Zabawa w typowanie

Chciałbym zaproponować urzytkownikom tego forum zabawe w typowanie, będzie to zabawa trwająca cały sezon kolarski uwzgledniająca wyścigi z serii Pro Tour. Niestety ale nagród żadnych nieprzewiduję, liczy się dobra zabawa.

PUNKTACJA:

*GRANT TOURY - Giro,TDF,Vuelta

klasyfikacja genaralna wyscigu
1 miejsce 150 ptk
2 miejsce 120 ptk
3 miejsce 100 ptk

klasyfikacja górska, sprinterska,zespół,młodzieżowiec
1miejsce 30 ptk

etapy

1 miejsce 10 ptk
2 miejsce 8 ptk
3 miejsce 6 ptk

BONUSY:

• w przypadku trafienia całego podium w klasfikacji generalnej gracz otrzymuje dodatkowe 200 ptk
  • w przypadku trafienia całego podium na poszczególnym etapie gracz otrzymuje 20 ptk
  • w przypadku trafienia 1 kolarza w klasifikacji generalnej np postawienie go na pozycji pierwszej a on zajmie 2 lokatę gracz otrzyma 50 ptk w przypadku trafienia 2 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 60 ptk w przypadku 3 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 70 ptk zaznaczam iż dotyczy to tylko i wyłącznie klasfikacji generalnej.
    *WYŚCIGI ETAPOWE

1 miejsce 50 ptk
2 miejsce 30 ptk
3 miejsce 20 ptk

etapy

1 miejsce 7 ptk
2 miejsce 5 ptk
3 miejsce 4 ptk

BONUSY:

• w przypadku trafienia całego podium w klasfikacji generalnej gracz otrzymuje dodatkowe 100 ptk
  • w przypadku trafienia całego podium na poszczególnym etapie gracz otrzymuje 10 ptk

*WYŚCIGI JEDNODNIOWE

1 miejsce 70 ptk
2 miejsce 50 ptk
3 miejsce 40 ptk

BONUSY:

• w przypadku trafienia całego podium w klasfikacji generalnej gracz otrzymuje dodatkowe 100 ptk

*OGULNE BONUSY

• w przypadku trafienia 5 zwycięzców w wszystkich wyścigach gracz otrzymuje dodatkowe 300 ptk
  • w przypadku trafienia 1 kolarza w klasifikacji generalnej np postawienie go na pozycji pierwszej a on zajmie 2 lokatę gracz otrzyma 10 ptk w przypadku trafienia 2 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 20 ptk w przypadku 3 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 30 ptk zaznaczam iż dotyczy to tylko i wyłącznie klasfikacji generalnej.

*REGLAMIN

• Zgłoszenia przyjmuję 2 dni przed rospoczęciem wyścigu
  • Jeżeli chodzi o typowanie etapów każdy gracz zgłasza swoje typy do godziny 10 rano dnia kiedy jest rozgrywany etap
  • W przypadku mojej pomyłki w błędnym liczeniu zgłaszamy problem nie na forum lecz w prywatnej wiadomosci skierowanej do mnie a niestety nie jestem maszyną tylko człowiekiem więc mam prawo do błędu, proszę o wyrozumiałość!!!
  • Starajmy się zachować porządek w typowaniach, a to dlatego bym mógł szybciej i sprawniej podliczać punkty

Życzę miłej zabawy :slight_smile:

Tylko wyścigi pro tour i grand toury czy też wszystkie wyścigi historyczne?

Tylko pro tour i grant toury i nic pozatym mozna opstawiać pierwsze typy mediolan-sanremo 21 marca rospoczęcie wyscigu

[size=75][ Dodano: Pią 20 Mar, 2009 16:53 ][/size]
M-S

1 BOONEN
2 FLECHA
3 REBELIN

Coś mało tych typów jak na razie.
No ale nic, oto moje typy na Milan-San Remo:

1. Mark Cavendish
  2. Filippo Pozzato
  3. Gerald Ciolek

No mało tych typów narezie zobaczymy czy się jeszcze roskręci.

oto link do listy startowej velonews.com/article/89397

1 Petacchi
2 Ciolek
3 Bennati

1. Bennati
  2. Pozzato
  3. Hushovd

1.Pozzatto
2.Lorenzetto
3.Flecha

1.cavendish
2.pozzato
3.gilbert

1. Boonen
  2. Petacchi
  3. Bennati

M-S

1. Bennati
  2. Boonen
  3. Pozzato

1.Rebellin
2.McEven
3.Hushovd

Mediolan - San Remo

1. Daniele Bennati
  2. Thor Hushovd
  3. Filippo Pozzato

Mam nadzieje, ze nie za późno, w koncu wszystko zdecyduje sie na ostatnich górkach.

1. Bennati
  2. Petacchi
  3. Ginanni

1. Pozzato
  2. Cavendish
  3. Boonen

Też mam nadzieję, że się załapie nie patrzałem na przebieg wyścigu :stuck_out_tongue:
Pozdrawiam
Ps. Ogólne bonusy popraw;)

Boonen
Petacchi
Pozzato

Wyniki Milan-Sanremo

1.konte 70 ptk
wowo 70 ptk
2.druid 40 ptk
JUSKI 40 ptk
3.Feniks 10 ptk
Obi 10 ptk
4.domestique 0 ptk
Grzdylu 0 ptk
joseba beloki 0 ptk
kosa 0 ptk
Pawelak89 0 ptk
Sobri 0 ptk
Sebkaaa 0 ptk

I oczywiscie klasfikacja generalna też taka sama

to moze jakies dodatkowe aneksy do regulaminu?

co z doperami? mysle, ze jesli ktos zostanie zdyskwalifikowany po przejechaniu danego wyscigu to nie powinnismy tego uwzgledniac.

z kolei jesli jakis sprinter za bardzo sie przepycha w koncowce i sedziowie decyduja o przesunieciu go na ostatnia pozycje w grupie to jak najbardziej.

nie widze w regulaminie nic o opcji, kiedy typowany zawodnik zajmie inne miejsce na podium. mysle, ze to tez powinno byc uwzglednione.

co na to prowadzacy?

Niestety nie gdyż typujemy zawodnika na pierwszym drugim i trzecim miejscu i za to zdobywamy punkty. jeżeli chodzi o zdobyte punkty dzięki jakiemuś doperowi to jeżeli ktoś zdobedzie takie punkty to nie bede ich odejmował.

szkoda, że nie dodajemy punktów tym, którzy wytypowali zawodnika do top3, który akurat zajął inne miejsce np: w wyścigu był 2 a my zatypowaliśmy go na 3m…np: 20p za takie cuś w klasykach :stuck_out_tongue:
Bo aktualnie to szczęście będzie miało jeszcze większą wagę bo dokładnie wytypować wcale nie jest łatwo…ale decyzje zostawiam sebce :stuck_out_tongue: