Zabawa w Typowanie 2020

Zaczynamy kolejną edycję w typowaniu najważniejszych wyścigów kolarskich w 2020 roku.
Do wyścigów WT i MŚ dołączają w tym roku wyścigi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

|TYPOWANIE|

Będziemy typować:

  • pierwsze piątki wszystkich wyścigów jednodniowych zaliczanych do cyklu World Tour
  • pierwsze piątki konkurencji Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata (indywidualna jazda na czas oraz wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn)
  • pierwsze piątki wszystkich rankingów UCI (indywidualna, drużynowa, narodowa)
  • pierwsze trójki klasyfikacji generalnych i etapów na wyścigach wieloetapowych zaliczanych do cyklu World Tour
  • zwycięzcę pozostałych klasyfikacji (górska, punktowa i młodzieżowa) na Wielkich Tourach (TdF, Giro, Vuelta)

|KALENDARZ|

21-26.01 - Santos Tour Down Under
02.02 - Cadel Evans Great Ocean Road Race
23-29.02 - UAE Tour
29.02 - Omloop Het Nieuwsblad
07.03 - Strade Bianche
08-15.03 - Paryż-Nicea
11-17.03 - Tirreno-Adriatico
21.03 - Mediolan-San Remo
23-29.03 - Volta Ciclista a Catalunya
25.03 - Driedaagse Brugge-De Panne
27.03 - E3 Harelbeke
29.03 - Gandawa-Wevelgem
01.04 - Dwars door Vlaanderen
05.04 - Ronde van Vlaanderen
06-11.04 - Vuelta al Pais Vasco
12.04 - Paryż-Roubaix
19.04 - Amstel Gold Race
22.04 - La Fleche Wallonne
26.04 - Liege-Bastogne-Liege
28.04-03.05 Tour de Romandie
01.05 - Eschborn-Frankfurt
09-31.05 - Giro d’Italia
31.05-07.06 - Criterium du Dauphine
07-14.06 - Tour de Suisse
27.06-19.07 - Tour de France
05-11.07 - Tour de Pologne
25.07 - Clasica Ciclista San Sebastian
25.07 - IO - Tokio - Wyścig ze startu wspólnego
29.07 - IO - Tokio - Jazda indywidualna na czas
14.08-06.09 - Vuelta a Espana
16.08 - Prudential RideLondon-Surrey Classic
16.08 - EuroEyes Cyclassics Hamburg
23.08 - Bretagne Classic - Ouest-France
31.08-06.09 - BinckBank Tour
11.09 - Grand Prix Cycliste de Quebec
13.09 - Grand Prix Cycliste de Montreal
20.09 - MŚ - Aigle i Martigny - Jazda indywidualna na czas
27.09 - MŚ - Aigle i Martigny - Wyścig ze startu wspólnego
10.10 - Il Lombardia
15-20.10 - Gree - Tour of Guangxi

|PUNKTACJA|

Wielkie Toury: (Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a Espana)

Generalka: (strefa to trafienie zawodnika ale w nieodpowiednie miejsce)
1 msc. - 25 pkt.
2 msc. - 20 pkt.
3 msc. - 15 pkt.
strefa - 10 pkt.

Etapy:
1 msc. - 7 pkt.
2 msc. - 5 pkt.
3 msc. - 4 pkt.
strefa - 3 pkt.

Pozostałe klasyfikacje: (górska, punktowa, młodzieżowa)
1 msc. - 15 pkt.

Bonus za cały wyścig: (za każdy wyścig z osobna za największe zgromadzone łączne liczby punktów podczas całego wyścigu)
1 msc. - 20 pkt.
2 msc. - 12 pkt.
3 msc. - 6 pkt.

Etapówki - 1 kategoria: (Tour Down Under, Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Tour de Romandie, Criterium du Dauphine, Tour de Suisse)

Generalka:
1 msc. - 15 pkt.
2 msc. - 12 pkt.
3 msc. - 9 pkt.
strefa - 6 pkt.

