Sprawy konkursowe...
By liiio
#269276 Ta TdF ledwo skleciłem drużynę, do tego obaj moi liderzy się musieli wycofać. Za to na czwarty wielki tur mam nadmiar bogactwa, póki co 10 chętnych na 7 miejsc.
By liiio
Kosa84 napisał(a):Mam pytanie. Czy u Was też nie są naliczane punkty za ostatnie wyścigi? Chyba, że u mnie coś się pochrzanilo :573:

Jestem na urlopie bez laptopa, więc punkty pojawią się w przyszłym tygodniu.
By Pedro
#270072 I tak o to przez oczywiste błędy w skrypcie/niedziałające serwery/ataki hakerskie - czyt. "zwykłe gapiostwo" :oops: przeszła mi koło nosa cała masa punktów w konkurencji pań. :evil: .
Tylko sobie pogratulować.... :573:
By przemoe
#270081 A mój wspaniały początek sezonu dzięki zenujacej trasie Giro poszedł na grzyby. Formę złapała VdB i Vos i to tyle, van Dijk jednak nie daje tyle wsparcia Kasi jak Vos VdB. Pozostaje chyba tylko obrona pudła, bo puchar w tym sezonie odjechał...
By pablo
Pedro napisał(a):I tak o to przez oczywiste błędy w skrypcie/niedziałające serwery/ataki hakerskie - czyt. "zwykłe gapiostwo" :oops: przeszła mi koło nosa cała masa punktów w konkurencji pań. :evil: .

Ja z tego powodu jakiś czas temu odpuściłem sobie końcówkę tegorocznego sezonu - walka o miejsca 30-40 (u Panów) jakoś mnie nie interesuje, a wyżej już się nie przecisnę... Swoją drogą może by tak wprowadzić jakieś rozwiązania motywujące "gapowiczów" do gry do samego końca? Np. podział graczy na ligi/dywizje, dodatkowa punktacja wyścigów w końcówce sezonu, albo jeszcze coś innego. Oczywiście zamiast takich rozwiązań można też poprzestać na słusznym stwierdzeniu "skoro jesteś gapa to teraz nie narzekaj i nie kombinuj" :D
By liiio
pablo napisał(a):
Pedro napisał(a):I tak o to przez oczywiste błędy w skrypcie/niedziałające serwery/ataki hakerskie - czyt. "zwykłe gapiostwo" :oops: przeszła mi koło nosa cała masa punktów w konkurencji pań. :evil: .

Ja z tego powodu jakiś czas temu odpuściłem sobie końcówkę tegorocznego sezonu - walka o miejsca 30-40 (u Panów) jakoś mnie nie interesuje, a wyżej już się nie przecisnę... Swoją drogą może by tak wprowadzić jakieś rozwiązania motywujące "gapowiczów" do gry do samego końca? Np. podział graczy na ligi/dywizje, dodatkowa punktacja wyścigów w końcówce sezonu, albo jeszcze coś innego. Oczywiście zamiast takich rozwiązań można też poprzestać na słusznym stwierdzeniu "skoro jesteś gapa to teraz nie narzekaj i nie kombinuj" :D

Jestem otwarty na propozycje.
By pablo
#270461 A co byłoby łatwiejsze z technicznego punktu widzenia? Podział uczestników na 2-3 dywizje z/do których po sezonie by się spadało/awansowało (pod warunkiem dalszego uczestnictwa w zabawie) czy też zwiększenie punktacji za wyścigi, powiedzmy od sierpnia albo września? Innych pomysłów póki co nie mam, oczywiście poza takim żeby zostawić wszystko po staremu...
By liiio
pablo napisał(a):A co byłoby łatwiejsze z technicznego punktu widzenia? Podział uczestników na 2-3 dywizje z/do których po sezonie by się spadało/awansowało (pod warunkiem dalszego uczestnictwa w zabawie) czy też zwiększenie punktacji za wyścigi, powiedzmy od sierpnia albo września? Innych pomysłów póki co nie mam, oczywiście poza takim żeby zostawić wszystko po staremu...

Łatwiejsza oczywiście jest zmiana punktacji, to jest pięć minut roboty. Z tym, że nie wiem czy to byłoby dobre rozwiązanie.
Ale co roku jest problem z motywacją w drugiej połówce sezonu tych graczy, którzy są daleko w generalce i jakiś dodatkowy motywator mógłby coś tu zdziałać.

Co do podziału na dywizje pomysł w sumie ciekawy, ale chyba zbyt mało jest regularnych graczy, żeby to wprowadzić, poza tym ograniczyło to by liczbę walczących o zwycięstwo.

Ale może inni gracze wyrażą swoją opinię.
By przemoe
#270465 Może coś na wzór rankingu rocznego, za ostatnie 52 tygodnie, wtedy punkty z poprzedniego sezonu się liczą. Jak do MŚ.
Albo bardziej uwydatnić rankingi, czy zdobycze sezonowe, które już są - za jednodniówki, GT.
Albo wprowadzić "koszulki" - za MŚ, za klasyfikacje punktowe, górskie, młodzieżowe w ciągu roku. Te punkty i tak zbieramy, trzeba je tylko bardziej pokazać. Więcej osób miało by po co jechać, jak w peletonie.
By Obi
pablo napisał(a):A co byłoby łatwiejsze z technicznego punktu widzenia? Podział uczestników na 2-3 dywizje z/do których po sezonie by się spadało/awansowało (pod warunkiem dalszego uczestnictwa w zabawie) czy też zwiększenie punktacji za wyścigi, powiedzmy od sierpnia albo września? Innych pomysłów póki co nie mam, oczywiście poza takim żeby zostawić wszystko po staremu...

