Bazar?

W dziale “sprzęt” pojawia się sporo tematów typu kupię/sprzedam. Na moje oko, z dyskusją o sprzęcie nie ma to wiele wspólnego i po prostu wprowadza bałagan. W dziale “inne” pojawił się temat “bazar”, jednak jego formuła jakoś do mnie nie przemawia - żeby znaleźć interesujący nas towar trzeba przeszukać cały temat (w sensie jego treść). Czy nie lepiej byłoby stworzyć odrębny dział i przenieść tam wszystkie ogłoszenia? Wtedy nie byłoby bałaganu, a wyszukiwanie byłoby znacznie łatwiejsze (coś jak po spisie treści zamiast całej treści).

Tak trzeba zrobić.

Jestem za.

Jeno mam wrażenie, że ta robota mnie przypadnie w udziale :frowning:

Jakaś struktura, nowa kategoria?? Kurde, JAKIEŚ pomysły?..

sugeruje odrębny dział

Wydaje mi się, że dorębny dział byłby najlepszy, najlepiej z podziałem na kupię/sprzedam.

Lub po prostu jeden dzial i przy zakladaniu tematu bedzie sie pisac:

[Kupie] nazwa towaru
[Sprzedam] nazwa towaru

Zdecydowanie popieram. Taka zakładka jest bardzo potrzebna i uporządkuje nieco sytuacją na forum. A czy „kupię” i „sprzedam oddzielnie” ? Według mnie tak, no i może jeszcze „zamienię” i „oddam za darmo” ( może się przydać – na szafach mamy przecież różne gadżety i nietrafione zakupy )

Proponuję dział pt. “Market” albo coś podobnego a w nim 2 pod-działy: Kupię i Sprzedam

pzdr!

Według mnie taki bazar nie ma sensu, a przynajmniej ma małe szanse praktycznego powodzenia.
Od tego jest Allegro, czy eBay.
Sam kiedyś na jakimś forum zaoferowałem do sprzedaży całkiem nowe buty Sidi kupione z eBay-a, które mi były za małe.
Mimo, iż chciałem jedynie kwotę mego zakupu, która stanowiła jakieś 20% ceny sklepowej, to transakcja sprzedaży (a teoretycznych kupców było paru) nie mogła dojść do skutku z prostego powodu:

  • zapłać przelewem, a ja prześlę ci po zapłacie buty (a jak butów mi nie prześle ?)
  • prześlij mi buty, a ja ci potem zapłacę (a jak nie zapłaci ?)
    Bezpośrednia transakcja wchodzi rzadko w rachubę, bo najczęściej obie zainteresowane strony dzieli większa odległość rzeczywista, bo internetowa nie wchodzi w grę w takiej transakcji.

Jak proponowałem takie rozwiązanie (tzn. wprowadzenie działu “bazar”) to, szczerze mówiąc, było mi obojętne, czy jakakolwiek transakcja dojdzie do skutku. Chodziło mi raczej o to, żeby:
a) nie było ogłoszeń sprzedam/kupię rozrzuconych po całym dziale “sprzęt”, ponieważ:

  • utrudnia to wyszukanie interesującego nas tematu dotyczącego sprzętu,
  • utrudnia to samym zainteresowanym transakcjom wyszukiwanie takich tematów,
    b) część ludzi ogłaszała sie w dziale sprzęt, część w temacie “bazar” w dziale “inne” (ten temat to w ogóle, moim zdaniem, jest porażka, bo żeby coś znaleźć, trzeba przeszukać cały temat, żadnego spisu treści nie ma)

Generalnie chodzi mi o porządek i wygodę użytkowników, a nie o to, czy i ile rzeczy zostanie sprzedanych/kupionych.

no to może do działu “bazar” jesli takowy powstanie jakiś regulamin podklejić, że tranzakcje finalizowane będą na allegro badź innym serwisie aukcyjnym, bądź porostu jakiś dział, gdzie będziemy wrzucać linki do aukcji…
Ktoś tu napisał, że po co ten dział… otóż uważam, że przyda się; jest nieco wieksze bezpieczeństwo dla bojaźliwych, bo wiedzą, że kupują od kogoś z forum; nie zawsze wystawiamy aukcje z czymś, co moglibyśmy sprzedać, że wzgędu na to, że nie wiemy czy będą chętni, a gdzie indziej znaleźć potencjalnych kupców jak nie na forum kolarskim… Chyba nie przeglądamy oferty allegro codziennie…; na pewno nie zaszkodzi, nawet uporządkuję torche forum…; i ostatnia taka może nieco kontrowersyjna uwaga: Sprzedawany przedmiot wysyłany będzie do adminsoitratorów, pieniądze za ten przedmiot również, tam sprawdzą czy wszytsko gra, jeśli gra to rozsyłają i 10 % ceny idzie na forum, nma narody w konkursach itp… Jesli okarze się, że przedmito nie zgadza sie z opisem - ban! Ciekawa uwaga myśle, ale raczej mało prawdopodobne, że forumowicze zgadzą się, i administratorzy zgodzą się, bo oznaczałoby to zwiększenie obowiązków, ale nic za darmo ;] Można przedyskutować czy to ma sens, czy jak pisał kolega wyżej, dojdzie do chodź jednej tranzakcji…Pozdrawiam