Kto z kim, gdzie i kiedy...
By zulu
#272756 Nie podoba mi się jej postępowanie a zwłaszcza gadka. Jeśli było jej tu dobrze to czemu zmienia barwy? Po prostu karierowiczka i tyle. Rozumiem gdyby napisała że w Polsce było jej źle, Związek rzucał jej kłody czy coś w tym stylu. To w porządku, sprawa jasna ale jeśli mówi że tak nie było to jest hipokrytką i kręciarą.
A poza tym, to nie podoba mi się (wątek polityczny) że można mieć podwójne obywatelstwo. Jak chce startować w Słowenii to niech się zrzeka polskiego.
By johnny_pl
zulu napisał(a):Nie podoba mi się jej postępowanie a zwłaszcza gadka. Jeśli było jej tu dobrze to czemu zmienia barwy? Po prostu karierowiczka i tyle. Rozumiem gdyby napisała że w Polsce było jej źle, Związek rzucał jej kłody czy coś w tym stylu. To w porządku, sprawa jasna ale jeśli mówi że tak nie było to jest hipokrytką i kręciarą.

Ja mam wrażenie, że wszystkiego nie napisała/nie chciała napisać. Moim zdaniem musiało być jej w PZKolu bardzo źle, skoro się zdecydowała na taki krok. W końcu w kolarstwie szosowym występy w kadrze narodowej są rzadkie i nie mają takiego znaczenia, jak np. w narciarstwie, gdzie zawodnik jest skazany na swoją federację.

zulu napisał(a):A poza tym, to nie podoba mi się (wątek polityczny) że można mieć podwójne obywatelstwo. Jak chce startować w Słowenii to niech się zrzeka polskiego.

Abstrahując od opinii, z którą się nie zgadzam - podobno nie jest łatwo zrzec się polskiego obywatelstwa.
By johnny_pl
Hautacam napisał(a):Bartłomiej Matysiak zakończył karierę i jest teraz mechanikiem w CCC?

Tak, nawet oficjalnie na stronie CCC jest przedstawiany jako mechanik drużyny.
By Greek
#272764 Niezależnie od tego jaki jest powód zmiany reprezentacji - to nie jest sport kontrolowany przez FIS, tenis, lekkoatletyka czy boks, gdzie rzeczywiście występuje się pod flagą narodową. Tutaj w barwach kraju jedzie się raz na rok w MŚ i na olimpiadzie - raz na 4 lata. Więc to jaki ona kraj ma wpisany w licencji nie ma dla nas większego znaczenia. Nie mówiąc już o tym, że Gienia pochodzi z Litwy, więc to tak jakby mieć pretensje do Olisadebe, gdyby nagle zechciał zmienić reprę na inną :razz:
By losoz
Greek napisał(a):Niezależnie od tego jaki jest powód zmiany reprezentacji - to nie jest sport kontrolowany przez FIS, tenis, lekkoatletyka czy boks, gdzie rzeczywiście występuje się pod flagą narodową. Tutaj w barwach kraju jedzie się raz na rok w MŚ i na olimpiadzie - raz na 4 lata. Więc to jaki ona kraj ma wpisany w licencji nie ma dla nas większego znaczenia. Nie mówiąc już o tym, że Gienia pochodzi z Litwy, więc to tak jakby mieć pretensje do Olisadebe, gdyby nagle zechciał zmienić reprę na inną :razz:

Bujak startuje też czasem na torze, gdzie dużo reprezentuje się swój kraj, a nie drużynę. Zresztą zapewne (choć to tylko moja teoria) chęć startów na torze skłoniła ją do wybrania Słowenii
By tomg
#272778 Dopiero pierwszy wyścig z udziałem CCC w tym roku, ale Antunes naprawdę pokazał się z dobrej strony.
Inna sprawa czy będzie w stanie utrzymać formę dłużej niż 2-3 miesiące, albo nie okaże się że ... tfu.

