Telewizja jaka jest, każdy widzi.
Avatar użytkownika
By kaczor
#342 chcialbym poznac wasza opinie na temat komentatatorow kolarskich moim zdaniem niedoscignionym wzorem sa panowie Jaronski i Wyrzykowski z ich komentarzu wynika jednoznacznie ze sa pasjonatami kolarstwa i znaja ten sport od podszewki ogldanie kolarstwa z ich komentarzem jest czysta przyjemnoscia wedlug mnie inni komentatorzy powinni sie od nich jeszcze wiele bardzo wiele uczyc
Avatar użytkownika
By BikerFG
#345
kaczor napisał(a):panowie Jaronski i Wyrzykowski


jedyni, ktorzy mnie nie irytuja :)
Ostatnio edytowano 03 kwi 2006, 21:22 przez BikerFG, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
By Kamil
#352 Dzień bez wazeliny dniem straconym, co nie ?:)

Wg mnie Jaroński i Wyrzykowski już się skończyli w temacie komentowania, nie mają co nawijac, opowiadanie o lądującym samolocie, albo o przysmakach danego regionu sie nudzi powoli.

Najlepszym komentatorem jest Adam Probosz, nie dość, że świetnie komentuje to do tego śiedzi w świadku kolarkim po szyje. Żadna prezentacja nie może sie obejść bez niego. Jego zbiory kolarskie są wręcz przytłaczające.
Avatar użytkownika
By livingstrong
#364
Kamil napisał(a):
Wg mnie Jaroński i Wyrzykowski już się skończyli w temacie komentowania, nie mają co nawijac, opowiadanie o lądującym samolocie, albo o przysmakach danego regionu sie nudzi powoli.


A wyobrażasz sobie Tour de France bez słynnego "O popatrz Tomku... jakie ładne krówki? Proszę państwa, no prosze spojrzeć, co za widoki!" ? Ja nie szczerze mówiąc.

Do innych wyścigów już coraz gorzej sie nadają (vide dzisiejsze Basq Tour i sam Jaroński w studiu), ale Tour de France bez nich wydaje sie impossible.
Avatar użytkownika
By Kamil
#366 No dobra, wygrałaś:) To może napiszemy petycje, TdF prowadzi Jaroński & Wyżykowski, a reszte wyścigów Adam :)
Avatar użytkownika
By kaczor
#369 Probosz moze i ma wiedze na temat kolarstwa ale opowiada o nim tak jakby mial zaraz umrzec i kazde pasjonujace zdarzenie w jego komenatarzu wygladaja jak kazde inne a ataki i skoki w gorach komentuje prawie tak pasjonujaco jak ruchy na szachownicy. Wedlug mnie nadaje on sie najlepiej do czytania prasy tam nie ma nic ekscytujacego
Avatar użytkownika
By Jürgen
#372 Szczerze mówiąc, ja komentarz w wykonaniu tych panów (wszystkich, których tu wymieniliście) lubię. Jedyne co mnie zaskoczyło, to fakt, że oni po prostu mało jeżdżą na rowerach (i chyba nie na kolarkach), stąd czasem zdarzają się im dziwne teksty (np. w czasie ostatniego Paryż-Nicea nie bardzo wiedzieli, jak nazwać rękawki i nogawki :wink: ).
Avatar użytkownika
By Kamil
#374 Że what ?

Jedyne co mnie zaskoczyło, to fakt, że oni po prostu mało jeżdżą na rowerach (i chyba nie na kolarkach), stąd czasem zdarzają się im dziwne teksty


Adam śmiga i to całkiem sporo, na woim Corratecu:)
Avatar użytkownika
By TomAsz
#378

Do innych wyścigów już coraz gorzej sie nadają (vide dzisiejsze Basq Tour i sam Jaroński w studiu), ale Tour de France bez nich wydaje sie impossible.


Tak, dzisiaj Tomek był wyraźnie bez formy.
Avatar użytkownika
By Kamil
#379
Tak, dzisiaj Tomek był wyraźnie bez formy.


