Telewizja jaka jest, każdy widzi.
By Boss
#255847 Nie wiem, czy tu, ale nie chcę zakładać oddzielnego tematu. Wydaje mi się, że Eurosport powinien wycofać/skorygować składankę WATTS (tzw. kolarskie jaja) pokazującą wypadek Stiga Broeckxa. Wiem, że to nie TEN wypadek, ale motor go przewraca i słychać śmiech z playbacku. Rodzina musi to oglądać.
Dziwię się, że w znanej wszystkim sytuacji, nikt z Eurosportu jeszcze nie zareagował.
By Greek
#255867 Zwłaszcza, że wiemy w jakim stanie jest teraz Stig :( (co z tego, że to niezwiązane z prezentowanym upadkiem). Też na to zwróciłem uwagę, można pokazać to jeszcze w jakiejś kompilacji kraks (chociażby ku przestrodze - co wyczyniają motocykle), ale w takiej oprawie niedopuszczalne.
By druid
KubaWinter napisał(a):Normalnie nie słucham podkastów, ale ten jest naprawdę dobry. Co najlepsze, role się nieco odwróciły i to Armstrong opowiada więcej o tym, co się działa w tamtych czasach.

W sumie nic wielkiego nie zostało powiedziane, ale podobało mi się jak przyznał, że tak jak z każdym się pogodził, może i stara się normalnie porozmawiać co jakiś czas tak Franky i Betsy A. są już dla niego praktycznie straceni.
Foster natomiast zaskakująco mocno odcinał się od tego filmu i choć w pewnym sensie mu się nie dziwię (zbyt powierzchowne i czarno-białe to było) to jednak aktorzy niechętnie przyjmują takie stanowiska i przeważnie mocno swoich wyborów, jak i tego co z nimi związane.

Problem z "nowym" Armstrongiem jest taki, że wg mnie wciąż nie jest wiarygodny. W pewnym momencie mówi, że bardziej go kręciły przygotowania niż rywalizacja w co byłbym w stanie uwierzyć mając na uwadze jak bardzo misterne one były i w ogóle specyfikę tego zawodu, ale mówimy o człowieku, który właśnie nad wyraz często mówił o swoich ambicjach i rywalizacji właśnie. No i ten powrót. Praktycznie nic o nim jeszcze nie powiedział, a póki Contador i Astana wciąż działają toteż tak naprawdę nikt go o to nie pyta.
Zresztą, o latach 90. u Armstronga też chyba tak naprawdę za wiele nie wiemy. Że niby doping od 95? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Foster z kolei wspominał, że podczas przygotowań do roli trafił m.in. do D.Millara. Ciekaw jestem co taki pełen sprzeczności kolarz jak Millar sądzi o Armstrongu.
By druid
KubaWinter napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=CCXtrpUo49U

Świetny wywiad z Jorgiem Jaksche.

Tinkow :D
a Saiz jednak jest/był trochę szalony, to nie tylko perspektywa kanapy.
By johnny_pl
#263501 Z okazji końca wiosennej kampanii brukowej, czas odświeżyć i ten wątek :)

Okazuje się, że Belgowie nie tylko świetnie jeżdżą na rowerze oraz organizują wspaniałe wyścigi, ale także robią fantastyczne filmy i reportaże o tematyce kolarskiej. W ostatnim czasie natrafiłem na trzy filmy, które szczególnie przypadły mi do gustu. Niestety mają zasadniczą wadę z naszego punktu widzenia - są w większości po niderlandzku, dodatkowo z niderlandzkimi napisami (niektóre sekwencje, wypowiedzi sa także po francusku i angielsku). Ja mam to szczęście, że sporo rozumiem, kiedyś uczyłem się hobbystycznie niderlandzkiego, a ponadto znam niemiecki, co sporo ułatwia.

Mimo wszystko wydaje mi się, że nawet bez znajomości tego języka można przyjemnie spędzić czas oglądając poniższe filmy:

"Alles voor de koers - The Godfather" (https://www.youtube.com/watch?v=sfc05xGMaZo) - opowieść o tym, kim jest Patrick Lefevere na kanwie drużynowej czasówki na MŚ w Katarze - niektóre sceny, wypowiedzi są po angielsku, więc to dodatkowy plus. W filmie m.in. kulisy negocjacji kontraktowych między Lefeverem, a Boonenem (względnie jego menedżerem) przed ostatnim sezonem Tommeke.

"Ronde van Vlaanderen 100 jaar - Achter de schermen bij de ronde van 2016" (https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2utvTY) - fantastyczny reportaż o ubiegłorocznej edycji Ronde van Vlaanderen. Znakomite ujęcia z różnych miejsc - reżyserki telewizyjnej, stanowisk komentatorskich, samochodów serwisowych różnych drużyn, samochodów jury itd. Uważam, że red. Parfjanowicz robi dobrą robotę swoimi reportażami o CCC, ale ten film o Flandrii to po prostu mistrzostwo, jest się na kim wzorować.

"Belga Sport - Andreï Tchmil" (https://www.youtube.com/watch?v=j_Gfmyjk62Q) - opowieść o karierze kolarza "wielu narodowości" ;) Obok "oczywistości", takich jak triumfy Tchmila w MSR, Roubaix czy Flandrii, także kontrowersje wokół MŚ w Plouay, gdzie pamiętny atak Tchmila został skasowany praktycznie przez Raimondasa Rumsasa, z czego skorzystał ostatecznie Romans Vainsteins. W filmie Patrick Lefevere opowiada, że to on namówił Vainsteinsa, aby dogadał się z Rumsasem przed wyścigiem. Oburzony Tchmil nazywa zachowanie Rumsasa "zdradą narodową", co jest trochę śmieszne biorąc pod uwagę, że on sam zmieniał kraje, które reprezentował, jak rękawiczki.

Have fun! :)
By staszq
#269589 Dziś na Netflixie premiera Ikara, opowiadającego o przekrętach Rosjan w sprawie dopingu na wszystkich ostatnich igrzyskach. W tle przewija się wątek kolarstwa. Mimo przerysowania w pewnych momentach warto obejrzeć, to co wyprawia się wokół WADA i MKOLu to istny cyrk na kółkach.