Moja klasyfikacja najlepszych zagranicznych nabytków CCC w ostatnich latach wyglądała tak:
1 Hirt
2 Bole
3 De La Parte
4 Grosschartner
5 Tratnik
Mam nadzieję że po tym sezonie zajdzie zmiana na jej czele.
By Dobry
#272779 Rebellina i tak nie przebiją :)
A na 2. bym widział Paterskiego.
Czemu Bole na 2. miejscu? w CCC nic nie pokazał
By lukaszsokol
#272780 Patrząc na tegoroczny kalendarz startów grupy CCC to już można przewidzieć gdzie Antunes będzie startował:
Vuelta a Murcia
Clasica de Almeria
Vuelta a Andalucia
GP Industria & Artigianato?
Volta ao Alentejo
Tour of The Alps/Tour of Croatia
Rund um Frankfurt
CCC Tour - Grody Piastowskie
Szlakiem Walk Majora Hubala
Tour de Suisse
Sibiu Tour/Int. österreich-Rundfahrt-Tour of Austria
Tour de Pologne

Więc kalendarz nie powala.
By tomg
Dobry napisał(a):Rebellina i tak nie przebiją :)
A na 2. bym widział Paterskiego.
Czemu Bole na 2. miejscu? w CCC nic nie pokazał

Dziadek był poza konkurencją.
Brałem pod uwagę tylko obcokrajowców.
Subiektywna opinia. Mimo że więcej oczekiwałem od Bole, to i tak wyżej oceniam jego wyniki osiągnięte w CCC niż np. dokonania De La Parte.
By tomg
lukaszsokol napisał(a):Patrząc na tegoroczny kalendarz startów grupy CCC to już można przewidzieć gdzie Antunes będzie startował:
Vuelta a Murcia
Clasica de Almeria
Vuelta a Andalucia
GP Industria & Artigianato?
Volta ao Alentejo
Tour of The Alps/Tour of Croatia
Rund um Frankfurt
CCC Tour - Grody Piastowskie
Szlakiem Walk Majora Hubala
Tour de Suisse
Sibiu Tour/Int. österreich-Rundfahrt-Tour of Austria
Tour de Pologne

Więc kalendarz nie powala.

No bida. Generalnie najsłabszy kalendarz od lat. Generalnie w tym roku jest większa konkurencja na poziomie PCT, ale to nie tłumaczy wszystkiego. Wiadomo o co chodzi ? Do tej pory CCC miało jeden z najlepszych kalendarzy wśród grup PCT.
Kasa ? Zmiana strategii i koncentracja na wyścigach niższych klas gdzie jest szansa się pokazać ?

Jeżeli chodzi o Antunesa, to wydaje się być bardziej dynamicznym kolarzem od Hirta.
Nawet na sprinterskim etapie był w stanie przyjechać blisko czołówki. Wprawdzie obsada słaba ale mimo wszystko widzę różnicę.
By Leopejo
tomg napisał(a):
Dobry napisał(a):Rebellina i tak nie przebiją :)

Dziadek był poza konkurencją.
Brałem pod uwagę tylko obcokrajowców.

Włoch to rodak? Lubię to!

:wink: ;)
By Leopejo
zulu napisał(a):A poza tym, to nie podoba mi się (wątek polityczny) że można mieć podwójne obywatelstwo. Jak chce startować w Słowenii to niech się zrzeka polskiego.

To lepiej nie wspominam o swoich dwóch (plus trzecie może kiedyś w przyszłości). O polskie nigdy nie będę się starał, wystarczy mi czuć się Polakiem w sercu ;)

A tak na poważnie, skąd Eugenia ma słoweńskie obywatelstwo? Od męża?
By lukaszsokol
Kajetan Albanowski w De Jonge Renner. Może ktoś coś na temat tego zawodnika czego nie wyczytam na procyclingstats?

Jak każdy zawodnik Stali Grudziądz pojedzie mniejsze góreczki do kilometra, potrafi zafiniszować, solidny na torze w Polsce pomijany w Kadrach głównie przez to ze w juniorskich Kadrach mają miejsce tylko zawodnicy SMSów gdzie trenerami są również selekcjonerzy Kadrowi. Dla niego kierunek Holandii dobry, aczkolwiek patrząc na doświadczenia z De Jonge Renner choćby Grzegorza Haby to po roku przygoda się zakończy.