Etapy:
1 msc. - 7 pkt.
2 msc. - 5 pkt.
3 msc. - 4 pkt.
strefa - 3 pkt.

Bonus za cały wyścig:
1 msc. - 13 pkt.
2 msc. - 8 pkt.
3 msc. - 4 pkt.

Etapówki - 2 kategoria: (UAE Tour, Volta Ciclista a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Pologne, BinckBank Tour, Tour of Guangxi)

Generalka:
1 msc. - 12 pkt.
2 msc. - 9 pkt.
3 msc. - 7 pkt.
strefa - 5 pkt.

Etapy:
1 msc. - 5 pkt.
2 msc. - 4 pkt.
3 msc. - 3 pkt.
strefa - 2 pkt.

Bonus za wyścig:
1 msc. - 10 pkt.
2 msc. - 6 pkt.
3 msc. - 3 pkt.

Monumenty: (Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege, Il Lombardia)

Klasyfikacja:
1 msc. - 40 pkt.
2 msc. - 35 pkt.
3 msc. - 30 pkt.
4 msc. - 25 pkt.
5 msc. - 20 pkt.
strefa - 15 pkt.

Bonus za wyścig:
1 msc. - 13 pkt.
2 msc. - 8 pkt.
3 msc. - 4 pkt.

Klasyki - 1 kategoria: (E3 Harelbeke, Gandawa-Wevelgem, Amstel Gold Race, La Fleche Wallonne, Clasica San Sebastian, Cyclassics Hamburg, GP Quebec, GP Montreal)

Klasyfikacja:
1 msc. - 25 pkt.
2 msc. - 20 pkt.
3 msc. - 16 pkt.
4 msc. - 13 pkt.
5 msc. - 11 pkt.
strefa - 9 pkt.

Bonus za wyścig:
1 msc. - 10 pkt.
2 msc. - 6 pkt.
3 msc. - 3 pkt.

Klasyki - 2 kategoria: (Great Ocean Road Race, Omloop, Strade Bianche,De Panne, Dwars door Vlaanderen, Eschborn-Frankfurt, RideLondon, Bretagne Classic)

Klasyfikacja:
1 msc. - 20 pkt.
2 msc. - 16 pkt.
3 msc. - 13 pkt.
4 msc. - 11 pkt.
5 msc. - 9 pkt.
strefa - 7 pkt.

Bonus za wyścig:
1 msc. - 8 pkt.
2 msc. - 5 pkt.
3 msc. - 3 pkt.

Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata: (jazda na czas, wyścig wspólny)

Klasyfikacja:
1 msc. - 40 pkt.
2 msc. - 35 pkt.
3 msc. - 30 pkt.
4 msc. - 25 pkt.
5 msc. - 20 pkt.
strefa - 15 pkt.

Bonus za wyścig:
1 msc. - 13 pkt.
2 msc. - 8 pkt.
3 msc. - 4 pkt.

Rankingi: (indywidualny, drużynowy, narodowy)
1 msc. - 25 pkt.
2 msc. - 20 pkt.
3 msc. - 16 pkt.
4 msc. - 13 pkt.
5 msc. - 11 pkt.
strefa - 9 pkt.

|KLASYFIKACJE|

Prowadzone będą klasyfikacje:

  • Generalna
  • Wielkie Toury
  • Etapówki - 1 kategoria
  • Etapówki - 2 kategoria
  • Monumenty
  • Klasyki - 1 kategoria
  • Klasyki - 2 kategoria
  • Medale i rankingi

|BONUSY|

Za najlepsze wyniki na koniec każdej z klasyfikacji (poza Generalną) będą doliczane dodatkowe bonusy:

1 msc. - 30 pkt.
2 msc. - 20 pkt.
3 msc. - 10 pkt.

|GODZINY|

Z racji na to, że kilka osób o to prosiło, od tego sezonu ustalam sztywne godziny wysyłania typów na poszczególne wyścigi:

Australia i Japonia - 00:00
Zjednoczone Emiraty Arabskie - 08:00
Europa - 10:00
Kanada - 16:00

Za spóźnienie się do 30 minut, przysługuje punktacja o połowę zmniejszona.