No nie żartujmy... Zwiększenie punktów nie za klasę wyścigu, tylko za miesiąc rozgrywania? Podział mógłby być ciekawy ale nie jestem pewien czy też nie wywołałoby to u części uczestników zmęczenia. Zych dwóch propozycji nie widzę, chociaż te dywizje brzmią interesująco. Wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji koszulek wspomniane przed chwilą - całkiem fajny pomysł. Chociaż domyślam się, że może prowadzącemu mocno skomplikować liczenie punktów. Najłatwiej chyba by było policzyć klasyfikację młodzieżową - chociaż też nie do końca.
By Allorc
#270467 Wprowadzenie dodatkowego rankingu rocznego myślę że załatwiło by sprawę. Ma to też swój dodatkowy smaczek bo będą się tu liczyły punkty z dwóch sezonów więc dwa zupełnie różne składy. Pozwoli to też na sprawdzenie powtarzalności "umiejętności" managerów w budowaniu drużyn.
By liiio
#270468 Wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji to, żaden problem. Punkty liczy skrypt, ja tylko wyniki wyścigów wprowadzam.
Problemem może być lepsza widoczność tych rankingów. Jakoś nie mam pomysłu jak to graficznie rozplanować. Jak ktoś ma pomysł na lepszy graficzny wygląd strony, to chętnie coś pozmieniane. Moje zdolność plastyczne itp. są mierne więc sam nic lepszego nie wymyślę, ale cudzy ciekawy pomysł mogę zrealizować.

Co do rankingów 52 tygodniowym, to jakoś tego nie widzę, z tego względu że nasze drużyny co roku dość mocno się zmieniają. Choć technicznie nie byłoby problemu to wykonać.
By zulu
#270469 Ja mam taką ogólną propozycję by były dodatkowe punkty wewnątrz gry. Czyli jeśli czyjaś drużyna wygrywa jakiś wyścig (albo pierwsza trójka) to dostaje bonusowe punkty (zależne trochę też od rangi wyścigu), niezależnie od tego co tam zdobyli jego kolarze. To mogłoby nadać dynamizmu punktacji. Dodatkowo mogłaby być prowadzona jakaś klasyfikacja takich zwycięstw. Opłacałoby się grać do końca być może mając nadzieję na zwycięstwo w tej mini grze.
Można też wprowadzić wzorem ciężarowców rodzaj trójboju. Np. poza złotem za wygranie całości, mały złoty medal za wiosnę przed Giro, mały złoty medal dla najlepszego w 3GT i trzeci mały złoty medal za resztę wyścigów. Można to nawet dodatkowo punktować :razz:
By Pedro
#271182 Na otarcie łez po fatalnym sezonie wywalczyłem Mistrzostwo Świata TTT Pań :)
Wyniku w generalce juz znacznie (albo wcale) nie poprawię, ale takie małe rzeczy też cieszą :D
A tak przy okazji ewentualnych zmian w przyszły sezonie odkopałem swojego posta z przed 2 lat
Cyt.
"Pedro napisał(a):
Przyszło mi do głowy że może warto uczestnikom gry dorobić na stronie ich osiągnięcia np. ilość zwycięstw w wyścigach, czy zajecia miesjc 2,1-5, lub top 10, albo naszej generalce (teraz są puchary, ale myślę bardziej o takim "profilu publicznym" z osiagnieciami/jakąś statystyką. No i "mistrz świata" powinien dostać jakąś tęczę na przyszły sezon:)
"

Może tym razem uda się to wdrożyć 8)
By liiio
Pedro napisał(a):Na otarcie łez po fatalnym sezonie wywalczyłem Mistrzostwo Świata TTT Pań :)
Wyniku w generalce juz znacznie (albo wcale) nie poprawię, ale takie małe rzeczy też cieszą :D
A tak przy okazji ewentualnych zmian w przyszły sezonie odkopałem swojego posta z przed 2 lat
Cyt.
"Pedro napisał(a):
Przyszło mi do głowy że może warto uczestnikom gry dorobić na stronie ich osiągnięcia np. ilość zwycięstw w wyścigach, czy zajecia miesjc 2,1-5, lub top 10, albo naszej generalce (teraz są puchary, ale myślę bardziej o takim "profilu publicznym" z osiagnieciami/jakąś statystyką. No i "mistrz świata" powinien dostać jakąś tęczę na przyszły sezon:)
"

Może się uda ;)
By przemoe
liiio napisał(a):
Pedro napisał(a):Na otarcie łez po fatalnym sezonie wywalczyłem Mistrzostwo Świata TTT Pań :)
Cyt.
"Pedro napisał(a):
"

Może się uda ;)

Rozumiem, że aplikacje na rękawki dla byłych mistrzów też będą? :D
By liiio
przemoe napisał(a):
liiio napisał(a):
Cyt.
"Pedro napisał(a):
"

Może się uda ;)

Rozumiem, że aplikacje na rękawki dla byłych mistrzów też będą? :D

Jak tylko rozstrzygnę przetarg na dostawę sprzętu. :D
By liiio
#271646 Z powodu awarii serwera brak dostępu do gry, w ciągu kilku godzin powinno wrócić do normy. Termin zgłoszeń na Toskanię przesuwam do 21.00
By liiio
PaStKaz napisał(a):Dlaczego zgłaszanie na Mediolan-Turyn już zamknięte?

Już można zgłaszać, był błąd z datą wyścigu.
By liiio
#272172 Piąty sezon naszej zabawy za nami.
Zwycięzcą został Kolvit.
Podium uzupełnili Redzik oraz Allorc.
Gratulacje.
Dzięki wszystkim za zabawę i zapraszam do gry w przyszłym sezonie.