Classic Brugge-De Panne, E3 Saxo Classic, Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen 2024

Tak jak w poprzednich 2 łatach zakładam taki temat.

20 marca Classic Brugge-De Panne

22 marca E3 Saxo Classic
GowSzT92Fq5frMtZHQVXck

24 marca Gent Wevelgem

27 marca Dwars door Vlaanderen
dwars-door-vlaanderen-2024-result-profile

Podczas E3 i GW będzie pojedynek Van Der Poel - Visma.

Van Aert ma jechać E3, GW i DDV.

1 polubienie

Marca, bo miesiące się odmienia. Zwłaszcza, że nie jest to dwudziesty marzec z wyścigiem De Panne, ma chyba jakąś tradycję solidniejszą…

1 polubienie

MVdP coś ustrzeli, choć nie mam pojęcia co.

3 polubienia

A ja nie jestem taki pewny. Bardziej spodziewam się kontrolowania sytuacji i reakcji na to, co dzieje się na trasie. Atak tylko jeśli będzie ku temu idealny układ i moment. Raczej nie powinien animować zabawy. Ten tydzień to przetarcie do ważniejszych celów za dwa i trzy tygodnie.

Chociaż wczoraj wyglądał świetnie.

W zeszłym roku Van Der Poel zaczął zabawę 80 km przed metą na Taaienbergu.

Podobno Van Aert jednak nie jedzie Gent Wevelgem.

Maciejuk potwierdzony na trzy wyścigi w tym tygodniu.

Ciekawe, czy będzie w składzie na RVV :slight_smile:

Laporte nie wystartuje w E3 Saxo Classic.

https://twitter.com/vismaleaseabike/status/1770072696056848724?t=KhihYQoVPr6Us2lat2jvwQ&s=19

Skład Jumbo na E3 Saxo Classic
Van Aert, Jorgenson, Benoot, Affini, Tratnik, Van Baarle.
Za Laporta wskoczy pewnie Hagenes.

Jestem bardzo ciekawy przebiegu wyścigu.
Jumbo bez Van Aerta. Nie wiadomo co z Laportem. Mają jechać Kooij, Benoot i Hagenes.

Natomiast Alpecin z Van Der Poelem i Philipsenem.

Znaczące osłabienie dla Jumbo.
Nieprawdopodobny pech, co roku ktoś wypada.

Puszczanie wyścigu dla sprinterów po takich wąskich ścieżkach to kryminał.

Jasperek w gazie proszę państwa :slight_smile:

To jest wyścig, gdzie jest dwóch zwycięzców. Ten, co był pierwszy, i pozostali, co się nie wyrąbali.

1 polubienie

no, oglądanie tego… masakra.
to chyba były te ściezki, co na koniec etapówki prowadzono tamtędy ITT.

Za dzisiejszy wyścig chciałbym pochwalić pana realizatora, który urozmaicił transmisję pokazaniem walki Van Poppela o pozycję :wink: Z jednej strony człowiek wie jaki tam jest ścisk, ale i tak włos się jeży na głowie jak się widzi zwężenie drogi i jak wszyscy się ściskają do siebie byle się zmieścić i nikt nie upada. Fenomen, o którym wiemy, ale rzadko doceniamy. Dlatego zabawa w sprinty czy nawet samo rozprowadzanie to jest sport ekstremalny i dlatego doceniam czasem nawet bardziej niż karkołomne zjazdy. Dzisiaj było bardzo ciasno, kręto, te zwężenia też były bardzo niebezpieczne. A sprinterzy też zasługują na porządną i bezpieczną trasę. Dlatego trochę szkoda Mediolan - Turyn, że w tym roku pododawali te podjazdy i sprinterów wycięło, ale Bettiol osłodził mi to piękną szarżą :wink:

3 polubienia

Dla mnie największym hitem było przejeżdżanie przez tory tramwajowe jakieś 600-700 metrów. Kto to wymyślił? No i ten finisz na zakrętach też nie należał do bezpiecznych. Plus brak barierek boplan lub tych tourdefransowych czy girowych.

Myślę, że jakby taka końcówka była na Wielki Tourze, to poniósłby się raban. Adam Hansen, który nie dawno narzekał na odcinki brukowe Denain, też wyjątkowo siedzi cicho, a tutaj było zdecydowanie więcej ryzyka dla kolarzy i przy większej prędkości.

Tak jak można było się spodziewać.
Hagenes za Laporta.

https://twitter.com/vismaleaseabike/status/1770722823754949084?t=8m_1nQ8AB91LRr895g1BeQ&s=19

Lista Startowa E3 Saxo Classic

Lista Podjazdów
Katteberg 0,8 km 6% (175 km)
La Houppe 1,8 km 4,8% (116 km)
Kanarieberg 1,1 km 7,7% (110 km)
Oude Kruisberg 0,8 km 4,8% (102 km)
Knokteberg 1,3 km 7% (94 km)
Hotondberg 1,2 km 4% (90 km)
Kortekeer 1 km 6,4% (83 km)
Taaienberg 0,7 km 6,3% (78 km)
Berg ten Stene 1,3 km 5,2% (72 km)
Boigneberg 1 km 5,2% (67 km)
Eikenberg 1,3 km 6,2% (62 km)
Stationberg 0,7 km 3,2% (57 km)
Kapelberg 0,8 km 7,1% (48 km)
Paterberg 0,4 km 12,9% (44 km)
Oude Kwaremont 2,2 km 4% (39 km)
Karnemelkbeekstraat 1,5 km 4,9% (32 km)
Tiegemberg 0,8 km 5,6% (20 km)

Mam wrazenie, ze Kwiatek wygral ten wyscig jakos niedawno. A to juz tyle lat minelo.
E3 jest teoche niedoceniany, ale to naprawde dobry wyscig.

1 polubienie

Miejsca na podium w E3 Saxo Classic

  1. Boonen 5-2-0
  2. Van Looy 4-0-0
  3. Cancellara 3-1-0
  4. Raas 3-1-0
  5. Planckaert 2-1-2
  6. Tchmil 2-1-0
  7. Van Aert 2-1-0
3 polubienia

To tak w ramach ciekawostki… Jeżeli dobrze sprawdziłem to Van Aert wygrał tylko jeden klasyk po solowym ataku, gdy w wyścigu brał udział Van der Poel. I to było Strade Bianche w 2020 roku, które rozgrywano w sierpniu w upale i jako jeden z pierwszych startów po przerwie. W Belgii nigdy. I też nigdy nie udało mu się odjechać we dwójkę z kolegą z zespołu, gdy startował MVDP. To tylko ciekawostka, a wnioski niech każdy sam wyciąga :slight_smile: