś zajmuje pod koniec sezonu 28 miejsce i woli odpuścić parę wyścigów, aby spaść do czwartej dziesiątki i zarobić parę punktów. I tu nawet jakiś warunek X procent zgłoszonych składów nic nie zmieni, bo można celowo zgłaszać kolarzy, którzy na pewno nie zdobędą punktów. Po prostu zrobiłby się cyrk.

Ogólnie rzecz biorąc, pomysł wydaje się niezły, ale ciężko będzie go dobrze zrealizować.

Dzięki za podpowiedź, spróbuje to ogarnąć popołudniu na kompie.

Pomysł Obiego z przedłużaniem kontraktów wydaje się być ciekawy.

Ciekawi mnie też pewna kwestia techniczna gry. Skoro mamy np. to podświetlanie kolarzy to czy nie dałoby się zrobić z tego jakiegoś półautomatu? Bardzo często jest tak że niczego się nie wybiera bo do wyścigu nie mamy więcej kolarzy niż przewiduje norma. Według mnie taki automat, który po prostu wrzucałby do drużyny tych podświetlonych byłby dobry. Jeśli się np. zapomni o jakimś wyścigu. Taki rozwinięty automat mógłby nawet wybierać skład z pośród większej ilości dostępnych zawodników bazując np. na cenie. Oczywiście gracz miałby możliwość modyfikacji czy też poprawiania błędów ale myślę że dla wielu osób byłaby to ciekawa opcja.

Która tak swoją drogą mogłaby rozwiązać częściowo problem rezygnacji z gry w dalszej części sezonu :wink:

Jestem przeciwko automatycznemu ustawianiu drużyn. Tak przynajmniej widzę, kto gra. A tak mogłoby dojść do sytuacji, że gram sam :slight_smile:

1 polubienie

I tu masz moje pełne poparcie. Bo chyba chodzi o zabawę całoroczną, a nie przedsezonową.

1 polubienie

Zdecydowanie popieram liiio. Chodzi w tej zabawie o to aby trwać i uważać przez cały sezon. To my mamy grać a nie automat :grin:. Mi u kobiet w tym roku zdarzyły się dwie takie wtopy i to spowodowało emocje do końca. Fajnym pomysłem może było by premiowanie powiedzmy pierwszej trójki sezonu jakąś dodatkową kwotą na transfery w następnej edycji. Była by to swoista nagroda “rzeczowa” za wytrwałośc i osiągnięty wynik.

Każdy kolejny pomysł Zulu kojarzy mi się coraz bardziej z naszym Premierem wizjonerem :grin:

Tylko nie idźmy tu dalej w politycznym kierunku… :wink:

No właśnie. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to niech jasno powie no bo o co chodzi?

surowy cennik pań

Wrzucam też surowy plik cennika dziewczyn.

Surowy cennik pań :smiley:

Na stronie zabawy jest są już dostępne kalendarze wyścigów na przyszły sezon.
Kilka wyścigów być może jeszcze dodam, bo niektórych jeszcze nie ma w kalendarzu UCI na przyszły sezon.

kurcze juz skończyliśmy jeden sezon a tu już pora zaczynać kolejny i jak co roku postawię na młodzież mimo ze stawiam na młodych chłopaków to miejsca w zabawie nie są takie złe jeżeli chodzi mnie

2013 miejsce 11 - 4554
2014 miejsce 2 - 10727
2015 miejsce 1 - 10988
2016 miejsce 26 - 6386
2017 miejsce 11 - 8553
2018 miejsce 6 - 9875

teraz też postawię na młodzież i mam nadzieje ze trend sie utrzyma i uda sie zadomowić w pierwszej 10 w kolejnym sezonie, jak patrze na team zwycięscy to naprawdę rece składają sie do oklasków, jeden kolarz (restrepo) zawiódł a reszta miazga tyle ptk brawo redzik. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon juz mam plan na team wstepny czekam az Liiio udostępni możliwość budowania zespołu

1 polubienie

Ale troche zjazd zaliczasz porównując do sezonów 2014 i 2015 :smiley:

ale na tyle osób startujących gdzie wszyscy praktycznie to pasjonaci kolarstwa fajnie czasem wygrac czy wskoczyć do pierwszej 10 a te miejsca które zdobyłem to odzwierciedlenie poniekąd kolarskiego nosa hi