Zabawa w typowanie

Ja też jestem za tym, aby zdobywać jakieś punkty jak wytypowany zawodnik zajmie inne miejsce.
Na pewno konkurs byłby ciekawszy, a tak to to troche loteria jest.
No ale nie ja tu decyduje.

Zgadzam się z poprzednimi propozycjami. Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś w 10 wyścigach jeden, jedyny raz trafnie wskaże kogoś na właściwej pozycji - mało tego - pozostałe jego typy nie znajdą się ani razu w czołowej trójce. Wówczas ktoś taki będzie miał więcej punktów niż osoba, która dziesięciokrotnie wskaże właściwą całą trójkę, ale zawsze w niewłaściwej kolejności. W moim odczuciu druga osoba okaże się lepszym typerem (wykaże się lepszym zmysłem, wiedzą i szczęściem?),a mimo to będzie w klasyfikacji typujących niżej od pierwszej osoby.

oki to zrobimy tak w przypadku trafienia jakiegoś kolarza w czołowej trójce np postawimy go na pierwszym miescu a taki kolarz zajmie 2 miejsce otrzymamy 20 ptk. a za trfienie 3 kolarzy którzy znajdą się w czołowej trójce tylko beda na innych miejscach niż opstawiliśmy na początku dostaniemy za to 40 ptk co wy na to ?

Brzmi sensownie. Gwoli ścisłości chciałbym się tylko upewnić, czy to oznacza, że trafiona dwójka w pierwszej trójce będzie równoznaczna z 30 pkt.
Chociaż zastanawiam się sebkaaa, czy dla ułatwienia Tobie roboty po prostu nie ustalić, że za każdego trafionego z pierwszej trójki, ale na niewłaściwym miejscu typujący dostaje 10 pkt, a za trafionych na właściwym miejscu zgodnie z tym co wcześniej określiłeś.

zmieniłem zasady jeżeli chodzi o same etapy trzeba trafić kąkretną 3 i za to zdobywamy punkty żadnych bonusów nie będzie bo zadużo kombinacji i liczenia a co do klasifikacji generalnej posłuchałem waszych rad zatem feniks i obi dostali po 10 ptk do klasifikacji generalnej.

Flandria:

  1. Boonen
  2. Pozzato
  3. Nuyens

1.Ciolek
2.Boonen
3.Hoste

1.Pozatto
2.Devolder
3.Hincapie

1.Boonen
2.Bennati
3.Hushovd

  1. Boonen
  2. Hicapie
  3. Nuyens

1.Nuyens
2.Boonen
3.haussler

  1. Nuyens
  2. Pozzato
  3. Boonen

1.boonen
2.pozatto
3.hoste

1.Boonen
2.Pozzato
3.Hushovd

  1. Boonen
  2. Pozzato
  3. Haussler

1.boonen
2.hoste
3.pozatto

  1. Stijn Devolder
  2. Tom Boonen
  3. Filippo Pozzato

klasyfikacja generalna po M-S i Flandrii

1.konte 70 ptk
wowo 70 ptk
kosa 70 ptk
2.druid 40 ptk
JUSKI 40 ptk
3.Feniks 20 ptk
4.Obi 10 ptk
Dawid 10 ptk
Sebkaaa 10 ptk
5.domestique 0 ptk
Grzdylu 0 ptk
joseba beloki 0 ptk
Pawelak89 0 ptk
Sundin20 0 ptk
Sobri 0 ptk

6-11 kwietnia - Vuelta Ciclista al País Vasco zapraszam do typowania klasifikacji generalnej jak równiesz 1 etapu a od jutra można typować równierz Gent-Wevelgem

[size=75][ Dodano: Nie 05 Kwi, 2009 17:10 ][/size]
link do listy startowej w wyścigu do okoła kraju basków steephill.tv/vuelta-al-pais-vasco/

Vuelta Ciclista al País Vasco

generalna:

  1. Alberto Contador (Astana)
  2. Damiano Cunego (Lampre)
  3. Cadel Evans (Silence-Lotto)

1 etap:

  1. Damiano Cunego (Lampre)
  2. Samuel Sanchez (Euskaltel)
  3. Robert Gesink (Rabobank)

Vuelta Ciclista al País Vasco

Generalna
1.Contador
2.Cunego
3.Jose Acebo

1.etap
1Jose Acebo
2.Contador
3,cunego