Europejskie Ligi Piłkarskie

Robert Lewandowski strzelił 3 gole w meczu z FC Koeln. Były to jego bramki numer 298, 299 i 300 w Bundeslidze. Goni Gerda Mullera, który ma 365 bramek w Bundeslidze.

2 polubienia

To jeszcze tylko 65 bramek. w 3 sezony ogarnie

Tylko czy przedłuży kontrakt? Pewnie tak, ale nic pewnego.

On to może ogarnąć do końca sezonu 2022/2023. W tym sezonie zostało mu 15 meczów, więc 20 bramek powinien strzelić, a w sezonie 2022/2023 jest w stanie strzelić 45 bramek.

1 polubienie

Bayern ma zagwozdkę. Od tego jak ją rozstrzygnie sporo zależy - z jednej strony ma najlepszego środkowego napastnika na świecie, który może nie obniżyć znacząco poziomu przez następnych kilka lat biorąc pod uwagę jak profesjonalnie podchodzi do swojej fizjologii. Z drugiej jak długo będą mieć Lewandowskiego, tak długo mogą ściągać tylko przyszłościowych na tą pozycję, bo żadna topowa dziewiątka nie przyjdzie do klubu, w którym będzie drugim wyborem. A nawet przy profesjonalizmie Lewandowskiego, zjazd wynikający z biologii może przyjść w każdej chwili.

1 polubienie

Skandal w meczu 1/8 finału Pucharu Króla!!!
Mecz Real Betis - Sevilla został przerwany.
Piłkarz Sevilli dostał w głowę metalową rurką.

Najprawdopodobniej mecz zostanie dokończony jutro bez udziału kibiców.

1 polubienie

Czyli nie tylko w Albanii są hultaje

Eriksen podpisał kontrakt z Brentford do końca sezonu 2021/2022 z opcją przedłużenia o rok.

1 polubienie

Polski mecz: Milik przeciwko Bułce

Ten temat został automatycznie zamknięty po 60 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.

Ty masz jakiś kompleks Lewandowskiego, w każdym wątku deprecjonujesz jego możliwości i osiągnięcia. Przykre to i smutne, tylko Tobie wystawia to cenzurkę, a nie Lewandowskiemu.

A już samo zestawienie Lewandowskiego z Osimhenem jest na ten moment obraźliwe. Dla Lewandowskiego. Bo Osimhen to póki co zupełnie inna półka.

2 polubienia

Nie, on po prostu jest kibicem Realu, który nienawidzi wszystkiego co związane z Barceloną.

No właśnie póki co, popatrz na jego wiek i poziom jaki prezentuje, spokojnie poczekaj…

Lewandowski w barcelonie to akurat błogosławieństwo kibica realu
a po za tym mylisz się, ja sporo piłkarzy z obecnej barcelony darzę sympatią:
Pedri, Lamine, Balde, Araujo, Kounde, Cancelo, Felix, Gundogan itd.
Zresztą z dawniejszych piłkarzy też wielu lubię na czele z Iniestą :heartpulse:

Piłkę nożną przestałem oglądać regularnie w 2006 roku, kiedy karierę skończył one and only Dennis Bergkamp. Czy Lewandowski jest lepszym piłkarzem od niego? No nie. Czy jest lepszym napastnikiem? Również śmiem wątpić. A Dennis historycznie nawet w top 10 piłki się pewnie nie mieści :wink:

Bardzo ciekawe rozgraniczenie @Mr_X jeśli powiem, że Osimhen jest lepszym piłkarzem ale gorszym napastnikiem na ten moment, to do ciebie przemówi bardziej?

W zeszłym sezonie Oshimen był lepszy od Lewandowskiego. W tym sezonie obaj sporo już stracili czasu i dopiero wracają do gry. Ale o ile całej kariery to porównywać jeszcze nie sposób, tak tu i teraz Oshimena stawiałbym wyżej od Lewandowskiego.

Tak, z tego co ja rozumiem, to tak to właśnie wygląda.

No takie błogosławieństwo, że już w pierwszym jego sezonie Barcelona odzyskała mistrzostwo :laughing:

Zaraz się dowiesz, że żadna w tym zasługa Lewandowskiego :wink: Można kogoś nie lubieć ale takiego poziomu deprecjonowania osiągnąć jak tu pewien użytkownik od dawna prezentuje to ja chyba nigdy nie widziałem na żadnym forum. Myślę, że po prostu może kiedyś Lewandowski nie dał mu autografu :wink:

1 polubienie

Ty naprawdę masz coś z głową nie tak. Kibicom Realu powinno być wstyd za ciebie…

O przypisywanie graczy do pozycji moglibyśmy się kłócić godzinami i tak by nic z tego nie wynikło.

Moim kryterium jest przypisywanie graczy do numerów gdzie 9 to jest klasyczny napastnik a 10 już nie. Dziesiątką może być ofensywny pomocnik, skrzydłowy czy też słynny podwieszony napastnik, co według mnie nie powinno się tak nazywać.
Ronaldo z ostatnich 6 lat można by nazwać klasyczną 9, ale całościowo jest to zdecydowanie dycha. Tak samo jak Messi, Pele, Bergamp, T. Muller, Neymar czy Salah. Ofensywni pomocnicy poruszający się z boku na bok, łamiący akcję do środka i wbiegający w pole karne.

Rooney jest ciekawym przypadkiem ponieważ jego rola się zmieniała przez lata czy to będąc za Van Nisterlooyem, Van Persiem, Wellbeckiem czy przed Ronaldo. W reprezentacji bardziej na klasycznej 9, w klubie manewrował. Mógłbym się skłaniać z nim i z Del Piero jako bardziej ofensywnymi pomocnikami.

Po pierwsze bramki z ligi brazylijskiej zaklamują ten ranking. Van Basten strzelał tylko w dwóch topowych ligach, a 80 bramek Ronaldo zostało zdobytych w Ameryce Płd.

Po drugie Ronaldo pomimo gry w tylu mocnych europejskich klubach nie zdołał wywalczyć LM.
Van Basten aż trzykrotnie wywalczył najważniejsze trofeum w klubowej piłce a do tego strzelał te najważniejsze gole w drodze Milanu po Puchar Europy.