Cadel Evans Great Ocean Road Race 2023

Trasa:


Pod koniec na rundach mamy podjazd Challambra Crescent 1,3 km - 7,8%. Oprócz tego jest na także niekategoryzowany podjazd 600m - 6,4%. W początkowej części wyścigu znajduje się jeszcze jeden podjazd, a mianowicie Bells Beach. 1,8km - 4,2%. Nie powinno to zrobić na nikim większego wrażenia, ale lepsze to niż płaskie 150 kilometrów.
Wyścig dla sprinterów może być zbyt trudny. Obsada powinna być podobna jak podczas Tour Down Under. Ciekawe kto będzie atakował na podjazdach skoro najbardziej dynamicznych kolarzy raczej nie będzie.

1 polubienie

Skończy się finiszem i zwycięstwem Matthewsa.

No to nie ma po co wstawać w nocy.
Daniel już zna wynik na długo przed wyścigiem.

Ja niczym Daniel😃. Za dwa dni odbędzie się Cadel Evans Great Ocean Road

Obsada :
Schmid, Cattaeno, O’ Connor, Hindley, Meuss, Bettiol, Honorë, Wiśniowski, E. Hayter, Sheffield,
Plap, Sven Bystrøm,Thijsen, Van der Horn, Bax, Vine, Gesbert, L. Hamilton, Simon Yates, Covi, Hirschi, Matthews, Bevin, Gallopin, Impey, Clarke, C. Ewan, C. Hamilton, Liepins, Harper, Aleotti, Knox.

Kogoś z ważnych pominąłem

Co do samego wyścigu to pewnie na nic się zda to utrudnienie trasy jak i tak skończy się to finiszem z peletonu. Wyścig im. Cadela Evansa powinien być trudniejszy.

Może będzie tak jak w 2020 roku.

Kto by się spodziewał zwycięstwa Mayrhofera?
Matthews dopiero na 4 miejscu.

1 polubienie

Może wyjdę na ignorata, ale w ogóle nie kojarzę tego zawodnika. Może to nieistotny wyścig, ale liczyłem na to, że Matthews to wygra. Z takim zamysłem taktycznym nie dziwię się, że ma tak mało zwycięztw w klasykach. Wszystkie te jego wygrane są " małoprestiżowe" a przy tak znakomitych zawodnikach jak : Van Aert, Van der Poel czy Pogačar będzie mu o to coraz ciężej.

Ja też pierwsze słyszę, ale nazwisko to takie połączenie narciarza alpejskiego Matthiasa Mayera i byłego dyrektora PŚ w skokach Waltera Hofera

To drugi kolarz Mistrzostw Świata Juniorów 2018. Przegrał wtedy o 1:25 z Evenepoelem.

W 2021 roku zajmował 10 miejsca w Per Sempre Alfredo i Grote Prijs Marcel Kint.

3 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 183 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.