Zmana Tarczy

Siemka mam takie pytanie a zarazem problem . Chciał bym zmienić tarcze z 53 na 52 posiadam osprzęt FULL DA 10 06’ ale na razie brak funduszy żeby wyłożyć 450 zł na tarcze 52 z DA i chciał bym założyć jakaś z shimano 52 105, ultegra itp i teraz powstał problem a może i nie czy będzie to dobrze współpracowało ze sobą bo słyszałem że jak jest styłu 10 to tarcze przednia też musi być od 10 ale wole sie poradzić fachowej rady :stuck_out_tongue: jak to wygląda

szukaj tarczy od 10-tki. bo łańcuch jest węższy niż w 9.

aha no ok dzięki

wiesz co… ja mam 10 z tyłu i musiałem zmienić na korbie z 53 na 52. też nie miałem kasy na orginał dura-ace i założyłem shimano 9, i nie przeszkadza nic. Wszystko chodzi miodzik więc nie masz co sie obawiać ze toś nie tak będzie :]

to sama tarcza kosztuje 450 zł??? :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Hehe tak, za patelnie od Dura-Ace tyle sobie wlasnie krzycza :smiley:

i w tym cały problem jak by to kosztowało 100zl to by była zamontowana :wink:

ja mam tarcze pod 8 a naped 9 i nie jest idealnei bo czasem lancuch wpada miedzy blaty.
W sciganiu to moze przeszkadzac:)

Ile ci trwalo zajechanie blata 53 dura ace? Bo ja mialem nadzieje ze to do konca zycia mi wystarczy:)

aha no dzienki jednak chyba zaloze od 10 cos ja nie zmieniam z powodu zajechania ale musze miec 52

Swoją drogą to ciekawe, że do tej pory nikt nie zauważył, że kolega ścigając się w juniorze jeździ na 53.
NO COMENT

A na marginesie to słyszałem bardzo dużo opini, że tarcze z 9 też współpracują prawidłowo

[quote=“grzybku”]
Swoją drogą to ciekawe, że do tej pory nikt nie zauważył, że kolega ścigając się w juniorze jeździ na 53.
NO COMENT

Hmmm i co przeszkadza ci to? jak chcesz możemy podyskutować na ten temat ? wiesz słyszeć to i ja słyszałem ale wole odp. kogoś kto się ściga i zna na tym

no ja tez miałem 53, ale musiałem zmienić … i całkiem serio tarcza 9 mi w niczym nie przeszkadza jesli masz kasete i łańcuch 10:] sam jeżdże na tarczy 9 :]

No i co z tego ze Piotras ma tarcze 53 w juniorze? W regulaminie organizowania wyscigow szosowych w Polsce jest wyraznie napisane (paragraf 3, podpunkt 2.2.023):

Gdzie tu masz napisane, drogi grzybku, ze tarcza musi miec maksymalnie 52 zeby? Wystarczy ze najwieksze przelozenie ma 7.93. Zastanow sie najpierw, zanim zaczniesz wypisywac niesluszne oskarzenia.