Porozmawiajmy zatem o kolarstwie...
By andma
#264382 Otwarty, szczery, bardzo inteligentny młody człowiek. Nie zauważyłem najmniejszego omijania tematu dopingu, raczej zdziwienie na sugestie o środkach przeciwbólowych.
Ja mógłbym powiedzieć do Wilkowicza lub Kuby: "Rozbolała cię głowa siedząc na trybunie i wziąłeś tabletkę od bólu głowy, a mnie jadącemu przez 6 godzin na ciągłym limicie i granicy bólu wypominasz dozwolone środki pomagające na dojściu do siebie i umożliwieniu odczucia ulgi lub zaśnięcia???"
By Mr_X
#265050 Podobno Victor Campenaerts zaszkodził wizerunkowi kolarstwa swoim zachowaniem.

No cóż, moim zdaniem pan Richard Plugge zaszkodził wizerunkowi kolarstwa i firmie Lotto NL Jumbo 100 razy bardziej pokazując, że jest osobą absolutnie niewyrozumiałą, pozbawioną jakiejkolwiek empatii, sztywną.

Ale jak drużyna jedzie kiepściutkie Giro, to faktycznie, komuś mogły nerwy puścić.
By KubaWinter
#265052 Też mnie to zdziwiło. Bo przecież przyniosło to im wielki rozgłos, o wiele większy niż popisy Kruswijka. Tam jest chyba jakieś napięcie na linii zawodnik-DS i stąd to pierniczenie.
By Mr_X
#265053 Mnie prawdę mówiąc dziwi, że żaden z dziennikarzy nie zmieszał tego dyrektora sportowego z błotem.

To jednak pokazuje, że dziennikarstwo kolarskie jest bardzo grzeczne. Z jednej strony to dobrze, z drugiej...

No był taki okres w historii tego sportu, kiedy może dosadne tytuły i nazywanie rzeczy po imieniu pomogłoby trochę w oczyszczeniu atmosfery.
By Leopejo
#266980 Była mowa o Finlandii parę dni temu.

W 2018 r. w kraju powstaje pierwsza drużyna zawodowa męska, z kategorii UCI Continental. Dokładniej mówiąc, szwedzka drużyna zarejestrowana w Kuwaicie, Memil Pro Cycling, zostanie fińską drużyną. Plan jest oferować następną drużynę juniorom, którzy ścigają się w barwach Fincycling (zobaczyliśmy ich też w polskich wyścigach).

Przypominam, że w Finlandii była już drużyna zawodowa, ale kobieca: Faren - Let's Go Finland w 2013 r.

(fiński związek kolarski)
By druid
Inaki napisał(a):Szkot Robert Millar - były kolarz, 5 krotny zwycięzca etapowy we wszystkich wielkich tourach, świetny góral, ostatnio oficjalnie oznajmił, że zmienił płeć. Teraz nazywa się Phillippa York i jest komentatorką telewizyjną z Touru.

ciekawe kiedy przeszedł operację, bo tak z 10 lat temu dementowali te plotki.
tak czy siak gratulujemy i życzymy powodzenia w "nowym" życiu.
Lubię ją czytać na cyclingnews.
By druid
#267740 Zabawna sytuacja na twitterze.
Jacques Janse van Rensburg uświadomił @letour, że nie jest bratem Reinhardta.
Szczerze mówiąc, sam o tym wcześniej nie wiedziałem (nie są w ogóle spokrewnieni), ale okazuje się, że tak samo myślał Matt Brammeier, który ścigał się z nimi w grupie przez 2 sezony :lol:
By druid
Leopejo napisał(a):Adriano Malori już oficjalnie skończył karierę.

wielka szkoda.
kto wie, może gdyby nie ten wypadek to właśnie on, a nie Tony Martin jeździłbym w 2017 na tęczowo i tym samym obok Nibalego i Aru, byłby najbardziej wyrazistym (pod względem osiągnięć) kolarzem.
Polskim kibicom będzie się kojarzył z Giro 2012, gdy uprzedził M.Gołasia w walce o maglia rosa.
By valverde
#268092 Malori najbardziej zawsze kojarzy się z czasówką na MŚ u23 w Varese.
miał 20 lat, był jednym z faworytów, nie zawiódł i pewnie odstawił resztę stawki (inny z faworytów, Rui Costa, wypadł dość przeciętnie).

potem spokojnie wchodził do zawodowego peletonu, ale niemal od początku w czołówce najlepszych czasowców.
rzeczywiście, można odnieść wrażenie, że jeszcze potencjał do rozwoju miał spory, tym większa szkoda.
By liiio
simon1323 napisał(a):Nie bardzo wiem gdzie to wrzucić. Czy ma ktoś może nagrany etap 17 z Vuelty 2012 ? Ten ze słynnym atakiem Contadora. Ewentualnie od momentu ataku ? Bo jedyne co znalazłem to ostatnie 30km.

Od momentu ataku nie ma szans znaleźć, bo Alberto zaatakował wtedy przed początkiem transmisji :).
By Zbig
simon1323 napisał(a):Tego się obawiałem. Chociaż wydaje mi się, że gdzieś był urywek jak atakuje i dlatego pytałem. Dzięki :)

Ktoś chyba ostatnio wrzucał ten amatorski filmik z ataku na Hoz.
https://www.youtube.com/watch?v=a8yx90LkoFc
i jeszcze coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=RPEz84ZSo0A