zabawa w typowanie GIRO 2010

Jako że giro startuje za tydzień chciałbym aby wszystkie typy łacznie z klasifikacją generalną z zabawy w typowanie odbywały się w tym temacie już piszę dlaczego a to dlatego że łatwiej mi będzie podliczać klasifikacje generalną. W ramach przypomnienia za wielkie toury są największe punkty do zdobyćia więc proszę o nie zagapienie się gdyż w tym roku będe nieugięty i nie przyjme typów w KG po rospoczęciu wyścigu. PROSZĘ wszystkich o wstrzymanie się z typami narazie i rospoczęcie typowania 2 dni przed wyścigiem ( kontuzje chmóry wulkaniczne doping i inne losowe przypatki mogą spowodować iż dany kolarz nie wystartuje ). wrazie pytan piszcie smiało.

popraw błędy ort.:slight_smile: “rozpocząć”, “chmury”, “przypadki” :slight_smile:

to jak nie Będzie Konkursu??

będzie konkurs tylko zostanie przeprowadzony tutaj :slight_smile: sorki za błędy spieszyło mi się i nie pisałem w wordzie.

P.S nie tylko ja popełniam błedy jak już taki dokładny jesteś pilnuj wszystkich.

panie dokładny twój ostatni post wklej w worda pls. Jak już zwracasz komuś uwagę swieć przykładem bo żal.

nie widze tam bledow ortograficznych:) nie mam zamiaru sprawdzac nikogo, akurat Twojego posta przeczytalem i rzucilo mi sie w oczy kilka bledow:) koniec tematu bo to forum rowerowe a nie poprawnej polszczyzny.

hmmm oki :slight_smile:

uparciuchu:) nie stawiam polskich znakow:)

W ramach przypomnienia punktacja

PUNKTACJA:

*GRANT TOURY - Giro,TDF,Vuelta

klasyfikacja genaralna wyscigu
1 miejsce 150 ptk
2 miejsce 120 ptk
3 miejsce 100 ptk

klasyfikacja górska, sprinterska,zespół,młodzieżowiec
1miejsce 30 ptk

etapy

1 miejsce 10 ptk
2 miejsce 8 ptk
3 miejsce 6 ptk

BONUSY:

  • w przypadku trafienia całego podium w klasfikacji generalnej gracz otrzymuje dodatkowe 200 ptk
  • w przypadku trafienia całego podium na poszczególnym etapie gracz otrzymuje 20 ptk
  • w przypadku trafienia 1 kolarza w klasifikacji generalnej np postawienie go na pozycji pierwszej a on zajmie 2 lokatę gracz otrzyma 50 ptk w przypadku trafienia 2 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 60 ptk w przypadku 3 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 70 ptk zaznaczam iż dotyczy to tylko i wyłącznie klasfikacji generalnej.

Co myslicie o intergiro typujemy za 30 ptk ???

Jeśli pytasz o intergiro, to od kilku lat nie ma tej klasyfikacji ze względu na niejasne zasady, więc nie wiem czy wrócą do tego w tym roku. Są jakieś inne dziwne klasyfikacje mniejszego znaczenia, jak to u Włochów, ale czy warto się nimi zajmować?

cyclingnews.com/races/93rd-g … ce-history

na samym dole jest klasifikacja Intergiro grzdylu. to sa chyba lotne premie albo wszechstronnosc

Giro d’Italia:

Klasyfikacja generalna:

  1. Carlos Sastre
  2. Aleksander Winokurow
  3. Cadel Evans

Klasyfikacja punktowa:

  1. Alessandro Petacchi
  2. Andre Greipel
  3. Robbie McEwen

Klasyfikacja górska:

  1. Domenico Pozzovivo
  2. Carlos Sastre
  3. Stefano Garzelli

Klasyfikacja młodzieżowa:

  1. Francesco Masciarelli
  2. Rigoberto Uran
  3. Daniel Martin

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Liquigas
  2. Katiusza
  3. Androni Giocattoli

Giro
klasyfikacja generalna
1 Sastre
2 Evans
3 Basso

Górska Scarponi
Punktowa Garzelli
Zespół Caisse
Młodzieżowiec Masciarelli

1 etap
1.Millar
2.Porte
3.Wiggins

W każdym razie klasyfikacji Intergiro nie ma od 2006 roku, bez względu na to co napisali na cyclingnews. Zlikwidowali też koszulkę (maglia azzura). Klasyfikacja Traguardo Volante to jednak coś innego i ma raczej marginalne znaczenie. W Intergiro liczył się czas, a tu punkty.

Pozostają 4 podstawowe “koszulkowe” klasyfikacje:

  1. Generalka (różowa)
  2. Punktowa (czerwona).
  3. Górska (zielona)
  4. Młodzieżowa (biała).

Ale oczywiście typujcie T.V, jeśli macie ochotę.

Duche w tych czterech klasifikacjach liczy się tylko pierwsze miejsce

Wiem, ale lubię sobie wytypować całe podium, nawet jak nie jest punktowane. Dla własnej satysfakcji :wink: Więc jeśli ci to nie przeszkadza w podliczaniu, to nie będę edytował swoich typów. Chyba że chcesz inaczej.

spoko :slight_smile:

Giro d’Italia:

Klasyfikacja generalna:

  1. Cadel Evans
  2. Aleksandre Vinokourov
  3. Carlos Sastre

Klasyfikacja punktowa: Alessandro Petacchi
Klasyfikacja górska: Carlos Sastre
Klasyfikacja młodzieżowa: Rigoberto Uran
Klasyfikacja drużynowa: Liquigas

1 etap:

  1. Pinotti
  2. Millar
  3. Larsson

2 etap:

  1. Farrar
  2. Petacchi
  3. Greipel

Giro d’Italia:

Generalka:
1.Sastre
2.Evans
3.Basso

Punktowa: Petacchi
Górska: Winokurow
Mlodzieżowa: Masciarelli
Drużynowa: Liquigas

1 etap:
1.Winokurow
2.Pinotti
3.Rabon

Giro d’Italia

KG:
1.Basso
2.Evans
3.Vinokourov

Górska: Garzelli
Punktowa: Pettachi
Młodzieżowa:Maschiarelli
Zespół: Androni Giocattoli

1 etap:

  1. Vinokourov
  2. Millar
  3. Pinotti

Klasyfikacja generalna:

1.Evans
2.Basso
3.Vinokourov

Klasyfikacja punktowa: Greipel
Klasyfikacja górska: Garzelli
Klasyfikacja młodzieżowa: F.Masciarelli
Klasyfikacja drużynowa: Liquigas

1 etap:

1.Pinotti
2.Vinokourov
3.Evans