Dart (PDC, Masters etc)

Dart, lotki (ang. Darts) – gra, a raczej różne powiązane ze sobą gry, w których celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Dziś określenie „dart” kojarzone jest głównie ze standaryzowaną grą, mającą specyficzną tarczę i ustalone zasady.

Dart jest zarówno profesjonalnym sportem, jak również tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

Śledzę od 2 lat wciągnęło mnie to na maksa. Mimo że nie gram ale lubię oglądać relacje. Ktoś z was śledzi?

1 polubienie

Oczywiście. Niedawne Mistrzostwa Świata stały na bardzo wysokim poziomie.

1 polubienie

Od kilku lat coś tam zerkam ale głównie za sprawą jednej osoby, która jest zajarana tym sportem. Przede wszystkim oglądam MŚ, które na całe szczęście zostają w TVP Sport, po tym jak cały sezon na kolejne 5 lat wykupił Viaplay.

Co do krajów skandynawskich, może jest to jakaś rozrywka dla amatorów ale w zawodowym darcie próżno szukać w czołówce Norwegów, Szwedów czy Duńczyków.

1 polubienie

Dziś Rataj wygrał z Clemensem ależ były flashbacki. :wink:

1 polubienie

Szczerze to nie, bo myślałem, ze pełne prawa ma Viaplay.

Kurde chłopie przecież to tvp na YT leciało tyle że teraz będzie stypa a wcześniej to fajne akcje były na czacie. Szkoda że nie założyłem wcześniej tego tematu.

1 polubienie

Ja kiedys w pubie ( po wielu piwach ) mialem kolejke , w ktorej koles podpowiadal mi CO mam rzucac i rzucalem WSZYSTKO !!! Goscie , ktorzy podpatrywali , mysleli ze jestem “ukrytym” zawodowcem ( choc przeciez pewnie robilem to “bezstylowo” ) Nigdy wiecej sie nawet nie zblizylem do tamtych wynikow :joy:
To byl klasyczny “dzien konia” , tyle ze w darta. Dzisiaj to nie gralem juz z 10 lat …
P.S. Zdarzylo mi sie to tez w bilard , w ktorego grywam rzadziej jak rzadko …

2 polubienia

heloł nikt nie ogląda Premier League?

Ja oglądam.
Ale tą piłkarską.

W temacie gier barowych, są tu fani snookera? Jestem od lat TV fanem, ale kilka dni temu po raz pierwszy dane mi było w to samemu zagrać i zwykły bilard 8 nie ma podejścia :wink:

1 polubienie

Myślę, że na snookera można by założyć oddzielny temat, bo na pewno parę takich osób jest. Ja śledzę rozgrywki regularnie od kilkunastu lat (obok kolarstwa i tenisa mój ulubiony sport) i w ostatnim czasie znalazłem możliwość regularnego grania w swoim mieście, za tydzień zaczynam :smiley: też do tej pory tylko bilard, więc nie mogę się doczekać.

A co do darta: kto komentuje w viaplay? Można gdzieś znaleźć plan transmisji, żeby sprawdzić które turnieje transmitują?

Jakub Łokietek…

To źle? :smiley: No chyba, że sam komentuje, wtedy nie wiem jak sobie radzi, ale z Kowalczykiem moim zdaniem byli bardzo dobrzy

Raczej chodziło o limit znaków.

1 polubienie

Myśle, ze chodzilo o to, ze komentuje na płatnej platformie.

Odeszli z TVP to tvp dało lachę na darta.

Polska ma kolejnego Ratajskiego.

Ten temat został automatycznie zamknięty po 60 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.