Telewizja jaka jest, każdy widzi.
By Popiol
#271927 Mnie natomiast rozbawił komentarz na temat rzeki przepływającej przez Turyn. Po włosku rzeka nazywa się... Po. A polska(międzynarodowa też?) nazwa tej rzeki to Pad. No i pan Jaroński podśmiewał się z tych nazw nawiązując do polityki( PO i PAD). A tymczasem pan Baranowski, kompletnie niezainteresowany tymi politycznymi docinkami, patrząc na ekran gdzie widać było zbliżenie na ową rzekę, zawołał: o, i kaczuszki są! :D
By cHarlie
#272706 W zeszłym roku, podczas transmisji z jakiegoś wyścigu, redaktor Darek Baranowski powiedział, odnośnie nie pamiętam jakiej sytuacji "kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana", na co redaktor Tomasz Jaroński odpowiedział, o ile pamiętam, "ja nie piję szampana, chociaż ryzykuję". Moim zdaniem stwierdzenie r. Jarońskiego nie stoi w sprzeczności ze stwierdzeniem r. Baranowskiego, bo zdanie r. Baranowskiego to implikacja, a nie równoważność. To nieporozumienie wynika z powszedniej nieumiejętności ludzi w zaprzeczaniu implikacji. Tzn. jeśli prawdziwa jest implikacja p=>q , to niekoniecznie jest prawdą ~p=>~q , ale prawdą jest ~q=>~p , gdzie p to poprzednik, a q to następnik. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo tego mnie uczyli w szkole dawno temu. Nie wiem czy się wysławiłem zrozumiale.