dlugość mostka ... jak ja dobrac?

witam prosze o pomoc .
czy w jakis szczegolny spoosob dobiera sie dlugosc mostka ?
mam 185 cm wzrostu , niewiem co jeszcze moze decydowac .
a glowy bym niezawracal , ale to jest kierownica zintegrowana z mostkiem
i chce kupic odpowiednia. pozdr i czekam na info

ważna jest jeszcze geometria ramy , wysokosc sztycy , odległość siodełka i twoja optymalna pozycja przy rowerze…

i jeszcze czy chcesz łupać trasy 200 km czy tylko koło 100.
i jescze kąt tego mostka co w sumie idzie w parze z wysokościa kiery:)
niestety najlepiej to doswiadczalnie ocenic , i zarazem najtrudniej , zwlaszcza jak sie chce zintegrowana:)

ja jestsm podobnego wzrostu , do ramy 56 mam mostek 100 o kacie 12. Na wiedelcu jak najwyzej.
nie jest super aerodynamicznie ale za to 300 km sie da przejecac
Bede chcial zmienic na ciut mniejszy kat( nieco wyzej kiera) i 1cm dluzszy.

Taki dobór “w ciemno” może być ryzykowny. Możesz skorzystać z kalkulatora (www.competitivecyclist.com) rozmiarów roweru. Jeszcze jeden pomysł - możesz kupić tanią kierownicę i mostek - dobrać doświadczalnie parametry, sprawdzić, jak się czujesz, i dopiero wredy zainwestować w kierownicę zintegrowaną z mostkiem. Piszę tak dlatego, że mnie po 2 latach jeżdżenia na pierwotnych ustawieniach zaczął boleć kręgosłup (nastawiam się na dystanse maratońskie - ok. 200 i więcej km) i w tym roku, po zmianie mostka na trochę krótszy i bardziej podniesiony już jest OK.
Pozdro - Skee-Ball

Witam!
Polecam stronkę, na której mozna poczytać o rozmiarach ram:
kolarstwo-szosowe.gda.pl/com … _size.html
(odpowiedniki rozmiarów)
oraz
kolarstwo-szosowe.gda.pl/barwy_sportu.html
na dole ostatniego linka jest dobór ramy pod wzrost oraz odpowiednia długość mostka
Mam 185cm wzrostu, ramę 58 (CC) i mostek 13cm :smiley: jest OK
Pozdrawiam!

ja jestsm tylko 3 cm nizszy mam rame 56 mostek 11 i napewno nie chce dluzszego bo po 150km mnie plecy lupia:)
zbyt wiele indywidualnych cech ma znaczenie by dobrac. Trzeba kupic i sie przyzwyczaic:)

Gdzieś na forum była o tym mowa już, i były też linkowane storny, gdzie jednak należało podać dużo bardziej szczególowe dane, niż sam wzrost i wynik na jedej ze stron był w podzielony na 3 zestawy. Tamte pomiary uwzględniały idywidualne cechy budowy każdego z nas. Taka tabelka jak tutaj tylko poglądowo…