Zywienie kolarz

Witam wszystkich… Prosilbym o podanie jakiegos przykladowego jadlospisu dla sportowca (najlepiej kolarza) , wszyscy doskonale wiemy czego sie jesc niepowinno(frytki,smazone mieso itp) a co powinno (rzy,makaron,gotowane mieso itp)ale brak ciagle skomponowanych w odpowiednich proporcjach diet dla sportowca… prosze wysylajcie jakies przyklady diet… idealnym rozwiązaniem bylo by jakas tygodniowa dieta :]

ja dolącze się do pytania…
Czy owa dieta będzie rózna dla 20 latka i dla 67 latka? Jeśli tak to pewnie masterio byłby wdzięczny aby wziąć to pod uwagę… chyba, że nie dla siebie chce tę dietę ;]

w sumie majac 67 latek an karku to przeciez mozna juz wszystko jesc :stuck_out_tongue: frytki, cola i czeste wypady na rowerze oczywisice do McDonalda czy KFC :wink:

Dieta kolarza zależy od bardzo wielu rzeczy m.in. rodzaju kolarstwa jakie uprawia (MTB, szosa, tor…), wieku zawodnika,jego wagi, specjalności (trochę inaczej je góral, inaczej sprinter) ale przede wszystkim od ilości i jakości przejeżdzanych kilometrów, które wpływają na dziennego zapotrzebowania kalorycznego. To pod nie wszystko układamy więc nie wiem czy jest sens przepisywać tutaj książki skoro i tak każdą dietę trzeba dostosować indywidualnie.

chodzi glownie o odzywianie kolarza szosowego… glownie wieku juniora… orlika :]
zachecam do wpisywania przykladowych jadlospisow

[size=75][ Dodano: Pią 06 Kwi, 2007 17:22 ][/size]
witam ponownie, zachecam was do dawania przykladowych jadlospisow dla kolarzy. Wiekszosc z nas wie ze jesc duzo ryżu. makaronu itp. ale trzeba by to jakoś ulozyć co , jak ilea z tym czasem jest klopot. Dzielcie sie swoimi uwagami i spostrzezeniami :slight_smile:
Pozdrawiam