Zabawa całosezonowa

Można już budować drużyny męskie, jeszcze do startu TDU będą zapewne się pojawiać nowi zawodnicy na liście transferowej.

Od 2019 wracam do zabawy. Mam nadzieję, że nie będę zapominał zgłaszać składów na wyścigi, bo moje życie przyspiesza ostatnio. :smiley:

Widzę, że założyłeś nowe konto, nie chcesz grać ze starego ?

Zapomniałem haslo :frowning:

Wysłałem Ci nowe, zmień je od razu.

Jak kolega powyżej, też nie pamiętałem hasła do starego, więc pomyślałem, że szybciej będzie założyć nowe, niż certolić się odzyskiwaniem. :slight_smile:

Ale jeśli nie sprawi problemu, to chętnie wrócę do poprzedniego.

wysłałem nowe hasło na priva.

1 polubienie

Hehe, coś dużo w tym roku ciekawych zawodników do dyspozycji po niskich cenach. Wybrałem wstępny skład i zostało mi jeszcze 355 funduszy. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Fakt,c hoć ja postawiłem na znakomitych zawodników uzupełnionych słabeuszami za 5 pkt :smiley:

Dziwne Ze Remko Evenepeol ma tylko 5 pkt :stuck_out_tongue:

Nie może być inaczej, skoro cennik jest oparty na rezultatach, a Evenepoel nie przejechał jeszcze żadnego wyścigu z profesjonalistami

Jedna zmiana w punktacji na przeszły sezon. Będą dodatkowe punkty za zaliczenie podium wyścigu, proponuję: 1 miejsce - 50, 2 - 30, 3 - 10. Bez względu na rangę wyścigu.

2 polubienia

Wydaje się dużo, ale ogórki zaczną teraz mieć znaczenie bo 60 a 110 to już różnica. Chyba spoko.

A co podia do tej pory przecież były punktowane

Teraz np i za 1 miejsce na TdF i za 1 na ogórku bedzie tyle samo?

Całkiem dobry pomysł, chociaż faktycznie trochę dużo tych punktów. To nam daje jakieś dodatkowe 10 tysięcy punktów w skali roku. Ale nie mówię od razu, że to za dużo, bo ciężko jest mi sobie tak wyobrazić jak mocno będzie to wpływało na rozgrywkę.

A może jako ciekawostkę stworzyć klasyfikację
nieuwzględniającą tych bonusów (albo odwrotnie - tylko bonusy), żebyśmy za rok mogli łatwo sprawdzić jak bardzo zmienia to rywalizację? Bo teraz nie mam pojęcia jak to może wyglądać. Nigdy nawet nie zwracałem uwagi na to, które miejsce w danym wyścigu zająłem. Tylko punkty.

1 polubienie

Nie no… Z tego co rozumiem to liiio wdraża moją sugestię. Chodzi o bonusy dla graczy a nie kolarzy. Jeśli twoja drużyna zdobędzie najwięcej punktów w wyścigu to dostaje bonus 50pkt itd. Co właśnie powinno być fajne w ogórkach gdzie może się zdarzyć że twój wygrzebany skądś zawodnik za 5pkt zajmie 3 miejsce za 7pkt ale i tak będzie to najlepszy wynik wśród graczy i w ten sposób zgarniesz premię…

Zrobiłem analizę na podstawie tegorocznych wyników (zresztą są cały czas dostępne na stronie gry). I gracze mający najwięcej zwycięstw zyskaliby w ciągu roku 500-600 punktów. Za bardzo by to klasyfikacji nie zmieniło.

Dokładnie, ekstra punkty dla drużyny a nie dla kolarza.

Aaaha, to troche kijowo bo ja zbudowałem druzynę z gwiazd i słabeuszy za 5 pkt i jak juz coś beda wygrywali to główne wyscigi a nie ogorki…

Jeszcze ponad 2 miesiące do startu pierwszego wyścigu, więc spokojnie można zmieniać składy.

No wiem, ale właśnie ja za dobrze nie znam tych takich obiecujących, ale jeszcze tanich zawodników, ktorzy mogą coś wygrać bo nie jestem aż takim ekspertem jak wielu innych forumowiczów i szczerze mówiąc, tzw. ogórków właściwie nie oglądam… :smiley: Ale to czysto egoistyczna ocena, obiektywnie bonus za znajomość mniej znanych zawodników się oczywiście należy. No i mam Bernala i Evene Poela, może oni coś powygrywają :smiley: z Tym ze Bernal oczywiscie juz taki tani nie był

liiio, a możesz wrzucić ostateczny cennik w excelu (czy tam ods)?