Dwie kasety, jeden łancuch

Kupiłem trenażer i chciałbym jeździć na dwa koła - jedno przeznaczone pod trenażer z dedykowaną oponą i kasetą na stałe oraz drugie ze zwykłą oponą i swoją kasetą na jazdy na powietrzu, jeśli pogoda pozwoli. Początkowo miałem taki plan, że będę po prostu podmieniał koło i jazda, ale im dłużej czytam, tym mniej jestem przekonany do tego pomysłu. Jakieś stare wpisy na forach sugerują, że taka jazda wpływa negatywnie zarówno na kasety, jak i na sam łańcuch. Jednak zapinanie i rozpinanie łańcucha co jazdę wydaje się upierdliwe.

Czy jazda na dwóch różnych kasetach, a na jednym (nowym) łańcuchu wpływa znacząco negatywnie na stan kaset i łańcucha?

Co waszym zdaniem będzie lepsze:

  1. Po prostu dojechanie obecnego łańcucha na dwóch kasetach?
  2. Wymiana łańcucha co przełożenie koła (upierdliwe)?
  3. Jazda na dwóch kasetach na nowym łańcuchu?
  4. Inne?

Jeśli to pomoże w odpowiedzi to kaset mi bardzo nie szkoda. Obecna ma już kupę kilometrów przejechanych, a do trenażera kupię najtańszą :smiley:

Jeżeli obecna kaseta ma zrobione kupę kilometrów, to może nie współpracować z nowym łańcuchem. Jeśli będą 2 nowe kasety i nowy łańcuch, to nie widzę przeciwwskazań żeby zmieniać koło. Zmienianie łańcucha co jazdę, bez sensu.

Z racji tego, że najpóźniej na wiosnę zmieniam rower to wolałbym tego uniknąć. To jest opcja ostateczna :smiley:

Kwestia tego, na ile kaseta jest zajechana, czy przyjmie nowy łańcuch.

Czyli zostaje mi modlitwa o przyjęcie łańcucha lub pałowanie się z wymianą co jazdę. Może zima będzie konkretna to i chęci na wyjście z domu nie będzie :wink:

Zastanawiam się jeszcze jak szybko zajadę nową kasetę starym łańcuchem. Na następną zimę będę miał inną ilość rzędów, więc i tak jej już raczej nigdy nie użyję.

[quote=“Ogau, post:1, topic:35693”]
Jazda na dwóch kasetach na nowym łańcuchu
[/quote]:+1:

Tani łańcuch szybko się dostosuje, a łańcuch skacze zwykle na twardych przełożeniach- małych zębatkach z tyłu. Więc przy spokojnej bazie / młynku nie powinno być problemu w zimie :wink:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.