Na koniec zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału i życzę każdemu powodzenia :smiley: .

4 Likes

Chyba czas najwyższy rozpocząć zabawę w 2020 :slight_smile:

STDU:

KG:

  1. Richie Porte
  2. Daryl Impey
  3. Rohan Dennis

Etap 1:

  1. Caleb Ewan
  2. Elia Viviani
  3. Sam Bennet

Ps. Do kiedy można typować rankingi UCI?

PS2. Wszystkim typującym chcę zwrócić uwagę, że wyścigi w Australii i Japoni typujemy de facto maksymalnie do 23:59 DNIA POPRZEDZAJĄCEGO :slight_smile: oczywiście czasu polskiego.

Tomek wrzucił już swoje typy, a żeby było już takie bardzo oficjalne rozpoczęcie, to wrzucam listę na Santos Tour Down Under.

https://www.procyclingstats.com/pdf/startlist.php?id=247120

Dla nowych i nie tylko osób powtarzam, że typujemy pierwsze trójki generalki oraz etapów i robimy to do godziny 00:00 każdego dnia (w razie gdy ktoś się spóźni do pół godziny, to punktacja jest o połowę zmniejszona).

Do 22 lutego typujemy rankingi UCI, także jest jeszcze trochę czasu. Będę na pewno jeszcze o tym przypominał.

Ja chyba w tym roku nie będę uczestniczyć…

STDU:
Klasyfikacja Generalna:

  1. Porte.
    2 G.Bennett
    3 Impey
    1 etap:
    1 Viviani
    2 S.Bennett
    3 Ewan

Down Under

KG:

  1. Impey
  2. Porte
  3. LL Sanchez

1e

  1. Ewan
  2. S Bennett
  3. S Sajnok

STDU:
Generalka:
1.Impey
2.Porte
3.Hermans

1 etap
1.Ewan
2.Viviani
3.Dainese

To zaczynamy obronę tytułu :grin:
STDU

KG:

  1. Porte
  2. Impey
  3. G.Bennett

1e

  1. S Bennett
  2. Ewan
  3. Viviani

TDU
GC:

  1. Impey
  2. Porte
  3. Bardet

1 etap:

  1. S. Benett
  2. C. Ewan
  3. E. Viviani

TDU:

Generalka:

  1. Porte
  2. Sanchez
  3. Impey

1 etap:

  1. Viviani
  2. Ewan
  3. Bennett

E2

  1. Ewan
  2. Impey
  3. McCarthy

Etap 2:

  1. Caleb Ewan
  2. Sam Bennet
  3. Elia Viviani

2 etap

  1. C. Ewan
  2. D. Impey
  3. A. Vendrame

Pierwszymi liderami w tym sezonie zostali Enor i krzys1899 (7 pkt.). Pozostali poza Nakazar mają po 3 punkty.

Klasyfikacja generalna - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XpBSqL-cpBVu7bOoPa5dqOjHtAo1-TtrKaPD7lFKblc/edit?usp=sharing

Klasyfikacja Santos Tour Down Under - https://docs.google.com/spreadsheets/d/10XfL01d4tD92BAOv-7-jyJwwE7FLsqhtAnbFWRqgJLI/edit?usp=sharing

Klasyfikacja etapówek 1 kategorii - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WjC31YweSDq0-GYfWJWFtLmLuUHEjPir8Robz2FfA68/edit?usp=sharing

Typy uczestników - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WiGkmSHhkekE9hrPlHapqPjCUdLWoJlzvq0IoGQXCeM/edit?usp=sharing

2 etap:

  1. G. Bennett
  2. Ewan
  3. Impey

W duchu fair play… - na pewno miałeś na myśli Georga Benneta a nie Sama?

Na pewno
dziękuję za ducha

2 Likes

2 etap:

  1. Ewan
  2. Impey
  3. McCarthy

Etap 2:
1.Ewan
2.S. Bennet
3. Impey

Etap 2:

  1. S. Bennett
  2. Ewan
  3. Philipsen