Zakup - superior Avenger - pomoc

Witam, mam okazje kupić od znajomego rower czeskiej firmy Superior model Avenger.
Bardzo spodobal mi sie ten rower, mozna powiedziec ze sie na niego przypalilem Smile. Jest w bardzo dobrym stanie, praktycznie nawet bez zadrapan, mowi ze lezy u niego w garazu okolo 6-7lat, jedynie co z nim nie tak na chwile obecna to brak powietrza w kolach (na dodatek nie wie, czy sa przebite, czy poprostu ulecialo z czasem).

jedyne co znalzlem na temat tego roweru to:

“Male, 19/20” frame, 21 gears, black, mud guards, side handles, waterbottle fixing and im even throwing a spare tyre in!!!"

jak i wiadomosc ze okolo 5 lat temu mozna go bylo sprzedac/kupic w czechach za jakies 5000 koron, (wowczas okolo 1000 zl)…

No i teraz pytanie, znajomy powiedzial ze 800-900zl, jestem gotow tyle wylozyc, ale najpierw chce poznac WASZE OPINIE CZY CENA JEST ODPOWIEDNIA, dodam ze nie interesuja mnie propozycje innych rowerow w tym przedziale cenowym, chce sie tylko od Was dowiedziec czy cena jest odpowiednia, ewentualnie ile bylibyscie w stanie (jako fachowcy w temacie) wylozyc na ten rower. Nie jestem rowerowym maniakiem poprostu spodobal mi sie ten rower i czasem mam zamiar pojezdzic po lesnych drozkach i szosach Wink PZDR I Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI,



Kupiłem ten rower z 7 lat temu we Wrocławiu, nówkę z gwarancją, za jakieś 950 zł. Wyciąganie za przeleżały stary rower tyle prawie co za nówkę to zwykłe złodziejstwo, a jak to znajomy, to już w ogóle świństwo podwójne.

Mam nadzieje, że nie dałeś się naciągnąć?