Ale jak zajebiście skomentował ten lądujący sportowy samolot :)
Avatar użytkownika
By livingstrong
#386
kaczor napisał(a):Probosz moze i ma wiedze na temat kolarstwa ale opowiada o nim tak jakby mial zaraz umrzec i kazde pasjonujace zdarzenie w jego komenatarzu wygladaja jak kazde inne a ataki i skoki w gorach komentuje prawie tak pasjonujaco jak ruchy na szachownicy. Wedlug mnie nadaje on sie najlepiej do czytania prasy tam nie ma nic ekscytujacego


To chyba słuchamy dwóch różnych Adamów Proboszów, bo ja odnosze zupełnie przeciwne wrażenie. Właśnie on ma taką miłą ekscytacje w głosie jak o czymś opowiada, no i przede wszystkim jest konkreeetny. Zawsze jak jest jakiś atak to od razu ma to przełożenie na jego modulacje głosu. No i jest oczytany w prasie zagranicznej. Jak on komentuje to zawsze wiadomo co pisala La Gazetta, czy L'Equipe.
Avatar użytkownika
By kaczor
#403 nikt nie wspomnial o komentatorze z tvp podczas olimpiady nie pamietam jego nazwiska ale relacja z jego udzialem byla najgorsza wizytowka kolarstwa jaka mogla zrobic tvp
By Viator
#408 Wybitny aktor, Gustaw Holoubek przyznał się kiedyś, że ucząc się roli, zapamiętuje mniej więcej 1/5 tekstu, gdyż reszta składa się niejako z gotowych segmentów i jedyna trudność polega na tym, aby posłużyć się nimi w określonym momencie. Innymi słowy, nawet w teatrze mamy do czynienia z czymś, co należałoby określić mianem schematów narracyjnych. Oglądając transmisję sportową i mając pojęcie o tym co oglądamy, możemy z góry przewidzieć treść komentarza. Oczywiście, posługiwanie się schematami narracyjnymi przez komentatora / ów / jest nieuniknione, ale jeżeli do nich się ogranicza, dla znającego się na rzeczy kibica, komentarz niczego nie wnosi.
Moim, subiektywnym oczywiście zdaniem, pp.Jaroński i Wyrzykowski prowadzą relacje z wyścigów, umiejętnie dozując to co jest niezbędne / wspomniane schematy / i to co stanowi ich copyright - dygresje, gry słowne, aluzje. Za to ich lubię i z zainteresowaniem słucham ich komentarzy. Istnieje wprawdzie groźba przeszarżowania i naruszenia wspomnianych proporcji, ale jako wytrawni sprawozdawcy dają sobie doskonale radę z tym problemem.
Co do red. Probosza, absolutnie nie kwestionuję rzeczowości i trafności jego komentarza lecz jego oceny wydają mi się zbyt pryncypialne. Bliższy jestem zdaniu kol.kaczora w przypadku tego komentatora, aczkolwiek red. Probosz nie kojarzy mi się, jak kol. kaczorowi z katafalkiem. Koleżanka livingstrong poruszyła interesująca kwestię modulacji głosu red. Probosza dostosowanej do dramaturgii wydarzeń. Muszę się przyznać, że jakiś czas temu w gronie znajomych pań / wliczając w to moją żonę / przeprowadziłem eksperyment polegający na ocenie wrażeń wokalnych wspomnianych pań z transmisji kolarskich. Nie muszę dodawać, że jeżeli chodzi o meritum sprawy a konkretnie kolarstwo, panie wcześniej wykazywały kompletny brak zainteresowania. Wynik eksperymentu był jednoznaczny - patetyczny, stereofoniczny baryton red. Jarońskiego doskonale komponuje się z tchnącym życzliwościa wobec otoczenia tenorem red. Wyrzykowskiego. Strona wokalna komentarza red. Probosza uzyskała niższą ocenę.
Avatar użytkownika
By PBettini
#409
TomAsz napisał(a):

Do innych wyścigów już coraz gorzej sie nadają (vide dzisiejsze Basq Tour i sam Jaroński w studiu), ale Tour de France bez nich wydaje sie impossible.


Tak, dzisiaj Tomek był wyraźnie bez formy.


Wrócił z urlopu i był po prostu nie do końca przygotowany. Podejrzewam, że stąd brały się te przestoje.

