Zabawa całosezonowa

Kogo radzicie wziąć jako jedynego 10 punktowca: Kaspera Asgreena, McNultego czy może raczej Denifla?

Wyczuj to na swój rozum.

Ogólnie mi się podoba punktowanie dla najlepszych osób za najlepsze wyniki w danym wyścigu.

cennik 2019

To cały czas nie jest wersja ostateczna, wraz z pojawiającymi się informacjami o transferach dodaję kolejnych zawodników.

Gdyby uwzględnić extra punkty za podium wyścigu w tym sezonie, czołówka wyglądała by tak:
|1.|ZZZ |redzik |12575|
|2.|VeloValencia |Arturo |11434|
|3.|kelme team |allorc |11026|
|4.|cyc-liści |boroster |10506|
|5.|Gruppetto |Kosa |10372|
|6.|Sebkaaa Team |sebkaaa |10154|
|7.|Polti |rojekk |9996|
|8.|Piastów Cycling |hunterp |9681|
|9.|Ladri di biciclette |Davout |9288|
|10.|bunga bunga |kolvit |9130|
|11.|Fernando Alonso Team |Kubus fatalista |9110|
|12.|Avalon |Undercik |8939|
|13.|Dunajec |kosa84 |8909|
|14.|yzerman |yzerman |8807|
|15.|jon ezeitza |jon ezeitza |8751|
|16.|WosiuCyclingTeam |Wosinsky |8617|
|17.|Pogromcy Monumentów |Edek M. |8611|
|18.|Walusie Sosnowiec |arekw77 |8608|
|19.|Szprychy |Zygafix |8463|
|20.|Rookies |tg |8442|

Jak widać zbyt dużego wpływu na klasyfikację to nie będzie miało.

A @druid nie grał? …

Pierwsza dziewiątka owszem nie ruszona ale dalej już są przetasowania. Tak na szybko to największy awans zanotowałby Wosinsky. Z 25 na 16 miejsce.

Czy w grze ujęty jest Wout van Aert? Szukam i nie mogę go znaleźć.

Bo, póki co nie ma kontraktu na 2019 rok. Jak tylko będzie oficjalne info gdzie jeździ, to go dorzucam.

Na ile będzie wyceniany?

50 (20 znaków…)

No hi hi Lioo mozesz juz rejestrowac Van Aerta

Ja poczekam na ostateczne rozstrzygnięcie na linii Lotto/van Aert… Z tego co widzę jego posiadanie w składzie decydującym nie będzie (bo zapewne większość graczy będzie go miała u siebie) to jednak jego brak może być bolesny w skutkach (właśnie z wyżej wymienionego powodu).

Wiecie jak tak każdy powie ze np bez Sagana,Frooma,Thomasa,Lopeza,Bernal,Gaviri czy wymienionego belga lepiej miec bo kazdy ma a brak niego moze byc opłakany w skutkach to sie obudzimy bez punktów a bedziemy mieli 10-12 zawodników wybranych a gdzie reszta. Trzeba umiec wybierać, a w szczególnosci wyszukac kolarzy którzy bedą najbardziej rentowni nie wiem ile kosztowac bedzie belg ale czy on bedzie sie opłacał nie do konca jestem przekonany. wstepny skład mam ustalony zbalansowany pewnie jakies zmiany nastąpią jak belg bedzie tani to go wezme ale jak bedzie kosztował wiecej jak 100 to juz wole np Degenkolba moze sie odbudował,bedzie wiecej mozliwosci w klasykach dla niego a i finiszowac potrfi trzeba wszystko przemyslec

1 polubienie

ja mam Frooma Dumoulina i Nibaliego

1 polubienie

Ja tam nie jestem pewien, czy się na Van Aerta skuszę. Jakiś super tani na pewno nie będzie- czołowa setka rankingu CQ za zeszły sezon.

Froome i spółka starych wyjadaczy kosztuje dobrze powyżej 150, więc wzięcie do skladu tych dżentelmenów to już luksus jest. A z tego co pisał liiio van Aert ma kosztować jedyne 50 (chyba że źle to zrozumiałem), więc to może być dobra inwestycja.
Generalnie jednak chodzi o to by znaleźć takich co kosztują jeszcze niewiele, a punktów mogą przynieść znacznie więcej. A takich zawodników jest kilku…

Van Aert wygląda kusząco, bo co to jest 50 za kolarza z takim potencjałem. Ale ja jeszcze się waham, póki co nie ma dla niego miejsca u mnie. Jakoś nie mogę się do niego przekonać, sam nie wiem dlaczego.

Ja natomiast zawsze mam problem z mocnymi kolarzami wracającymi po jakichś kłopotach. Po prostu daję się nabierać na ich powrót do wysokiej formy. Rok temu wziąłem Chavesa i Cavendisha, co okazało się wielką pomyłką. W tym roku są jeszcze tańsi i znów mam ogromny dylemat. A przecież takich kolarzy jest jeszcze więcej. I co tu z nimi zrobić… :wink:

O, zapomniałem w ogóle o Chavezie.

EDIT: już wiem dlaczego: 60 to wcale nie tak tanio. :stuck_out_tongue:

fajnie jak by gdzies do statystyk dopisać rubrykę np punkty zdobyte łacznie z ostatnich 2-3 lat nie mówię 5 ale to też pokaże kto jakim jest strategiem ale to jak chcecie. fajnie ze po zmniejszonej ilości punktów za zbudowanie zespołu trzeba troche pogłówkować bo jak pokazuje zakończony sezon to najważniejsi kolarze to ci za 10-20 ptk to dzieki nim sie wygrywało analogicznie kolarz który kosztował 10 ptk zdobył 100 ptk to tak jak kolarz za 100 musiał by zdobyć 1000 trzeba umieć tam znaleść perełki i dodac liderów którzy nomen omen nie zawiedli w zeszłym roku, mnie np tylko Spilak zawiódł liczyłem na wiecej ptk z jego strony no ale i tak myslę udało mi się w miarę solidnie z balansować drużynę a jak wiadomo ten kto znajdzie najlepszy balans ten wygra, aczykolwiek wiadomo trzeba miec trochę szczescia do trafienia kolarza młodego który bedzie wstanie przekuć swój talent w wyścigach seniorskich, a młodzięz w ostatnim roku wysypała tak mocno ze chyba nadchodzi zmiana pokoleniowa, poziom ich sportowy pozwala walczyc z najlepszymi np Bernal,Jakobsen,Mas, nie mówiąc już o 94 roczniku tam to juz jest taki wysyp talentów naprawdę nie było łatwo skompletować skład w tym roku…

Ja na poprzedni sezon wziaąłem Nibaliego i Chavesa z nadzieją na bardzo dobre wyniki w wielkich tourach, a skończyłem bez ani jednego miejsca w top10 we wszystich 3 :V Ale Nibaliego wziąłem ponownie