Zasady kwalifikacji do MŚ 2013

W najnowszym rankingu UCI kobiet Polki zajmują znakomite 11 miejsce.

Gorzej wiedzie się naszym panom. Według rankingu Europe Tour na dzień 25.06 zajmują oni 13 miejsce (8 wśród państw niebędących w “10” rankingu WT). Daje nam to zaledwie 3 miejsca na wyścig ze startu wspólnego. Do szóstej Danii tracimy aż 219 pkt. Czas na odrobienie strat mamy do 15.08.

Klęska na 1 etapie Wyścigu Solidarności (2.1) oddala nas zdecydowanie od zdobycia sześciu miejsc na MŚ

A co będzie jeśli wejdziemy do 10 WT ?

A jak musielibyśmy się sytuować w rankingu World Tour, żeby te 6 miejsc jednak uzyskać?

Jak wskoczymy do “10” rankingu WT (mamy niedużą stratę do Słowacji) to wtedy jaśnie wielmożne UCI może nam przyzna 6 miejsc (choć należy się 9, ale jest wymóg, że musi punktować 9 kolarzy z jednego kraju. Nie mamy szans na spełnienie tego wymogu).

Z drugiej strony nie ma sie co dziwic, patrząc np na taki Luksemburg to cieżko było by pojechać w 9, jak tam tylko kilku jest na jakims poziomie, to samo słowacja. Co jak by np Froome miał obywatelstwo Kenijskie to marnie szukac kogokolwiek do pomocy hehe. ma to swoje zalety, ale trzeba by to usprawnic bo np Polska była by wstanie wystawić solidną 9 np: Kwiatek,Gołaś, Majka,marczynski,Szmyd,Paterski,Domagalski,Niemiec,Bodnar! jakies regulacje by sie przydały npbrano by pod uwage cq ranking

Przed nami jeszcze jest USA, a oni to raczej na TdF punktów trochę złapią. Jedyna szansa na 10, to przegonić Sagana i Szwajcarię i nie dać się złapać Słowenii i Irlandii. Możliwe to jest chyba tylko jeżeli TdP skończy się np. 1. Kwiatek, 2. Szmyd, 3 Majka i do tego Niemiec w 10 TdF, a Kwiatek jakiś etap zgarnie

nie wierzysz w mozliwości kwiatka na TDF :stuck_out_tongue:

Ciężko będzie pokonać Sagana, przydałoby się miejsce w top 10 TdF i etap, klapa Sagana i Wysokie miejsca plus etapy w TdP

No dobra, Kwiatek wygrywa TdF, potem z rozpędu TdP i mamy dziesiątkę :slight_smile:

A ja myślę ze nawet dobrze by było zeby 3 Polaków wystartowało. Z rankingu europejskiego juz raczej szans nie mamy.
Popkov wygrał solidarke…

Z światowego minimalne szanse.

Szkoda że tak mało miejsc dla naszych. Realnie patrząc conajmniej 6-7 naszych mogła by powalczyć o wysokie miejsca. Jeżeli będą tylko 3 miejsca to ja wybrałbym : Kwiatka , Gołego i jako 3 ktoś z tej czwórki :
Majka , Maniek , Szmyd , Niemiec

Wybrać to trzeba takich zawodników którzy się zadeklarują, że będą do Mistrzostw naprawdę gotowi i w formie. Dlatego podczas TdP potrzebna będzie poważna rozmowa Wadeckiego z zawodnikami i deklaracje na kogo może liczyć

ja uważam, że powinien jechać Kwiatek, Majka oraz Bodnar albo Goły.

Dla mnie Kwiato i Goły doskonale się rozumieją.A na trzeciego wybrałbym Maćka Bodnara on umie podkręcić tempo więc mógłby pomóc OPQS.

Szkoda, że Niemiec już będzie zmęczony, bo na pewno chciałby wystartować we Włoszech.

Ja myślę że Niemiec ze zwzgledu że zna Fiesole i całą trasę prawie jak własną kieszeń:-)

Ale nie piszmy czarnych scenariuszy moze pojedziemy w 6, jest szansa

6-7? Ja widzę co najwyżej 2, w porywach 3. Dlatego chętnie się dowiem, kto z Polaków ma szanse na dobre miejsca.

na dzien dzissiejszy w składzie widzę

Kwiatkowski,Majka,Marczynski( kotrowersyjnie ale przy dobrych układach powinien być najswiezszy ) no i naturalna selekcja, a od początku nominalny lider kwiatek!

Myślę, że Niemca i Szmyda też jednak należy brać pod uwagę, abstrahując od gdybań co do formy.
Niemiec to jednak 5. kolarz Giro di Lombardia 2011, dużo dobrych wyników we włoskich, trudnych wyścigach.
Szmyd też kilka niezłych wyników w karierze + może będzie w niezłej formie.

Liczą się punkty zdobyte od początku tego roku, czy może to się odbywa w cyklu rocznym i za Huzarskiego w Tour of Britain też mamy parę oczek ?

(ogólnie rzecz biorąc, katastrofa, skoro nawet na Solidarce tak objeżdżają naszych. a na ES znów popłyną gadki, jak to nasze kolarstwo się rozwija)

Przy 3 zawodnikach Wadecki musi postawić na jednego kolarza i dwóch pomocników. Czyli Kwiatkowski , Gołas , Bodnar/Szmyd.