Zgadzam się z tym co napisał kolega Viator. Ja dodałbym jeszcze jako przykład Daniela Marszałka. Skarbnica wiedzy o kolarstwie. Niestety jego komentarz jest nudny. Brakuje mu odpowiedniego głosu, tonacji itp.
Avatar użytkownika
By Sobri
#423 Jest jeszcze I.Błahut i S. Brzósko ale to nie ten kaliber!
Fenomeni idole. itp to Jaroński i Wyrzykowski !!!!!!!!!
Czy w niedziele będą w dwójke komentować??????
Avatar użytkownika
By Evka
#428

Ja dodałbym jeszcze jako przykład Daniela Marszałka. Skarbnica wiedzy o kolarstwie. Niestety jego komentarz jest nudny. Brakuje mu odpowiedniego głosu, tonacji itp.


Probosz i Marszałek! Ten ostatni ma też dobry głos, a dykcji - uwierzcie - można się nauczyć.
Myślę, że ten duet byłby idealny ze względu na wiedzę i kolarskie, "praktyczne" doświadczenie. Słucham ich z dużą przyjemnością, szkoda że na razie (czego szczerze żałuję) nie w duecie :cry:
e.
Avatar użytkownika
By Mario
#445 Duet J & W co oczywiste wymiata, ale Adam Probosz też jest bardzo dobry. Ma super głos i już wkrótce może dorównać starszym kolegom.
By MAZUR
#1300 Mnie głos Adama Probosza irytuje, niektóre wstawki Wyrzykowskiego ostatnimi czasy też nie zachwycają, komentarz Brzuzko jest może zbyt monotonny ale przynajmniej nie wygaduje głupot jak Błachut którego komenatarze na Paris-Nice żenowały Jarońskiego (przynajmniej takie miałem wrażenie). Niepodwarzalnie najlepszym komentatorem jest Jaroński. Z zaproszonych gości Daniel Marszałek zawsze powie coś ciekawego, pan Brodawka (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwisko) mechanik przekazuje interesujące informacje o sprzęcie, Czasław Lang corocznie zachwyca się Tour de Orlinek ja mam już dość słuchania tego ale co kto lubi, najbardziej irytuje mnie Cezary Zamana który nie orientuje się kto jedzie na jakiej pozycji i wygłasza zupełnie nietrafne sądy na temat etapowych/generalnych zwycięzców.
By miechu
#1308 Dla mnie panowie Jaroński i Wyrzykowski komentujący razem to po prostu mistrzostwo ,ciekawostki nie tylko ze świat kolarskiego ale także z regionów przez które przejeżdza kolumna wyścigu,natomiast sam pan Jaroński dużo traci bez pana Wyzykowskiego,przykładem tego był min. tegoroczny Paris-Rouboix gdy tylko na antenie było połaczenie z panem Krzysztofem to komentarz ad razu robił się ciekawszy.Co do red. Probosza posiada wiedze na temat kolarstwa ale wydaje mi sie że takze i on potrzebuje partnera do komentarza.Odnosze wrażenie że red.Jaroński i Probosz próbują stworzyć dyskusje na temat wyścigu który komentują.Co do pana Marszałka podziwiam go za ogromną wiedzę o kolarstwie,dysponuję on chyba największa wiedzą o tym sporcie,jest chodzącą encyklopedią.
By kefir
#2069 a ja powiem na to wszytko rach ciach ciach komu sie nie podoba niech nie oglada i sie przezuci na klan i m jak milosc
oni sa rewelacyjni wielka wiedza i poczucie humoru pozdrawiam( komentatorzy)
By hermes
#2087 Dajcie nazwiska (aktualnie zyjacych) lepszych komentatorow od duetu Jaroński-Wyrzykowski, a zamilkne na wieki. ;)
By Antystenes
#2149 Ja najbardziej lubię jak komentuje pan Krzysztof W. i pan Tomasz J., a Adam P. im czyta ksiażki Lance'a:)
By timd
#2153
hermes napisał(a):Dajcie nazwiska (aktualnie zyjacych) lepszych komentatorow od duetu Jaroński-Wyrzykowski, a zamilkne na wieki. ;)


Drogi Hermesie nie ma lepszych polskich komentatorów od tej pary :)

Osobiście za najlepszą parę uważam brytyjskich komentatorów David'a Duffield'a i Sean'a Kelly :grin: Bardzo przyjemnie słucha się tej dwójki i naprawdę wiele cennych informacji mają do przekazania podczas wyścigu :)